WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez olcha 07 sie 2013, 12:42
Byc może leki w jakimś niewielkim stopniu pogarszają te sprawy (uboczne skutki na początku przyjmowania?), ale wydaje mi się, że jest to przede wszystkim wynikiem nasilającej się choroby. Wkurza mnie po stokroc ten zanik pamięci!!! Też nie pamiętam zdarzeń z poprzednich dni, nie umiem się skoncentrowac, a co ciekawe - zdarza mi się, że mylę elementy rzeczywiste z elementami ze snów :-/

-- 07 sie 2013, 12:44 --

lubudubu, po lekach - czyli w trakcie brania czy po odstawieniu? Może to choroba się nasiliła ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 12:53
O dżizas,chyba witam z powrotem wenlę a temu szatańskiemu welbutrinowi mówię papapa. Chyba znowu będę miała aptię i obnizony nastroj ale przynajmniej bede mogla do ludzi wyjsc, więc zobacze jak bedzie tym razem.
CórkaNocy

przez Siding Spring 07 sie 2013, 12:56
juz w trakcie brania mialem problemy z pamiecia. Po odstawieniu bylo gorzej...Teraz juz to sie w miare unormowalo:>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 07 sie 2013, 13:10
olcha napisał(a):Byc może leki w jakimś niewielkim stopniu pogarszają te sprawy (uboczne skutki na początku przyjmowania?), ale wydaje mi się, że jest to przede wszystkim wynikiem nasilającej się choroby. Wkurza mnie po stokroc ten zanik pamięci!!! Też nie pamiętam zdarzeń z poprzednich dni, nie umiem się skoncentrowac, a co ciekawe - zdarza mi się, że mylę elementy rzeczywiste z elementami ze snów :-/

Mnie też bardzo to denerwuje, i czekam aż może lek zacznie cudownie działać. Na szczescie sfera snów jeszcze nie zaczęła mi sie mieszać z rzeczywistoscią, ale również na niczym nie potrafie się skoncentrować, taka emocjonalna pustka:/

-- 07 sie 2013, 12:14 --

Bezimienna123 napisał(a):O dżizas,chyba witam z powrotem wenlę a temu szatańskiemu welbutrinowi mówię papapa. Chyba znowu będę miała aptię i obnizony nastroj ale przynajmniej bede mogla do ludzi wyjsc, więc zobacze jak bedzie tym razem.

Ja bym wolała stokrotnie bardziej lęki niż obniżony nastrój. Widać każdy inaczej postrzeba skutki choroby.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 13:50
ladywind, widzisz, też wolałam dobry nastrój, naprawdę funkcjonowało mi się teraz zaje*iście pod tym względem. Ale lęki narastały i narastały aż zaczęłam znowu zamykać się w sobie, odrzucać ludzi, niedługo pewnie zamknęłabym się w domu, bo nie mogłabym przez lęki wyjść z domu, nie mogłabym nic, ani wrócić na studia ani iść do pracy. Zobaczę jak będzie teraz, jak nie to mam dołożyć coaxil potem.
dla mnie siedzenie w domu bądź wychodzenie i spotykanie się z kimś, mając wcześniej kilkugodzinny strach, to nie jest życie w pełni, to wegetacja, którą nieraz mam ochotę zakończyć
CórkaNocy

przez mifune85 07 sie 2013, 14:00
Ja też jestem zdania, że największy wpływ na nasze zdrowie ma z czasem sama choroba. Organizm męczony latami stanami lękowymi, depresjami, silnym stresem musi się osłabiać. Znam jedną osobę która twierdzi, że jej paskudny charakter(choć sama tak tego nie nazywa:) jest wynikiem brania przez 3 miesiące leków antydepresyjnych...3 lata temu:)

przez ladywind 07 sie 2013, 14:12
mifune85 napisał(a):Ja też jestem zdania, że największy wpływ na nasze zdrowie ma z czasem sama choroba. Organizm męczony latami stanami lękowymi, depresjami, silnym stresem musi się osłabiać. Znam jedną osobę która twierdzi, że jej paskudny charakter(choć sama tak tego nie nazywa:) jest wynikiem brania przez 3 miesiące leków antydepresyjnych...3 lata temu:)

