WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez pink_hope 07 sie 2013, 17:34
Tańczący z lękami, wielki szacun za te słowa...ja już w piekle 1,8 miesiąca i nic nie działa...(depresja lękowa z agorafobią i max lękami)...ja juz nie potrafię płakać...o walce nie wspomnę...poje...ało się we łbie (21 lat choroby-3 nawrót listopad 2011 i nawet nie liżę ran,koszmar trwa dalej..czyli mój dom-moja twierdza)..zamknąłeś w tym tekście wszystko...tylko my cierpiący wiemy jak to boli :(
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez mifune85 07 sie 2013, 18:15
lubudubu napisał(a):~mifune

na paxilprogress.com duzo znajdziesz takich historii. Kilka miesiecy brania a potem lata męk. Skoro tak duzo osob ma podobne doswiadczenia to nie mozna wykluczyc , ze z ssri jest cos nie tak. Widocznie nie u wszystkich ale u tych ze krucha/wrazliwa psychika te leki moga bardzo namieszac.

Szczepionki powodują autyzm u dzieci, leki antydepresyjne błyskawicznie niszczą zdrowie itd. Taka nastała teraz moda, żeby wszędzie wietrzyć spisek międzynarodowych koncernów farmaceutycznych. Jestem już tym trochę zmęczony więc omijam tego typu strony i tematy. Czasami ma to dość poważne konsekwencje dla chorych, którzy przestają się leczyć i nie chodzi tu tylko o depresje. A jeśli ktoś ma tak wrażliwą i kruchą psychikę, że popularny antydepresant powoduje u nich tak poważne skutki to ja bym mimo wszystko skupił się na ich psychice a nie lekach. Wiele przypadków rzekomej szkodliwości danego leku u danej grupy ludzi to dopiero wstęp do badań nad ich szkodliwością a nie dowód szkodliwości

przez Siding Spring 07 sie 2013, 19:27
Jakbys sie dopiero obudzil. Toc tu glownie rozchodzi sie o lobby farmaceutyczne. To, ze dane leki ciesza sie coraz mniejsza popularnoscia nie wynika z tego ze nie pomagaja tylko nie generuje zyskow. Lek ktory rzeczywiscie pomaga nie jest dobrym towarem w oczach tegoz wlasnie lobby. U mnie 2 lekarzy przepisywalo okreslone leki wlasnie wedle wskazan danych firm i dobrze o tym wiem.

Nie sa szkodliwe... :mrgreen: . Czy Ty widziales jakikolwiek inny lek ktory mialby w ulotce tyle skutkow ubocznych? Bo ja sie nie spotkalem z zadnym takim. Nie sadzisz ze to o czyms swiadczy?

Ludzie na tych forach nie wietrza zadnych spiskow. Jakbys wszedl , poczytal opinie to moze zmienilbys zdanie. Oczywiscie sa osoby , ktore musza przyjmowac leki psychotropowe ale w wiekszosci przypadkow sa one naduzywane. Wystarczy poczytac statystki sprzedazy w okreslonych latach...Czy naprawde mamy az tylu chorych na swiecie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mifune85 07 sie 2013, 20:30
lubudubu napisał(a):Jakbys sie dopiero obudzil. Toc tu glownie rozchodzi sie o lobby farmaceutyczne. To, ze dane leki ciesza sie coraz mniejsza popularnoscia nie wynika z tego ze nie pomagaja tylko nie generuje zyskow. Lek ktory rzeczywiscie pomaga nie jest dobrym towarem w oczach tegoz wlasnie lobby. U mnie 2 lekarzy przepisywalo okreslone leki wlasnie wedle wskazan danych firm i dobrze o tym wiem.

Nie sa szkodliwe... :mrgreen: . Czy Ty widziales jakikolwiek inny lek ktory mialby w ulotce tyle skutkow ubocznych? Bo ja sie nie spotkalem z zadnym takim. Nie sadzisz ze to o czyms swiadczy?

Ludzie na tych forach nie wietrza zadnych spiskow. Jakbys wszedl , poczytal opinie to moze zmienilbys zdanie. Oczywiscie sa osoby , ktore musza przyjmowac leki psychotropowe ale w wiekszosci przypadkow sa one naduzywane. Wystarczy poczytac statystki sprzedazy w okreslonych latach...Czy naprawde mamy az tylu chorych na swiecie?

