WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 31 lip 2013, 22:10
olcha, u mnie żaden lek podnoszący serotoninę nigdy nie poprawił mi nastroju, jedynie te działające na dopaminę, a lęki z kolei też indukuje mi nadmiar noradrenaliny
CórkaNocy

przez Ramanujan 01 sie 2013, 10:39
Po wenlafaksynie schudłem około 6 kg w ciągu kilka miesięcy. Biorę obecnie 117,5 mg (wcześniej 150 mg) i dalej chudnę... Da się jakoś temu zaradzić, czy znowu będę musiał po raz n-ty zmieniać lek? :cry:
Ramanujan

przez CórkaNocy 01 sie 2013, 11:44
Robinho, można dołożyć mirtagen lub mianserynę na sen, po nich się naprawdę baaardzo ładnie tyje czy się chce czy nie :P
brałam wysoką dawkę wenli razem z mirtagenem i apetyt miałam cały czas, do tej pory mam
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 01 sie 2013, 11:47
Bezimienna123, ja też mam zwiększony apetyt i zauważyłam że nieco już przytyłam, ale niezbyt mi się to podoba i nie wiem czy nie poprosze o zmiane leków, poza tym CRF chyba już nie zaskoczy tak jak kiedyś, a szkoda bo naprawde dobra kombinacja leków.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ramanujan 01 sie 2013, 11:48
Bezimienna123 napisał(a):Robinho, można dołożyć mirtagen lub mianserynę na sen, po nich się naprawdę baaardzo ładnie tyje czy się chce czy nie :P
brałam wysoką dawkę wenli razem z mirtagenem i apetyt miałam cały czas, do tej pory mam
Dziękuję za radę. ;) Przez najbliższy tydzień będę obserwował wagę i zobaczymy, ile schudnę.
Ramanujan

przez niecierpliwy 01 sie 2013, 23:12
Hej,

Czy ktos z was wskutek nadmiernego lęku przed leczeniem zmagal sie z nadmierna potliwościa ? U mnie to jeden z objawow choroby (i trzesace sie rece nogi), dlatego lekarz przepisal mi wenle (wczesniej bralem prawie wszystkie ssri, ale nie pomogly). I mam pytanie - czy ten lek jest w stanie wyciszyc te lęki tak ze nadmierna potliwosc ustapi (to nie jest efekt brania lekow). Ja sie troche zdziwilem dlatego ze kazdy z lekow ktory bralem w skutkach ubocznych ma nadmierna potliwosc wypisana. Miesiac bralem 37,5 a teraz 3 dzien 75. Mam nadzieje ze pomoze wyzsza dawka bo znowu pojawiaja sie mysli samobojcze :/

przez Dżejmson 02 sie 2013, 09:48
niecierpliwy, nie chcę Cię martwić, ale jednym z częstych skutków brania wenli jest nadmierna potliwość. Sam biorę wenlę i pocę się jak świnia.
Dżejmson

przez niecierpliwy 02 sie 2013, 14:33
Dżejm, lekarz po miesiacu brania 37,5 spytal mnie czy bardziej sie poce (nie wybrazam sobie ze mozna jeszcze bardziej). Powiedziałem że nie i wtedy zdecydował ze mozna podniesc dawke. Dzisiaj 3. dzien dopiero na 75. Nie wiem jak ale mam nadzieje ze ten lek zadziala na moje pier***one lęki bo mam juz tego ku**a dosc. Mecze sie z tym ponad 7 lat a zaden lek nie pomaga.

przez Dżejmson 02 sie 2013, 19:38
U mnie potliwość wzmogła się dopiero od dawki 112,5 w zwyż. Na 150mg już po rozpoczęciu pracy fizycznej leje się ze mnie, jak by ktoś wylał mi na głowę wiadro wody.
Dżejmson

przez niecierpliwy 03 sie 2013, 17:20
Dżejm napisał(a): Na 150mg już po rozpoczęciu pracy fizycznej leje się ze mnie, jak by ktoś wylał mi na głowę wiadro wody.

To teraz sobie pomyśl że ja tak mam bez żadnych leków od 7 lat. A wenla ma mi to zniwelować

przez enfren 03 sie 2013, 23:20
Ja też się pociłam na wenli, ale tylko na początku. W nocy byłam mokra jak szczur :D Dziwne że ma działać na potliwość. Ale może na taką wynikającą z lęków czy coś, jeśli zniweluje lęki to i potliwość.

Kontynuuję plan odstawiania, niestety zauważyłam obniżenie nastroju i stany przypominające mi lekko moje depresyjne jazdy... :why: Obniżenie nastroju nie jest też samo z siebie, lecz ma faktyczną przyczynę, więc na razie nie panikuję ale nie obniżam dalej dawki tylko pozostanę na razie na tym etapie na którym jestem (4 z 6 pigułek zawartych w kapsułce) i poobserwuję siebie dalej... Jak mi znowu depresja ma wrócić to ja nie wiem jak w ogóle da się odstawić antydepresanty???

przez Siding Spring 04 sie 2013, 10:10
Wałkowane po stokroć. Antydepresanty niczego trwale nie lecza. Dzialaja dopóki je bierzesz. Niektorzy nie widza analogii do narkotykow ale ja i owszem. Nawet odstawienie bywa trudniejsze.

przez enfren 04 sie 2013, 13:26
lubudubu ja widzę analogię do narkotyków. Działanie jest podobne, w końcu narkotyki też zwiększają poziom neuroprzekaźników. Jednak miałam nadzieję, że chociaż dzięki braniu antydepresantów i "autoterapii" zmieniło się trochę moje myślenie i że to się utrzyma. Echhhh

przez olcha 04 sie 2013, 13:38
Czasem zastanawia mnie, czy przyjmowanie tych leków w ogóle ma sens, po prostu zmieniają one jedne dolegliwości na inne - zaburzenia czy choroby na skutki uboczne...

''Antydepresanty niczego trwale nie lecza. Dzialaja dopóki je bierzesz.''
A jakie leki działają nawet po odstawieniu ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Sortuj wg