WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 23:44
ladywind, a jaką ogólnie czujesz różnicę na 225? i mirty bierzesz 30? w nastroju żadna poprawa? nie czujesz się lepiej niż na 150?
CórkaNocy

przez depresyjny 07 sie 2013, 23:53
Dzejm ach ty kulturysto tylko masa ci w glowie;) Ja powoli pochylam sie ku amilitryptylynie. Ciezko z ta proznia w piersiach walczyc,wsrod ludzi nie ma opcji zapanowania nad tym. moze po wpisaniu ami induces duzo tego nie wyskoczy. ;)
depresyjny

przez ladywind 07 sie 2013, 23:59
Bezimienna123, w zeszłym roku 225 i wcześniej15 wyciagnelo mnie z głębokiej depresji połączonej z nerwica ,gdzie prawie rok nie wychodzilam z łóżka , wtedy bardzo postawiło mnie to na nogi , poszlam do pracy ,zrobiłam prawo jazdy . Potem uwidzialo mi się że skoro jest tak fajnie ,to po co się truc większą dawką skoro mogę ją zmniejszyć i tak w porozumieniu z lekarzem zeszlam na nogi150mg wenli, mirty już wtedy od dłuższego czasu nie bralam . I któregoś razu obudzilam się cala zalekniona z derealizacja a po kilku dniach zawitala też deprecha .
Od jakiegoś czasu zwiekszylam z powrotem do dawek poczatkowych ale jak narazie poprawy nie widze
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 08 sie 2013, 05:32
izzie, wiem, ale nie mozna dlatego bo oslabiaja dzialanie antybiotyku. A nie ze uszkodzenia w mozgu jakies moga powstac
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Dżejmson 08 sie 2013, 08:11
depresyjny napisał(a):Dzejm ach ty kulturysto tylko masa ci w glowie;) Ja powoli pochylam sie ku amilitryptylynie. Ciezko z ta proznia w piersiach walczyc,wsrod ludzi nie ma opcji zapanowania nad tym. moze po wpisaniu ami induces duzo tego nie wyskoczy. ;)

Wiesz, ja generalnie muszę żyć jakimś hobby, w przeciwnym razie mogę zamknąć się w pokoju i ryczeć w poduszkę z powodu pustki i bezsensu życia. Już taki mam charakter, że muszę się oddać całkowicie jakiemuś hobby. Zwykle były to podróże, ale od momentu zachorowania musiałem to odstawić. Może kiedyś do tego wrócę.
Pierwszy dzień na dawce 225mg. Wczoraj wieczorem zażyłem 75mg i... spałem jak dziecko. Bez mirty lub trazodonu mój sen zwykle oznacza ciągłe wybudzanie się, ale jednak spałem dobrze i jestem wyspany jak rzadko, bez żadnej zamuły i bez potrzeby picia kawy, za którą nie przepadam.
Brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Nie wiem dlaczego, może z powodu podzielonej dawki? Zawsze zwiększając wenlę łapały mnie pojedyncze lęki przez kilka dni a teraz nic. O nastroju nie mogę wiele powiedzieć, dopiero co podniosłem dawkę. Akurat dziś obudziłem się bez żadnych dołów czy niepokoju, może akurat mam lepszy dzień, bo to raczej nie kwestia podniesienia dawki. Cóż, będę opisywać na bieżąco sytuację. Ale na żadne eeg, badanie tomografem i diagnostykę u psychoterapeuty się nie wybieram. Tym bardziej, że nie mam ubezpieczenia i musiałbym bulić za wszystko z własnej kieszeni. A dopiero co wylali mnie z roboty, z powodu braku koncentracji właśnie. Niestety i na ten problem nie dostałem nic, prócz skierowania na psychoterapię. W terapię nie wierzę, próbowałem dwóch i tylko wywaliłem w ten sposób pieniądze w błoto. Zostaje tylko pogodzić się z obecnym stanem i tym, że nie ma co liczyć na remisję i nigdy nie będzie tak jak przed chorobą. Wydarzeń z przeszłości i trudnego dzieciństwa się nie wymaże.
Dżejmson

przez Ramanujan 08 sie 2013, 08:24
Dżejm napisał(a):Wiesz, ja generalnie muszę żyć jakimś hobby, w przeciwnym razie mogę zamknąć się w pokoju i ryczeć w poduszkę z powodu pustki i bezsensu życia. Już taki mam charakter, że muszę się oddać całkowicie jakiemuś hobby. Zwykle były to podróże, ale od momentu zachorowania musiałem to odstawić. Może kiedyś do tego wrócę.
U mnie jest podobnie, choroba praktycznie uniemożliwiła mi podróże. Mam nadzieję, że terapia trochę pomoże i za rok gdzieś się dalej wybiorę na wakacje. ;)
Ramanujan

przez Dżejmson 08 sie 2013, 08:37
Ja niby mogę gdzieś pojechać, ostatnio próbowałem i dopadła mnie silna depersonalizacja.
Dżejmson

