WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Miss Worldwide 22 lip 2013, 18:46
Dziwne, hahhaa psychiatra ci powiedzial, ze jestes manipulantem??? Trzeba bylo mu wiache poslac. No tego brakuje zeby nam psychiatrzy ublizali :/ :time:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez ladywind 22 lip 2013, 18:55
Miss Worldwide napisał(a):Dziwne, hahhaa psychiatra ci powiedzial, ze jestes manipulantem??? Trzeba bylo mu wiache poslac. No tego brakuje zeby nam psychiatrzy ublizali :/ :time:

Hehe wiache fajne słowo :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dziwne 22 lip 2013, 19:13
Bezimienna123 napisał(a):Dziwne, łatwo dostać w porównaniu do innych leków, może spróbuj pójść do lekarza, który w ogóle cię nie zna i nie mówić o tej psychozie, tylko powiedzieć że brałeś wenlę i ci pomagała. ja tak zrobiłam i przepisał mi wtedy bez problemu, bo lekarze lecą na takie sugestie. Teraz zamierzam znowu tak zrobić bo potrzebuję jakiś ssri np. elicee byleby działało przeciwlękowo i trazodon bo nie wytrzymuję zamuły rano na mircie a jak zmniejszam dawkę nawet o ćwiartkę to z kolei nie śpię w ogóle :/

a sertra pomagała ci na lęki, nastrój?

Lepiej o bóle somatyczne, w okolicy szyi, problemy z oddychaniem, płytki oddech. wiciszenie. Ale dalej czuję się fatalnie, spał bym cały dzień, myśli o egzystencji itp. wiadomo. Od 2 miechów ciągle w dół :?
Tylko na alko jest fajnie, lekka euforia i taki luzzz :D szkoda, że efekt nie jest taki jak alko + serta wtedy bym był zadowolony :D

Koleś mi zrobił gadkę jak starszy brat w kościele, co to trzeba sie postawić do życia itp :D I mówi mi : to niech się pan męczy i pracuje, dużo jest takich co się męczy i pracuje. Przepisał kolejne 90 tab. serty i do nie widzenia :D Może polecicie kogoś z Wroc ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 23 lip 2013, 02:26
ladywind, hehhe ma byc wiAche gdzie A jest polskie z ogonkem a ja nie mam w klawiaturze :) nie mam l a e s z o czasem o moge napisac ó bo akurat jest akcent taki w hiszpanskim wiec mam na klawiaturze. Tak samo uzywam zamiast e z ogonkiem to é np léki ale nad á wyglada dziwnie. Wiáche heheh.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Dżejmson 24 lip 2013, 17:09
Mimo zwiększenia tydzień temu dawki do 187,5mg lęki się pojawiają nadal (biorę wenle chyba ponad 3 miesiące). Najbardziej denerwujące jest rozchwianie emocjonalne, co 5 minut czuję się inaczej, ciągle zmieniam zdanie, decyzje... (dodam, że przed zachorowaniem na nerwicę i depresję byłem mega stabilny i nie zmieniałem zdania - piszę to, bo po prostu wenla to kolejne pudło). Był citalopram, paro, wenla, trittico, mirtazapina, pernazyna, amisuplryd, nie wiem czego jeszcze mógłbym spróbować, żeby czuć się w miarę stabilnie...
Dżejmson

przez mifune85 24 lip 2013, 20:09
Dżejm napisał(a):Mimo zwiększenia tydzień temu dawki do 187,5mg lęki się pojawiają nadal (biorę wenle chyba ponad 3 miesiące). Najbardziej denerwujące jest rozchwianie emocjonalne, co 5 minut czuję się inaczej, ciągle zmieniam zdanie, decyzje... (dodam, że przed zachorowaniem na nerwicę i depresję byłem mega stabilny i nie zmieniałem zdania - piszę to, bo po prostu wenla to kolejne pudło). Był citalopram, paro, wenla, trittico, mirtazapina, pernazyna, amisuplryd, nie wiem czego jeszcze mógłbym spróbować, żeby czuć się w miarę stabilnie...

A próbowałeś antydepresanta ze stabilizatorem?

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 20:33
Boże, kolejny dzień mam głupie zawroty głowy trwające cały dzień, przez odstawkę wenli! najgorzej jest jak szybciej chcę iść, to wrażenie jakbym miała zaraz upaść, ale nawet siedząc to się zdarza. Chcę całkowicie przestać brać wenlę, bo przez jakieś ostatnie 2, 3 tyg brałam codziennie albo co drugi dzień 12,5 mg, więc niby mikrodawka, ale różnica jest. Teraz drugi dzień całkowicie bez niej i mam nadzieję na to, że wkrótce obudzę się bez tego.
CórkaNocy

przez Dżejmson 24 lip 2013, 20:46
mifune85 napisał(a):
Dżejm napisał(a):Mimo zwiększenia tydzień temu dawki do 187,5mg lęki się pojawiają nadal (biorę wenle chyba ponad 3 miesiące). Najbardziej denerwujące jest rozchwianie emocjonalne, co 5 minut czuję się inaczej, ciągle zmieniam zdanie, decyzje... (dodam, że przed zachorowaniem na nerwicę i depresję byłem mega stabilny i nie zmieniałem zdania - piszę to, bo po prostu wenla to kolejne pudło). Był citalopram, paro, wenla, trittico, mirtazapina, pernazyna, amisuplryd, nie wiem czego jeszcze mógłbym spróbować, żeby czuć się w miarę stabilnie...

A próbowałeś antydepresanta ze stabilizatorem?

Nie próbowałem nigdy.
Dżejmson

przez Mamre 25 lip 2013, 00:49

Może lamotrygina?
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez CórkaNocy 25 lip 2013, 01:00
Mamre, wróciłaś już ze szpitala? bierzesz dalej wenle w tej dawce?
CórkaNocy

przez beladin 25 lip 2013, 08:12
Dżejm, Bierz SAMĄ wenlafaksynę tak jak bierzesz i czekaj na efekt.
beladin

przez Ramanujan 25 lip 2013, 08:27
Biorę wenlafaksynę od około 3 miesięcy, niestety dawka 150 mg zbytnio mnie pobudziła. Pojawiła się też suchość w jamie ustnej i uczucie pieczenia w policzkach od strony jamy ustnej. Obecnie jestem na dawce 117,5 mg plus spamilan 7,5 mg (docelowo 10 mg lub więcej). Czuję się lepiej, ale agresja dalej nie zniknęła...
Ramanujan

przez enfren 25 lip 2013, 11:36
Postanowiłam samodzielnie zejść z wenlafaksyny. Czuję się dobrze od dłuższego czasu. Ostatnio standard mojego życia się polepszył więc myślę, że to dobry moment. Biorę 75mg. Boję się trochę schodzenia, bo przy pominięciu dawki miałam strasznie nieprzyjemne zawroty głowy itp. Postanowiłam odejmować codziennie trochę z zawartości kapsułek. Po otworzeniu jednej dzisiaj zobaczyłam że tam jest 6 małych tableteczek. Gdzie indziej czytałam o granulkach więc mnie to zdziwiło. To ułatwia sprawę, bo można je przekroić i łatwo policzyć. Obliczyłam, że żeby przestać brać w miesiąc, muszę odejmować co 3 dni po pół takiej tableteczki. W razie złego samopoczucia akcję wydłużę. Będę wam pisać o tym, jak się czuję i czy moja akcja zakończy się dobrze :)

przez Ramanujan 25 lip 2013, 11:40
Enfren, a nie lepiej skosultować się z lekarzem?
Ramanujan

Sortuj wg