Nawet nie chce mi się zaczynać dyskusji o lobby faramaceutycznym bo nie czuje się na tyle dobrze by wdawać się w tego typu "wyczerpujące" rozmowy. Nawet nie chcę wiedzieć skąd wiesz, że lekarz wypisywał ci akurat dany lek bo wiem że odpowiedź mnie znudzi. Wydaje mi się też, że lek który pomaga danej osobie będzie dłużej używany i kupowany niż ten, który nie działa. Leki psychotropowe to "poważne" leki" a ich działanie nie jest do końca znane więc lista skutków ubocznych obejmuje prawie wszystko(także ich ewentualna szkodliwość jest niczym w porównaniu do szkodliwości samej choroby). Tak wygląda sytuacja i nie mam nawet zamiaru się na to skarżyć bo szkoda mi energii. Leczenie zaburzeń psychicznych jest do dupy i każdy chory to wie ale musi brać to co jest w danej chwili dostępne. Doszukiwanie się spisków, złej woli i przejście na 10-krotne i większe dawki suplementów diety(co nigdy nie daje rezultatów nie mówiąc już o tym, że też nie jest bezpieczne) jest dla mnie marnowaniem i tak ograniczonej dla mnie energii życiowej.

Statystki sprzedaży leków antydepresyjnych odzwierciedlają liczbę osób udających się do psychiatry. A jeśli ktoś udaje sie do psychiatry i skarży na depresje itd. to zwykle dostaje leki antydepresyjne a nie ma możliwości sprawdzenia(np. za pomocą badania) czy ktoś naprawde ma problemy psychiczne czy przesadza. Szkoda mi czasu na śledzenie działalności lobby anty-farmaceutycznego bo nie mają do zaoferowania nic w zamian(poza bajkami o niedoborach witamin i minerałów). Jeśli masz jakieś konkretne badania na temat szkodliwości danego leku to mogę się nad tym pochylić. Żalenie się, często osób z zaburzeniami psychicznymi, że leki ich zniszczyły jest dla mnie bardzo mało wiarygodne.

przez Siding Spring 07 sie 2013, 20:37
Spoko. Tylko ze odsetek depresji engodennych to okolo 1% wsrod spoleczenstwa. Chodzi mo o to , że te leki sa naduzywane.

Jezeli jestes scpetyczny wobec szkodliwosci lekow psychotropowych a znasz dobrze angielski...to wpisz w google chociazby taka fraze paroxetine induces, sertraline induces...jakikolwiek lek , ktorym jestes zainteresowany. Gwarantuje Ci , ze lektury na temat badan o szkodliwosci w roznych aspektach starczy Ci na kilka ładnych dni.

3 maj sie.

przez Dżejmson 07 sie 2013, 22:58
Ostatnie podejście do wenli. Podniesienie dawki do 225mg i jeżeli nie pomoże, będzie zmiana leku. Sama wenla, bez żadnych dodatków.
Dżejmson

przez Kalebx3 07 sie 2013, 23:01
Ostatnie podejście do wenli. Podniesienie dawki do 225mg i jeżeli nie pomoże, będzie zmiana leku. Sama wenla, bez żadnych dodatków.

Nie wróże na tym mono -zestwie w Twoim wydaniu szokujących sukcesów. Szkoda męczyć wątroby ,ale masz młodą to jeszcze wiele zniesie . Ja już o tym muszę mysleć i nie łykać bajerów niedouczonych pierd+dzielców.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 07 sie 2013, 23:10
Kalebx3, a co ma powiedzieć moja wątroba ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 07 sie 2013, 23:11
Pojadę na tym 2 tygodnie i zobaczę jak efekty. Jeśli g*wno z tego będzie, zażądam od lekarza zmiany lęków. Albo dołączę miansę, którą mam i może wtedy się sprawdzi.
Mówię lekrzowi, że po prostu brakuje mi napędu i aktywizacji, a ten mnie na eeg i tomografię kieruje i do trzeciego terapeuty z kolei :roll: do terapeutów jestem uprzedzony i już żadnemu nie dam ani grosza.
Dżejmson

przez ladywind 07 sie 2013, 23:17
Dżejm, z tymi stawkami to przesada ,tak jak Ci wcześniej pisałam . Ale wytrzymaj na tej dawce trochę jeszcze
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 07 sie 2013, 23:20
Będę na 225 póki skończę opakowanie, chyba że będę się czuć tragicznie, to i wcześniej. Generalnie skutki uboczne zwiększenia dawki to pikuś w porównaniu do wszelkich dolegliwości.
Dżejmson

przez ladywind 07 sie 2013, 23:24
Dżejm napisał(a):Będę na 225 póki skończę opakowanie, chyba że będę się czuć tragicznie, to i wcześniej. Generalnie skutki uboczne zwiększenia dawki to pikuś w porównaniu do wszelkich dolegliwości.

U mnie generalnie nie było żadnych no może poza jednymy,że tym razem nie zaskoczył ,co nie znaczy że unCiebie też tak będzie .

przez Kalebx3 07 sie 2013, 23:33
Kalebx3, a co ma powiedzieć moja wątroba

One by nam powiedziały niejedno,,,dobrze ,że gadać nie potrafią ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dżejmson 07 sie 2013, 23:33
Martwi mnie tylko to, że apetyt nadal będzie marny, a ja chcę przybrać na masie. Jakby co to zostaje ta miansa, którą bym wziął wbrew zaleceniom lekarza.
Dżejmson

Sortuj wg