WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez mifune85 25 lip 2013, 12:06
beladin napisał(a):Dżejm, Bierz SAMĄ wenlafaksynę tak jak bierzesz i czekaj na efekt.

Chłopak już bierzę któryś antydepresant z kolei bez żadnych zadowolających efektów a ty chcesz by nadal się tego trzymał. Stabilizator jest jak najbardziej wskazany.

przez Dżejmson 25 lip 2013, 12:17
Wenla działa na mnie najlepiej z wszystkich, które brałem do tej pory, ale irytujące jest to ciągłe rozchwianie emocjonalne, którego przed chorobą oczywiście nie miałem. Myślałem, że obejdzie się bez wizyty u lekarza, bo mam receptę na wenlę, ale chyba jednak trzeba będzie się zapisać.
Dżejmson

przez beladin 25 lip 2013, 16:41
Dżejm, Kombinujesz z dawkami, dorzucasz inne leki to nie ma się co dziwić, że ciągle jesteś rozchwiany. Co to znaczy być rozchwianym emocjonalne? W jaki sposób się to objawia i w jakich momentach?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez enfren 25 lip 2013, 17:29
Robinho, lepiej, ale nie spodziewałam się że na wizytę będę musiała czekać aż 4 miesiące (mam na początku września). Wcześniej zapomniałam się umówić :why: a on już ostatnio, tzn w kwietniu mówił, że jeżeli dalej będzie wszystko ok to w okolicach lipca można by pomyśleć o odstawieniu. Nie chcę czekać jeszcze tak długo do września, a powie mi przecież to samo żeby stopniowo zmniejszać dawkę.

przez cala w trawie 25 lip 2013, 17:44
2 tygodnie 150 xl welafaxu i coś ruszyło,ustapiły uboczne,lęk sie zmniejsz......póki co......

przez ladywind 25 lip 2013, 17:48
cala w trawie, a depresja Ci przeszła ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez cala w trawie 25 lip 2013, 21:32
ladywind, ja nie miałam depresji.....same lęki pod różną postacią......bez depresji

przez olcha 27 lip 2013, 13:00
Przepisano mi wenlafaksynę, która ma zastąpic sertralinę (od 6 lat biorę Zoloft). Mam nerwicę natręctw i lęki, czy wenlafaksyna działa skutecznie na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?

(oto zestaw, który mam przyjmować: 37,5mg wenla - stopniowa wymiana z sertraliną, 1mg risperydon i 5mg 1-0-1 cloranxen - benzo tylko przez 3 tygodnie)
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez CórkaNocy 27 lip 2013, 17:22
olcha, działa na to też, nie wiem czy tak skutecznie jak inne ssri, ale warto spróbować
CórkaNocy

przez olcha 28 lip 2013, 21:38
Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem tylko, skąd ta wenla w tym zestawie. Przecież SSRI są typowe na ZOK, można było przepisac coś innego niż sertralinę, ale z tej grupy. Przeważają u mnie myśli natrętne, obsesyjne, są lęki. Nie wiem, rysperydon i wenla może załatwią sprawę lęku, ale czy wyeliminują obsesyjne myśli, które ten lęk wywołują ? Słyszałam, że przeciwpsychotyczne sprawdzają się gorzej na ZOK niż SSRI. Może niepotrzebny mi tak duży zestaw, tylko jeden trafiony lek na nerwicę ? Po co aż tyle tych leków ? Nie wiem, czy się odważę.
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez CórkaNocy 28 lip 2013, 22:05
olcha, być może po to, żeby taka bomba odpaliła szybciej, żeby był efekt, bo jeśliby testować z każdym lekiem po kolei to można by trochę poczekać :P nie martw się, też byłam kiedyś na takiej bombie, organizm zniesie wiele i nic mu nie będzie
CórkaNocy

przez olcha 29 lip 2013, 10:49
A wenle można odstawic szybko i w miarę łatwo? Dokuczają mi objawy nerwicy i nie wiem, czy zniose skutki uboczne tej całej bomby. Na szczęście odpadną z tego benzo i sertralina po miesiącu. Więc zostaną wenla i risperidon - jaki to ma sens na nerwicę natręctw bez żadnego SSRI ?
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez mifune85 29 lip 2013, 10:53
A Wenla to jest SSRI czy SNRI?

przez ladywind 29 lip 2013, 11:00
mifune85, SNRI, działa na serotonine i noradrenaline
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg