WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez mifune85 19 lip 2013, 12:07
amelia83 napisał(a):mifune85, antybiotyki myslę, że mogą wpływać na działania antydepresantów, wzajemnie na siebie oddziaływać, nie wszystkie ale mi się wydaje, że tak

Antybiotyk brałem tylko przez 6 dni i odstawiłem 2 tygodnie temu a poprawy nie ma

przez Miss Worldwide 19 lip 2013, 16:36
na ulotce kazdego antydepresantu sa wypisane wszystkie reakcje z innymi lekami. Poczytac.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cala w trawie 20 lip 2013, 20:20
Po jakim czasie zaczęła u Was działać wenela przeciwlękowo?Bo u mnie mija 10 dni i póki co jest nasilenie lęków

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 20:28
cala w trawie, po jakiś 2,3 tygodniach, ale żeby zobaczyć pełny efekt przeciwlękowy musiałam podwyższyć do 112,5 potem do 150, a już na 187,5 miałam znowu nasilenie lęków, ale na 150 nie miałam ich w ogóle przez pół roku (do momentu gdy zaczęłam brać wellbutrin, gdyby nie on pewnie dalej bym ich nie miała :/)
CórkaNocy

przez ladywind 20 lip 2013, 20:38
Bezimienna123, dlaczego zmienilas na wellbutrin skoro na wenli czulas się dobrze?

-- 20 lip 2013, 19:47 --

cala w trawie, to częsty objaw że przy zwiekszeniu dawki nasilają się lęki , po pewnym czasie to minie. Natomiast pełne działanie leku to indywidualna sprawa ,gdyż na każdego działają inne dawki. Ja odczuwam pełną poprawę kiedy lekarz podwyższył mi do 225mg .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:23
ladywind, na wenli nie miałam lęków ale za to wszystkie objawy depresji, plus wieczne zmęczenie, byłam nie do życia
ale z kolei na wellbutrinie mam nawrót tych lęków (nawet biorąc wenlę) i już sama nie wiem co robić, co jest lepsze
CórkaNocy

przez ladywind 20 lip 2013, 21:34
Bezimienna123,musisz rozpatrzyć które samopoczucie jest dla Ciebie korzystniejsze .
Fakt że na wenli odczuwa się zmęczenie,choć zauważyłam żenia niektórych działa pobudzajaco
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 20 lip 2013, 21:49
ladywind, chyba jednak do pewnego stopnia lepsze są to lęki, dopóki mogę wyjść z domu, potem jest gorzej, ale z kolei depresja wyjęła mi ostatni rok życia i dopiero wellbutrin sprawił, że mogłam jakoś się podnieść
CórkaNocy

przez ladywind 20 lip 2013, 22:28
Bezimienna123, wiem jak depresja potrafi uziemic :/ w Twoim przypadku lepszy jednak wellbutrin

przez Miss Worldwide 21 lip 2013, 01:00
no wlasnie. U mnie tez tak sobie na depresje wenla a na léki super. Tyle ze ja mam léki silne (ataki paniki) i depreche tez. Wiec nie moge wybrac co lepsze :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Dżejmson 21 lip 2013, 16:47
Nie chcę zapeszyć, ale póki co 187,5mg wenli, 75mg trazodonu i da się żyć. Czasem 25mg amisuplrydu na natręctwa. Nie jestem wiecznie zmęczony i senny (tylko pół godz po przebudzeniu lekka zamuła po trazodonie), tylko koncentracja szwankuje. Oby na razie nie było konieczności zmiany leków, niech sobie maskują tą nerwicę, jakoś trzeba żyć ;)
Dżejmson

przez beladin 21 lip 2013, 23:02
Dżejm, Za tydzień znowu będziesz niezadowolony.
beladin

przez Dziwne 22 lip 2013, 18:27
Ciężko jest dostać ten lek od psychiatry na depresje ?? jakie są wasze doświadczenia ? Poszedłem do psychiatry i powiedział, że jestem manipulantem. Miałem epizod psychozy na sercie i przez to nie chcą mi zmienić leku :?

przez CórkaNocy 22 lip 2013, 18:46
Dziwne, łatwo dostać w porównaniu do innych leków, może spróbuj pójść do lekarza, który w ogóle cię nie zna i nie mówić o tej psychozie, tylko powiedzieć że brałeś wenlę i ci pomagała. ja tak zrobiłam i przepisał mi wtedy bez problemu, bo lekarze lecą na takie sugestie. Teraz zamierzam znowu tak zrobić bo potrzebuję jakiś ssri np. elicee byleby działało przeciwlękowo i trazodon bo nie wytrzymuję zamuły rano na mircie a jak zmniejszam dawkę nawet o ćwiartkę to z kolei nie śpię w ogóle :/

a sertra pomagała ci na lęki, nastrój?
CórkaNocy

Sortuj wg