WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Michuj 08 sie 2013, 18:32
po latach żarcia psychotropów nie wiem co powiedzieć. Nic nie doradzę. Mam szczęscie że na mnie działa i tyle.
Loża szyderców

przez ladywind 08 sie 2013, 19:35
olcha napisał(a):Ciekawe, czy sama wenla pomogłaby na nerwicę i lęki. Miałam brac wenle z risperidonem, ale się nie odważyłam, nie będę się truc neuroleptykami.
Po analizie wypowiedzi na forum dochodzę do wniosku, że może pomógłby któryś z tych leków (dobre opinie i względne bezpieczeństwo): wenla, fluoksetyna, klomipramina, mirtazapina (+ewentualnie mała dawka perazyny). Co sądzicie ? Chcę wyciszyc lęki, nieokreślony niepokój, baaardzo silne obsesje, a prócz tego wolałabym nie byc nadmiernie senna - nie cierpię na bezsenność (dokucza mi nadmierna ospałosc, niskie ciśnienie), nastrój-obojętnie, nie mam depresji; bardzo chętnie przytyję ;-)

To w Twoim przypadku ten mix może się okazać strzałem w 10 tke
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 21:08
ladywind, wenla ze wszystkich psychotropow najlepiej mi pomogla na lęki
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olcha 08 sie 2013, 21:48
ladywind, nie mix - tylko jeden z tych leków ;-)
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez ladywind 08 sie 2013, 21:58
Bezimienna123 napisał(a):ladywind, wenla ze wszystkich psychotropow najlepiej mi pomogla na lęki

Mnie też, choć paroksetyna również swego czasu bardzo mi pomogła .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 22:06
Boże pierwszy dzien i juz non stop ziewam, jestem senna, zmeczona. Moze powinnam podbic dawke? bo chyba taka mala to tylko na serotonine dziala, chociaz nie wiem, boje sie, ze to zamulenie znowu mi zostanie.
Czy na dawce 37,5 albo 75 tez byliscie zmuleni?

ladywind, a jaką czujesz roznice w dzialaniu pomiedzy dawka 75, 150 a 225. 225 najbardziej aktywizuje? bardziej niz 150? Lęki chyba też ci się włączyly w tej dawce?
CórkaNocy

przez ladywind 08 sie 2013, 22:25
Bezimienna123, jak mi wenla pomogła to lecznicze działanie odczulam dopiero na dawce 225mg i bralam 15mg mirtazapiny,i mniejsza dawka na mnie zwyczajnie nie działała .
A teraz już nie pomógł,działała może jedynie lęków nie mam , natomiast depra i to wszystko nie przychodzi ,.
Lekarx proponowal bym zwiększyła wenle do 300 a nawet 375 ale olalam jego rady i dalej się mecze

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 22:47
ladywind, ojej, aż 300 i 375. Kurczę, są ludzie, którzy biorą tą dawkę i ona działa też lekko na dopaminę. Może zanim całkiem z niej zjedziesz czy odstawisz to wypróbuj chociaż kilka dni.
A na tej 225 mg nie miałaś żadnych jazd na początku? bo jak ja byłam na 187,5 to miałam przez kilka dni zawroty głowy, uczucie jakby mnie coś raziło po plecach i nudności, wymioty nawet, więc nie za przyjemnie, ale to może był taki zbieg okoliczności. W desperacji spróbuję i 225.

-- 08 sie 2013, 21:47 --

ladywind, ojej, aż 300 i 375. Kurczę, są ludzie, którzy biorą tą dawkę i ona działa też lekko na dopaminę. Może zanim całkiem z niej zjedziesz czy odstawisz to wypróbuj chociaż kilka dni.
A na tej 225 mg nie miałaś żadnych jazd na początku? bo jak ja byłam na 187,5 to miałam przez kilka dni zawroty głowy, uczucie jakby mnie coś raziło po plecach i nudności, wymioty nawet, więc nie za przyjemnie, ale to może był taki zbieg okoliczności. W desperacji spróbuję i 225.
A myśli ci się lepiej czy gorzej na tej wyższej dawce? I zmęczenie trochę mniejsze niż na 150?
CórkaNocy

przez depresyjny 08 sie 2013, 23:10
sory ze pisze nie na swoim watku ale tak mnie bol poharatal w pracy. Kurcze wy tu takie duze dawki bierzecie . Mi juz sie powyzej 75 agresja wkrecala, macie poniekad lepiej. Zastanawiam sie czy na amili nie bedzie adrenalina mi negatywnych objawow dawac, ale bede sie musial przezucic.
depresyjny

przez ladywind 08 sie 2013, 23:21
depresyjny, możesz pisać w tym wątku , to forum dla wszysykich

-- 08 sie 2013, 22:25 --

Bezimienna123, trochę lepiej mi się myśli , bo nie odczuwam na tej dawce lęków ale w sprawach depresji tym razem nie podzialal ten lek.gosciu myślę że powinnas spróbować na dawce lęków225mg ona aktywizuje

przez mifune85 09 sie 2013, 01:04
Często jak czytam wątki o lekach to mam ochotę powiedzieć to samo co powiedział Jack Nicholson w filmie do ludzi czekających na wizytę u terapeuty "A co jeśli lepiej być nie może":) Z doświadczenia wiem, że leki rzadko działają na wszystkie nasze objawy i kwestia jest tylko taka czy dany objaw powoduje że nie możemy normalnie funkcjonować. Lęki nawet małe zawsze będą a i brak energii zawsze nas będzie dotykał. Nie wiem czy zmiana dawki czy ciągłe wymienianie leków może dać jakiś skutek a wszystkich objawów żaden lek nie wyleczy.

przez Dżejmson 09 sie 2013, 08:27
Ja biorę teraz 225mg i wstaję w lepszym nastroju niż zawsze. Ciekaw jestem, jak będzie z koncentracją, bo mam zacząć pracę od poniedziałku, może tym razem nie wylecę ;) Nie liczę na to, że wenla zdziała cuda. Liczę na to, że będę po prostu miał siły, żeby wstać rano z łóżka i żeby nie marnować dnia na nic nierobieniu.
Dżejmson

przez CórkaNocy 09 sie 2013, 10:23
Dżejm, to fajnie :) powodzenia w takim razie życzę :)
ja dzisiaj wstałąm wyjątkowo wcześnie, bo wreszcie po kilku tygodniach zasnęłam o w miarę normalnej porze i byłam senna. Teraz lekka zamułka jest i niestety zaczynam odczuwać lęk, ale mam nadzieję, że będzie mniejszy i uda mi się nad nim zapanować
CórkaNocy

przez Michuj 09 sie 2013, 10:34
depresyjny napisał(a):sory ze pisze nie na swoim watku ale tak mnie bol poharatal w pracy. Kurcze wy tu takie duze dawki bierzecie . Mi juz sie powyzej 75 agresja wkrecala, macie poniekad lepiej. Zastanawiam sie czy na amili nie bedzie adrenalina mi negatywnych objawow dawac, ale bede sie musial przezucic.

E to normalne na początku. U mnie 75 mg speedowało tak, że non stop na max obrotach chodziłem. Teraz 150 działa tylko (może aż) antydepresyjnie ;)
Loża szyderców

Sortuj wg