Wydaje mi się, że ta tendencja wynika z lęku przed przyznaniem się przed samym sobą do choroby.
Ostatnio edytowano 07 sie 2013, 14:13 przez ladywind, łącznie edytowano 1 raz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 07 sie 2013, 14:13
Bezimienna123, a nie myślałaś o fluoksetynie albo sertralinie? Oba leki potrafią podnieść nastrój, nie podnosząc jednocześnie lęków.
Ja dzisiaj wenli mówię papa. Lęków może i nie mam zbyt często, ale przeciwdepresyjnie wenla działa na mnie baaardzo słabo, już lepiej przed załamkami chroni mnie pernazinum, a i emocji przy tym więcej niż przy SSRI. Zachodzę w głowę co dostanę od nowego lekarza. Stawiam na sertrę lub anafranil. Wieczorem wszystko się wyjaśni.
Dżejmson

przez Siding Spring 07 sie 2013, 14:44
~mifune

na paxilprogress.com duzo znajdziesz takich historii. Kilka miesiecy brania a potem lata męk. Skoro tak duzo osob ma podobne doswiadczenia to nie mozna wykluczyc , ze z ssri jest cos nie tak. Widocznie nie u wszystkich ale u tych ze krucha/wrazliwa psychika te leki moga bardzo namieszac.

przez olcha 07 sie 2013, 14:46
Dżejm, przy pernazinum (neuroleptyk klasyczny) aby na pewno więcej emocji niż przy ssri?
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Dżejmson 07 sie 2013, 15:23
olcha, tak, na pewno. Pamiętam, jak jakiś czas temu brałem tylko pernazinum, bez niczego innego i emocji było więcej, słuchanie muzyki było czystą przyjemnością, a na SSRI jestem głuchy na muzykę, stłumiony, wiecznie zaspany, zdołowany i spowolniony. Dlatego ratuję się pernazinum, zwalcza uczucie pustki i dodaje trochę emocji. W końcu często na brak emocji pomagają leki dopaminowe. Amisulpryd łykałem jak cukierki, a pernazinum 75mg ratuje mnie i pozwala chociaż na jakiś czas poczuć, że żyję. Niestety na SSRI i na wenli poza złością i zdołowaniem nie czuję nic. Choć nie mogę stwierdzić, że na fluoksetynie lub sertralinie nie byłoby inaczej, bo z tymi lekami nie miałem nigdy do czynienia.
Dżejmson

przez olcha 07 sie 2013, 15:45
Z innych opinii i tego, co czytałam to własnie pernazinum jest typowym zamulaczem, neuroleptyki zazwyczaj oziębiają uczucia (to chyba właśnie wpływ na dopaminę?) i na pewno mają gorsze skutki uboczne (pozapiramidowe etc.). Zaskoczyła mnie Twoja opinia. Ja nie odważyłam się wziąc ani pernazinum (klasyczny) ani risperidonu (atypowy)...
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez CórkaNocy 07 sie 2013, 15:49
Dżejm, brałam oba te leki, które napisałeś. Fluo była dla mnie chyba najgorszym świństwem jakie brałam, takie koszmarne lęki mi robił, nie spałam po kilka dni pod rząd, ciągle mialam myśli samobójcze i takie lęki, że hej
sertra jakoś ani w tą ani w tamtą, lekko zamulała w dzień a poza tym nastrój kijowy i brak sił
wenla to jednak moze i powodowała tą pustkę, brak emocji ale nie tak bardzo jak pozostałe ssri, tu było to do przyjęcia

pernazyne też brałam, Boże, zamulacz jakich mało
CórkaNocy

przez Dżejmson 07 sie 2013, 16:18
Bezimienna123, dostałem na derealkę, bo niby innemu pacjentowi pomogła. Dostałem wtedy tego ładnych kilka opakowań, więc zostało i się tym ratuję. Jedynym skutkiem ubocznym była suchość w ustach i po pierwszej tabletce takie odrętwienia rąk/nóg na ułamek sekundy. Na początku pernazyna fakt, zamula na potęgę. Potem dostałem inne leki, teraz ratuję się pernazyną w trakcie uczucia pustki na przykład. Na mnie ten neuroleptyk działa o dziwo dość dobrze przeciwdepresyjnie. Widać jestem już przeładowany serotoninowcami :P Wczoraj wieczorem wziąłem 75mg i nastrój mam dość dobry, aż do teraz. Sama wenla się u mnie nie sprawdza, dlatego dzisiaj zaczynam stopniową odstawkę.
Dżejmson

Sortuj wg