WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zzYxx 05 sie 2013, 21:33
nerwa napisał(a):A ja dzisiaj dostalam najmniejsza dawke (37,5), ale tyle sie naczytalam o tych objawach, ze chyba zaczne brac polowe tego ;)
A co najgorsze, wyczytalam na wikipedii, ze potem przy odstawianiu, wiele osob ma jakies elektryczne impulsy w glowie ;((( to musi byc straszne!

Przestań czytać i się nakręcać. Każdy reaguje indywidualnie, chociaż są podobieństwa. Jednemu, np. mnie, nie przytrafiają się w ogóle uboki, a u drugiego może to wyglądać troszku inaczej. Impulsy w głowie - nie, to nie jest straszne. Przynajmniej u mnie. Nie traktuję tego jako nieprzyjemny skutek uboczny - u mnie to jest delikatne łaskotanie co jakiś czas. Bless.
The Walking Dead.

przez ICD-10 05 sie 2013, 21:34
No to wchodze do waszego klubu - od dzisiaj bye bye paro, witaj wenlafaksyno
Klomipramina 225mg

przez izzie 05 sie 2013, 23:14
to ja akurat o odstawieniu napiszę... nie żeby straszyć tylko raczej żeby nie powtarzac mojej głupoty:/

10 dni temu z dnia na dzień odstawiłam wenlafaksynę (150mg). Czuję się fizycznie kiepsko i nie wiem czy łączyć te objawy z odstawieniem leku. generalnie od ok godz.16 czuję się tak, jakbym miała 40 st. gorączki, dreszcze, poty, drżenie ciała, mega senność, mdłości, osłabienie.
A może tj. z przegrzania organizmu (spiekłam się na słońcu), nie wiem sama.

Mojej lekarki nie ma jeszcze przez 2,5 tygodnia, więc nie mam kogo się poradzić.

Może by z powrotem zacząć brać te 150 mg, ale boję się, że już zejdę całkiem.

ktoś tak eksperymentował, wie coś na ten temat ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 05 sie 2013, 23:19
izzie, ale to nie powinnas zmniejszac dawki po prostu (i brac coraz mniej i mniej az do zera?), no bo tak z dnia na dzien przestac 150 mg brac, to faktycznie mozna miec rozne objawy chyba?

Ja co prawda wiele lat temu nagle przestalam brac fluoksetyne, ale tak beznadziejnie sie po niej czulam, ze jak przestalam to od razu bylo duzo lepiej :) a i nie pamietam jaka dawke bralam, pewnie nie jakąś mega dużą...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez izzie 05 sie 2013, 23:25
nerwa, wenlafaksyna jesr dość specyficznym lekiem jeżeli chodzi o odtsawianie i oczywiście teoretycznie wszystko wiem, że powinnam schodzić stopniowo, ale coś mi strzeliło do głowy i sobie odstawiłam.. taka forma autoagresji, tak mi się wydaję.
Tylko teraz nie wiem co dalej, cholerka :/
Może by pójść do jakiegoś innego lekarza, skoro mojej nie ma, bo się zamęczę tak :/ Nie sądziłam, że objawy są aż takie :pirate:

przez nerwa 05 sie 2013, 23:30
No idz, idz lepiej - bo to nie ma co sie tak meczyc - moze cos doradzi :-/

Ja pamietam jak spektakularnie fluoksetyne wlasnie odstawilam. Wzielam wszystko co mialam - i pewnego dnia wyrzucilam do zsypu (wiem, wiem - nie powinnam wyrzucac tak leków :-/ ale to byla tez taka forma pokazania, ze dosyc juz tych leków ;) )
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez izzie 05 sie 2013, 23:33
o to też nieźle widzę zrobiłas ;)

przez mifune85 06 sie 2013, 00:12
ladywind napisał(a):mifune85, może jakaś łagodniejsza forma CHAD.

