WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez ladywind 09 sie 2013, 10:45
Bezimienna123, Fajnie, że chociaz przespałaś noc. Mnie wczoraj naszły jakieś irracjonalne lęki ale jak wróciłam z pracy do domu troche przeszło.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 09 sie 2013, 10:58
Michuj, hoho, to fajnie masz, bo mnie 75 muliło, 150 troszkę mniej, ale uporczywa senność w dzień pozostawała.
To fajnie, że znalazłeś swój lek na większość objawów.
A jak sypiasz bez mirty? Masz uregulowany sen? I dalej bierzesz wenle na noc?
CórkaNocy

przez Michuj 09 sie 2013, 11:02
ostatnio biorę rano, bo któregoś razu zapomniałem wieczorem ;P

Śpię generalnie jakoś w miarę. Udaje się bez prochów.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 09 sie 2013, 20:02
Michuj napisał(a):Nie ma deprechy to jakoś sam się aktywizuje.

Ja też już nie liczę na jakiegoś chemicznego kopa do działania. Grunt, że dobrze się wstaje, ciało nie boli, lęki i emocje pod kontrolą i nastrój w miarę ..reszta należy do mnie.

Biorę samą wenlę od 3.5 mies i funkcjonuję dosyć dobrze. Polecam w miksie z cierpliwością ;)
beladin

przez Dżejmson 09 sie 2013, 20:11
Po zwiększeniu dawki zapewniony mam wieczór pełen lęków. Clonazepam nic nie daje. Pozostaje to wziąć na klatę, przeczekać. I tyle.
Dżejmson

przez JERZY62 11 sie 2013, 18:59
Bezimienna123 pisałaś o piekących oczach na wenli. Ja jak zacząłem brać wenle to z rana leżąc jeszcze w łóżku leciały mi łzy. Później zaczęły mnie piec oczy. Po odstawieniu wenli jakiś nie cały miesiąc upłynął i oczy całkowicie przestały mnie pic i boleć. A jak to u Ciebie było czy jest?
♪♪♪

przez CórkaNocy 11 sie 2013, 22:13
LATEK1962, po odstawieniu a właściwie zjechaniu z dawki jak zjechałam jakoś na 75 czy niżej nie było tego, tylko na dawce 150. Teraz znowu wjechałam na wenlę i póki co nie mam takiego objawu, staram się sobie nie wkręcać skutków ubocznych, bo póki co biorę trzeci dzień - dwa pierwsze, lekki lęk rano - ale to jakieś 20% tego co było w ostatnim czasie na wellbutrinie, nawet jak brałam połowę czy 1/4 tabletki. Trzeci dzień - nic, zero lęków. Oby tak dalej. Co prawda zaczynam czuć takie zmęczenie, że nieraz siedząc wszystko mnie naprawdę boli, a co dopiero jak niosę lekkie zakupy, marzę żeby doczołgać się do domu, bo nie mogę iść. Poza tym problem z koncentracją - nie mogę czytać znowu książek czy oglądać filmów, skupić się nie mogę ani trochę. Do tego denerwująca senność i ciągłe ziewanie w dzień. Lekkie zobojętnienie emocjonalne, tzn.nie cieszę się jak wcześniej, za często odczuwam taki boski chillout, zarazem zero lęków i lekkie przyćmienie.
Ale plusy takie, że właśnie nie ma tych lęków póki co, bo nie chcę zapeszać, poza tym normalne spanie wreszcie po kilku tygodniach mogę jak człowiek zasnąć o ludzkiej porze i wstać z dużo mniejszym problemem, w ostatnich tygodniach to nawet budzika czy telefonu nie słyszałam, a teraz się obudzę bez problemu.
Planuję jednak zostać na wenli, dopóki nastrój nie zjedzie w dół, będę walczyć, bo jednak życie bez lęków jest dużo łatwiejsze i chcę sobie radzić z dołkami nie tylko za pomocą jakiegoś wellbutrinu, tylko sama siebie wyciągać, bo jednak z coraz gorszymi lękami nie umiałabym normalnie funkcjonować.
CórkaNocy

przez JERZY62 12 sie 2013, 13:16
Bezimienna123 wiesz co, nie za dużo już tych lekarstw, to już po łyżeczce bierzesz tez prochy :D. Przedtem miałaś tolko jedną kapsułkę a ustach a teraz całą łyche :D, żart ;) :D

Tak bardzo się cieszę że mnie już oczy nie pieką... to pieczenie oczu było prawdopodobnie od wenli.Teraz to i pół dnia mogę siedzieć przed kompem i mnie oczy nie bolą :D
♪♪♪

przez CórkaNocy 12 sie 2013, 17:47
LATEK1962, heh, to dobrze, mnie dziś trochę piekły, nie mam alergii w ogóle, ale staram się sobie nic nie wkręcać bo pieczenie oczu to nic w porównaniu z lękami po wellbutrnie
CórkaNocy

przez ICD-10 18 sie 2013, 16:40
HEJ. Pomozcie .
Od 2 tygodni jestem na wenli 75 mg. Przed tym bralem paroksetyne w dawce 20 mg. Z dnia na dzien rzucilem paro i zaczalem brac wenle. Narazie czuje coraz wiecej lęków. Kiedy w końcu wenla może zaczac dzialac? I czy na to ma wplyw wczesniejsze branie paroksetyny przeze mnie?
Klomipramina 225mg

przez freda 18 sie 2013, 16:54
ICD-10 napisał(a):HEJ. Pomozcie .
Od 2 tygodni jestem na wenli 75 mg. Przed tym bralem paroksetyne w dawce 20 mg. Z dnia na dzien rzucilem paro i zaczalem brac wenle. Narazie czuje coraz wiecej lęków. Kiedy w końcu wenla może zaczac dzialac? I czy na to ma wplyw wczesniejsze branie paroksetyny przeze mnie?

to normalne,tym bardziej,że masz skutki uboczne po paro i po wenli.musisz przejśc przez to.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez ICD-10 18 sie 2013, 19:02
Dzieki wielkie za odpowiedz

-- 20 sie 2013, 12:18 --

Lek zaczal dzialac , ale tez sennosc sie zalaczyla, chociaz moze to jest zwiazane z powrotem z urlopu
Klomipramina 225mg

przez Mademoiselle 21 sie 2013, 13:21
Cześć,

od roku brałam wenlę, 75 mg, od dwóch dni zmieniłam mix na 37,5 mg wenli + 20 mg Seronilu, na lęki, depreche i bulimie.

Ktoś brał kiedyś taki mix?

Jak zaczynałam na wenli to miałam zero apetytu + masę uboków, fluoksetyna miała blokować apetyt jeszcze bardziej ale jakoś wolno się rozkręca.

W prawdzie dopiero 2 dzień ją biorę, i jak na razię trochę mniejszy apetyt + totalne rozleniwienie, a tak poza tym nic... Wena bardzo szybko u mnie zaskoczyła.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?
Fluoksetyna 40 mg

przez Dżejmson 21 sie 2013, 15:38
Mademoiselle,
mix wydaje się dobry, ale tą wenlę zostawiłbym w dawce 75 na Twoim miejscu, bo to najniższa dawka terapeutyczna. Nie wiem czy 37,5mg będzie dawać jakikolwiek pozytywny efekt. To zjechanie z dawką wenli to chyba było takie usilne ustrzeżenie się przed zespołem serotoninowym ;) Ale myślę, że 20mg fluo i 75mg wenli nie spowodowałoby go.
Dżejmson

Sortuj wg