WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez CórkaNocy 29 lip 2013, 21:12
olcha, no właśnie nie za bardzo, ma objawy odstawienne, które ludzie różnie znoszą. Ale na pewno nie należy do leków, które można zostawić z dnia na dzień, bo dzień później da o sobie znać :P
CórkaNocy

przez olcha 29 lip 2013, 21:14
Nie widziałam jeszcze dobrej opinii o risperidonie... Boję się, że jak zacznę brać tyle leków, to się od tego nie uwolnię.

-- 29 lip 2013, 21:25 --

Wiadomo, odstawia się stopniowo, tak jak każdy lek, sertralinę też.

''Wielu pacjentów w okresie odstawienia doświadcza efektu zwanego "brain zap" lub "brain shivers". Jest to odczucie porównywalne do krótkich, nieprzyjemnych impulsów elektrycznych przebiegających przez mózg, pojawiających się co kilka sekund. Objaw ustępuje po około trzech tygodniach. Jego przyczyna nie jest znana.''
źródło: wikipedia

A co z tym?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez enfren 30 lip 2013, 01:00
Miałam brain zaps jak zapomniałam raz wziąć tabletki i sądziłam że lepiej wziąć następnego dnia rano niż wieczorem. Następnego dnia rano miałam ostre zawroty głowy, mdłości, dziwnie spowolnione widzenie i czasem właśnie takie jakby porażenie prądem.

Póki co, kontynuuję odstawianie zgodnie z planem - obecnie biorę 5/6 dawki, czyli wybieram jedną z sześciu kuleczek znajdujących się wewnątrz kapsułki. Schodzę stopniami co pół. Z początku sądziłam że mam zawroty głowy ale to chyba wynik upałów. Dzisiaj temperatura normalniejsza i ja nie czuję żadnych skutków ubocznych brania mniejszej dawki. Jutro wobec tego zmniejszam dawkę do 4,5 kuleczek :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 30 lip 2013, 11:13
Też raz zdarzyło mi się pominąć dawkę (150mg). 2-3 brain zapy w ciągu całego dnia, byłem dość spięty. Wziąłem dopiero następnego dnia, rano nie czułem żadnych skutków odstawiennych.
Dżejmson

przez Marek1977 30 lip 2013, 12:15
Siła wychwytu serotoniny przez wenlafaksyne wcale tak znacznie nie odbiega od paroksetyny,poniższe zestawienie to wyjaśnia najlepiej:
http://www.nature.com/npp/journal/v33/n ... 0847f2.jpg
Conscientia est, necesse est

przez olcha 30 lip 2013, 13:29
Od 6 lat biorę sertralinę 1-0-2 i jeśli pominę dawkę, to nic mi się nie dzieje, natomiast zawroty głowy, mdłości i ''wewnętrzne drżenie'', dreszcze pojawiają się, gdy nie wezmę codziennego 150mg przez dwa-trzy dni. Widzę, że przy wenli nawet pominięcie dawki powoduje bardzo nieprzyjemne objawy.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez CórkaNocy 30 lip 2013, 16:18
olcha, ja nie mialam tych pradow w ogole. Jedynie kilka dni zawroty glowy ale do przejscia i nic wiecej a bralam wenle dosyc dlugo i nawet duze dawki
CórkaNocy

przez enfren 30 lip 2013, 16:20
oj tak, ja nawet czuje na następny dzień, tzn 24 godziny od wzięcia ostatniej dawki, że mam lekkie zawroty głowy. Jak się siedzi w domu to aż tak nie czuć, ale szczególnie jak wyjdę z domu i idę szybciej jest to zauważalne. Uczucie jakby się było trochę pijanym. Od razu poznaję, że wyszłam z domu nie wziąwszy porannej dawki, dlatego noszę tabletki ze sobą.

Dzisiaj wzięłam zgodnie z planem 4,5 z obecnych w kapsułce 6 kuleczek. Dawkę obniżam o pół kuleczki co 3 dni. Obecne są bardzo lekkie zawroty głowy, oprócz tego brak jakichkolwiek objawów. Dyskomfort prawie żaden więc odstawianie jednak idzie łatwiej niż przypuszczałam :) Pod koniec sierpnia powinnam być wolna :)

przez olcha 30 lip 2013, 16:32
Życzę powodzenia! Odstawiasz na dobre czy zmieniasz lek?
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Tańczący z lękami 30 lip 2013, 20:36
Marek1977 napisał(a):Siła wychwytu serotoniny przez wenlafaksyne wcale tak znacznie nie odbiega od paroksetyny,poniższe zestawienie to wyjaśnia najlepiej:
http://www.nature.com/npp/journal/v33/n ... 0847f2.jpg

w forum o sertralinie Miko84 napisał, że Ki SERT wenlafaksyny to 63.90 nm a sertraliny ok 1.1 nm, tak że różnica kolosalna... to jak to w końcu z tą siłą wychwytu wenli jest? :?:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez enfren 31 lip 2013, 12:33
olcha, dzięki :) odstawiam na dobre po 8 miesiącach brania.

Hah, dzisiaj miałam sen, że facet (którego nie mam) mnie rzucił i moje przez ostatnie miesiące wypracowane poczucie własnej wartości bez antydepresantów na nic się zdało i popadłam znów w depresję :hide: miejmy nadzieję że to tylko obawy odstawienne... ;)

przez CórkaNocy 31 lip 2013, 13:11
to już rozumiem skąd miałam taką zamułę po wenli, bo na tą serotoninę konkretnie działa ^^ ale mimo wszystko spoko lek, gdyby jeszcze chociaż trochę mi nastrój poprawiał, ale czasem trzeba przerzucić się na coś mniej popularnego
CórkaNocy

przez olcha 31 lip 2013, 14:31
Nastrój ? Dlaczego nie poprawiał nastroju, skoro to antydepresant ? :-)
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Dżejmson 31 lip 2013, 20:38
olcha napisał(a):Nastrój ? Dlaczego nie poprawiał nastroju, skoro to antydepresant ? :-)

olcha, nie u każdego serotonina jest winna depresji ;) Np. u mnie na lęki dobrze działają głównie leki odpowiadające za noradrenalinę.
Dżejmson

Sortuj wg