Łagodniejsza forma ChAD to chyba cyklotymia ale też nie pasuje. Dzisiaj cały dzień czuje jakbym miał anemię(ale nie mam,sprawdzałem) a przy wyjściu do klepu trząsłem się jak galareta pomimo tego że nie odczuwałem lęku:/

przez Miss Worldwide 06 sie 2013, 00:15
izzie, wez lyknij sobie pol kapsulki i powinno przesc.

Ludzie dzis sie troche wkorzylam! Bylam u lekarza i wypisywala mi Aciclovir na afty i jak wychodzilam to mowie do mnie " niech pani pamiata nie opalac sie bo nawet moze dosc do uszkodzen w mózgu, unkac slonca! "

No i ja sie spieszylam i juz wychodzilam od niej i jakos pomyslalam, ze chodzi jej o te tabletki co mi przepisala. Ale pozniej zaczlam rozmyslac i przeczytalam ulotke co w sumie nie jest zbyt dluga i nic tam takiego nie bylo wymienione. Na moich tabletkach czyli duloksetynie tez nie pisze nic o sloncu. Ale kiedys pamietam bylam w solarium i mieli tam taka tablice i pisalo, zeby unikac solarium miedzy innymi wlasnie jak sie bierze antydepresanty. Wiec rozymsalm troche musze przyznac. NO i co wy na to? Wiecie cos o tym?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez nerwa 06 sie 2013, 00:24
O to ciekawe z tym opalaniem... ja do tej pory kojarzylam tylko, ze przy braniu dziurawca trzeba uważac na słońce.

-- 06 sie 2013, 06:30 --

Powiem tak... wczoraj wzielam pierwsza dawke - super mała, bo mialam przepisane 37mg a wzielam polowe!
A w nocy czulam sie fatalnie! napiecie w calym ciele, "niespokojne nogi" itd. I w srodku nocy wystapil MEGA lęk (nie mialam lęku w domu od 10 lat!).
Na szczescie benzo na to pomogly, ale teraz znow czuje się lękowo i kiepsko (dodatkowo po nieprzespanej nocy). I chyba to bedzie na tyle mojego brania tego... bo ja nie mam sily tego na nowo przezywac. Tym bardziej, ze to cos gorszego niz to co mam na codzien...

-- 06 sie 2013, 08:25 --

a jeszcze wiecie co najgorsze... bo ja polknelam polowe kapsulki ale bez otoczki. I teraz mam stresa , ze jak to powolne uwalnianie, to bez otoczki moglam przedawkowac jakby, bo sie wszystko uwolnilo na raz :( Ale to bylo o 21 wczoraj, wiec dzisiaj to juz chyba gorzej byc nie powinno jesli nawet tak bylo?
A z drugiej strony kobieta w aptece mowila, ze jak w srodku są male kuleczki to mozna bez oslonki brac (a tam są takie wlasnie male).

przez enfren 06 sie 2013, 13:25
kapsułka rozpuszcza się w ciągu paru minut, nie ma to wpływu czy się bierze w kapsułce czy bez.

przez nerwa 06 sie 2013, 14:09
aha, czyli znaczy, ze po tak malej dawce mialam az takie objawy :(
Dodatkowo rano mialam nagle przyplyw pobudzenia, az takiego wrecz zbyt duzego (jakbym wypila pare kaw), tez nie bardzo mi sie to podobalo... Narazie przeszlo i oprocz efektow nieprzespanej nocy, wlasciwie nie ma nic dodatkowego.

przez Miss Worldwide 06 sie 2013, 14:16
no ciekawe z tym opalaniem ale gdzie sie cos dowiedziec?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 06 sie 2013, 15:54
Miss Worldwide, słyszałam o fototoksyczności po niektórych psychotropach
u mnie w tym roku jest dziwnie, bo zawsze szybko się spiekałam a teraz nawet jak leżę kilka godzin nad wodą nic mnie nie łapie. Dziwna sprawa a nawet nie smaruję się niczym, więc może coś w tym jest
CórkaNocy

Sortuj wg