przez Ramanujan 08 sie 2013, 08:46
Dżejm napisał(a):Ja niby mogę gdzieś pojechać, ostatnio próbowałem i dopadła mnie silna depersonalizacja.
Też niestety mam problemy z depresonalizacją w środkach lokomocji. Jedynie na znanej trasie do Wrocławia jest dużo lepiej, ale czasem mnie też dopada.
Ramanujan

przez ladywind 08 sie 2013, 09:30
Dżejm napisał(a):
depresyjny napisał(a):Dzejm ach ty kulturysto tylko masa ci w glowie;) Ja powoli pochylam sie ku amilitryptylynie. Ciezko z ta proznia w piersiach walczyc,wsrod ludzi nie ma opcji zapanowania nad tym. moze po wpisaniu ami induces duzo tego nie wyskoczy. ;)

Wiesz, ja generalnie muszę żyć jakimś hobby, w przeciwnym razie mogę zamknąć się w pokoju i ryczeć w poduszkę z powodu pustki i bezsensu życia. Już taki mam charakter, że muszę się oddać całkowicie jakiemuś hobby. Zwykle były to podróże, ale od momentu zachorowania musiałem to odstawić. Może kiedyś do tego wrócę.
Pierwszy dzień na dawce 225mg. Wczoraj wieczorem zażyłem 75mg i... spałem jak dziecko. Bez mirty lub trazodonu mój sen zwykle oznacza ciągłe wybudzanie się, ale jednak spałem dobrze i jestem wyspany jak rzadko, bez żadnej zamuły i bez potrzeby picia kawy, za którą nie przepadam.
Brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Nie wiem dlaczego, może z powodu podzielonej dawki? Zawsze zwiększając wenlę łapały mnie pojedyncze lęki przez kilka dni a teraz nic. O nastroju nie mogę wiele powiedzieć, dopiero co podniosłem dawkę. Akurat dziś obudziłem się bez żadnych dołów czy niepokoju, może akurat mam lepszy dzień, bo to raczej nie kwestia podniesienia dawki. Cóż, będę opisywać na bieżąco sytuację. Ale na żadne eeg, badanie tomografem i diagnostykę u psychoterapeuty się nie wybieram. Tym bardziej, że nie mam ubezpieczenia i musiałbym bulić za wszystko z własnej kieszeni. A dopiero co wylali mnie z roboty, z powodu braku koncentracji właśnie. Niestety i na ten problem nie dostałem nic, prócz skierowania na psychoterapię. W terapię nie wierzę, próbowałem dwóch i tylko wywaliłem w ten sposób pieniądze w błoto. Zostaje tylko pogodzić się z obecnym stanem i tym, że nie ma co liczyć na remisję i nigdy nie będzie tak jak przed chorobą. Wydarzeń z przeszłości i trudnego dzieciństwa się nie wymaże.

Ja jeszcze mam szczątki nadziei na swoje eldorado, które wyciągnie mnie na powierzchnie i wymarze trudne dzieciństwo, chorobe i pozwoli zapomniec o tym wszystkim...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Michuj 08 sie 2013, 09:46
O eldorado ciężko by pisać, są wzloty i upadki, ale przynajmniej nie uzaleznione jest od tego, jakiego psikusa mi psychika wywinie. W grudniu chyba 2 lata mi stukną na wenli. Ciągle dawka 150.
Loża szyderców

przez Dżejmson 08 sie 2013, 10:11
Michuj, i jak się u Ciebie wenla sprawuje?
Dżejmson

przez Michuj 08 sie 2013, 10:22
Jest ok. Ewentualne złe nastroje nie są powodem widzi mi się umysłu, tylko konkretnymi przyczynami. Wyciszyła burzę która mnie rozrywała od środka. Jest stabilnie. Tak jak powinno być. Depresji nie mam. Długa droga do normalności po 10 latach walki z tymi draństwami psychicznymi łatwa nie jest, no ale idziemy do przodu. Na razie nawet nie myślę o zmianie dawek czy leku. Zostaje jak jest.
Loża szyderców

przez ladywind 08 sie 2013, 10:30
Michuj napisał(a):Jest ok. Ewentualne złe nastroje nie są powodem widzi mi się umysłu, tylko konkretnymi przyczynami. Wyciszyła burzę która mnie rozrywała od środka. Jest stabilnie. Tak jak powinno być. Depresji nie mam. Długa droga do normalności po 10 latach walki z tymi draństwami psychicznymi łatwa nie jest, no ale idziemy do przodu. Na razie nawet nie myślę o zmianie dawek czy leku. Zostaje jak jest.

Jesteś przykładem tego, że na niektórych leki działają dłużej i stabilnie. Mam kolege, co od 3 lat ciągnie cały czas na 100mg Solianu i 50mg paroksetyny i jak do tej pory nawrotu nie miał.

przez Marek1977 08 sie 2013, 11:35
Michuj apropos Twojego awatatu-widzę że ostatnimi czasy troche sie zmieniłeś ;)
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg