WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 11:40
Michuj, to fajnie, że jestes na jednym leku tak dlugo i nie musisz nic zmieniac, tez tak bym chciala, dobrac lek, na ktorym byloby w miare dobrze. I fajnie, że mozesz zasypiac bez mirtagenu, ja ilekroć zmniejszam dawke nawet o cwiartke to juz nie spie całą noc :/
nie pamietam kiedy wyspalam sie tak normalnie bez zadnych usypiaczy. moj sen sie nigdy nie reguluje

a brales kiedys wellbutrin?
CórkaNocy

przez Michuj 08 sie 2013, 12:39
Brałem - kompletnie bez sensu był ten lek. Parę dni speedował później nic. I paliłem na nim o wiele więcej fajek niż normalnie :lol:
Loża szyderców

przez ladywind 08 sie 2013, 12:44
Bezimienna123, nie można się każdym sugerować, bo jednej osobie pomoże to, drugiej tamto. Są osoby którym na aktywizacje pomogła reboksetyna, innym well a jeszcze innym coś, co u nas nie zaskoczyło. Nie ma złotego środka w tej materii.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 13:31
wiem, tak tylko przez ciekawość pytałam, kazdy reaguje inaczej. U mnie well przez pierwsze dni nie speedował a potem się rozkręcał coraz bardziej, aż za mocno
CórkaNocy

przez Michuj 08 sie 2013, 13:34
To troche dziwne bo wszystko amfo podobne ma odwrotne działanie, najpierw speeduje a później się organizm przyzwyczaja. Ale u mnie się na tyle pozmieniało, że benzo aktywują mnie tak bardzo, że mam problemy z zaśięciem i budze się co parę godzin :lol: Od lata wpieprzania prochów chyba organizmy głupieją :bezradny:
Loża szyderców

przez ladywind 08 sie 2013, 13:36
Bezimienna123 napisał(a):wiem, tak tylko przez ciekawość pytałam, kazdy reaguje inaczej. U mnie well przez pierwsze dni nie speedował a potem się rozkręcał coraz bardziej, aż za mocno

U mnie tak byłon z wenlą, na początku przez pierwsze 2 miesiące fajna aktywizacja, a potem zonk :8):
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 08 sie 2013, 14:21
u mnie na wenli zero aktywizacji było, tylko serotoninowe zamulenie i obojetnosc emocjonalna
CórkaNocy

przez Michuj 08 sie 2013, 14:46
u mnie też właściwie jest teraz zero aktywizacji. Nie ma deprechy to jakoś sam się aktywizuje. A obojętność jestj i to bardzo dobrze. Chyba to klucz do mojej stabilizacji.
Loża szyderców

przez ladywind 08 sie 2013, 14:55
Michuj napisał(a): Nie ma deprechy to jakoś sam się aktywizuje. A obojętność jestj i to bardzo dobrze. Chyba to klucz do mojej stabilizacji.
w lepszym nastroju tj. bez nerwicy i depresji również zauwżyłam u siebie taką obojętność, co dawało mi poczucie takiej jakby "siły" psychicznej.

przez mifune85 08 sie 2013, 17:21
ladywind napisał(a):
Bezimienna123 napisał(a):wiem, tak tylko przez ciekawość pytałam, kazdy reaguje inaczej. U mnie well przez pierwsze dni nie speedował a potem się rozkręcał coraz bardziej, aż za mocno

U mnie tak byłon z wenlą, na początku przez pierwsze 2 miesiące fajna aktywizacja, a potem zonk :8):

A co oznacza ten zonk? :)U mnie też wenla świetnie działała przez 2 miesiące a po tym okresie raz działa a raz nie. "Najśmieszniejsze" jest to że często czuje się osłabiony i senny a mam często wysokie ciśnienie a puls zawsze około 100(nawet w stanie spoczynku).

przez Dżejmson 08 sie 2013, 17:48
mifune85, miałem dokładnie to samo. Byłem spokojny, senny a puls 110. Pomógł propranolol.
Właśnie odczuwam skutki podniesienia dawki - pojawiły się pojedyncze lęki.
Dżejmson

przez olcha 08 sie 2013, 17:56
Michuj, na co brałeś wenlafaksynę ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Michuj 08 sie 2013, 18:04
słyszałem różne diagnozy ale własciwie tylko jedna poniekąd coś tłumaczyła: duży epizod depresyjny/depresja spowodowana odkładającymi się latami zaburzeniami osobowości (i tu mnie odsyłał do psychologa, gdyż on tego nie diagnozuje).
Loża szyderców

przez olcha 08 sie 2013, 18:30
Ciekawe, czy sama wenla pomogłaby na nerwicę i lęki. Miałam brac wenle z risperidonem, ale się nie odważyłam, nie będę się truc neuroleptykami.
Po analizie wypowiedzi na forum dochodzę do wniosku, że może pomógłby któryś z tych leków (dobre opinie i względne bezpieczeństwo): wenla, fluoksetyna, klomipramina, mirtazapina (+ewentualnie mała dawka perazyny). Co sądzicie ? Chcę wyciszyc lęki, nieokreślony niepokój, baaardzo silne obsesje, a prócz tego wolałabym nie byc nadmiernie senna - nie cierpię na bezsenność (dokucza mi nadmierna ospałosc, niskie ciśnienie), nastrój-obojętnie, nie mam depresji; bardzo chętnie przytyję ;-)
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Sortuj wg