WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez beladin 15 lip 2013, 19:16
cala w trawie,
Można to porównać do zapory wodnej na rzece, która przepuszcza większą część wody. Kiedy się zamknie śluzę woda w zbiorniku powyżej zapory się podniesie. Lek ma za zadanie "zamknąć śluzę" przez, którą serotonina sobie odpływa z przestrzeni miedzysynaptycznej. Dzięki temu poziom/stężenie serotoniny rośnie.
beladin

przez Popiół 15 lip 2013, 22:56
Cała w trawie ale i tak do końca nie wiadomo jaki mechanizm działania poszczególnych leków pomaga walczyć z depresją. Psychiatria to najsłabiej rozwinięta dziedzina medycyny która w większości opiera się na hipotezach więc specjalnie nie zawracaj sobie głowy wychwytem zwrotnym ;)

Co do wenli to po 2 miesiącach na 150mg nieźle mnie zamuliła, działanie aktywizujące czuć przez pierwsze 3-4tyg.
Właśnie odstawiam i niezłe męczarnie przechodzę, podobnie jak przy odstawianiu paro.

Ciężko jest walczyć z tą paskudną chorobą.
Popiół

przez mifune85 16 lip 2013, 00:33
Brałem wenlę przez kilka miesięcy w dawce 150mg(razem z lamotryginą i trazodonem w małej dawce). Na początku było dobrze ale z czasem się pogarszało i zaczęły się pojawiać silne wahania nastroju. Zastanawiam się czy zwiększanie dawki do na przykład 225 mg ma jakikolwiek sens?W okresie kiedy nastrój mam lepszy to myślę o tym by pozostać przy wenli ale jak znowu jest gorzej to myślę o zmianie. Tylko boje się zmiany leku by nie pogorszyło mojego stanu jeszcze bardziej. Brałem ostatnio przez tydzień antybiotyki i nadal biore leki przeciwgrzybicze(lecze teraz grzybice skóry gładkiej) i staram wmówić sobie że to te leki rozregulowały działanie wenli(tak mówił na przykład lekarz rodzinny) ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Za tydzień mam wizytę u psychiatry i myślę intensywnie o tym czy zmienić lek. Może wy coś doradzicie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 16 lip 2013, 03:52
Popiół, aaaa bo trzeba powolutku kuleczki odsypywac wtedy nic sie nie odczuwa.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cala w trawie 16 lip 2013, 11:41
Dziękuję za odpowiedzi
mifune85, Ja biorę wnele na lęki,brałam ją kiedyś i bardzo skutecznie pomogło,potem przerwa bo zaszłam w ciążę....nawrót był koszmarny jak nigdy,zaraz po porodzie zaczęłam brać-też bardzo pomógł,ale po 8 latach zaczął średnio działąć wiec zmieniłam.........na sertaline-wciąż czułam ze coś ona nie zaskakuje jak trzeba,mialam wciaz dola choc nigdy nie mialam depresji po roku lekarz zmienił na elicee-ona bardzoooo podniosla nastrój ale lęki wrócily i adorafobia,więc od tygodnia wrócilam do weneli 150 xl.......czekam na dzialanie-poki co daje rade z uocznymi,ale ja do nich jestem twarada ,no poza nasilenie lęku........tak więc zmiany w moim przypadku nie byly trafione,mam nadzieje ze lek zadziala jak kiedyś.....ale moj lekarz twierdzi ze ja ogolnie jetem wywrotowcem,to co na reszte dziala na mnie nie i na odwrót.......a co do odstawiania,nie mialam problemu....zmniejszalam dawki po odstawieniu czulam sie super,oczywiscie tylko na kilka dni

przez pink_hope 16 lip 2013, 17:50
cala w trawie, czyli robisz 2 raz podejście do wenli chociaż za 2 razem nie chciała odpalić?jak u Ciebie z agorafobią?wychodzisz?
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez cala w trawie 16 lip 2013, 19:59
pink_hope, to jest trzecie podejście-dwa udane teraz czekam na rezultat trzeciego podejścia,oby wypalił,nieudana byla proba z sertaliną i eliceą-ona nasiliła agorafobie,pamietam ,że na veneli sobie ładnie poradziłam z agorafobią,poczatkowo podbierając sie afobamem doraznie,teraz też doraznie bo lęki się nasiliły....ale za każdym razem pomagała venela na silne lęki i agorafobie,oczywiście małymi krokami ale robiłam to co teraz jest dla mnie nie do wyobrazenia....więc skutkował fajnie ten lek

przez mifune85 16 lip 2013, 23:14
cala w trawie napisał(a):pink_hope, to jest trzecie podejście-dwa udane teraz czekam na rezultat trzeciego podejścia,oby wypalił,nieudana byla proba z sertaliną i eliceą-ona nasiliła agorafobie,pamietam ,że na veneli sobie ładnie poradziłam z agorafobią,poczatkowo podbierając sie afobamem doraznie,teraz też doraznie bo lęki się nasiliły....ale za każdym razem pomagała venela na silne lęki i agorafobie,oczywiście małymi krokami ale robiłam to co teraz jest dla mnie nie do wyobrazenia....więc skutkował fajnie ten lek

Ale czy leki w ogóle mogą działać na agorafobię?Chyba tylko pośrednio. Ja chyba zrezygnuje z wenli bo znowu miałem dzisiaj dzień kiedy byłem zupełnie nieprzytomny. Powtarza się to co kilka dni i trwa prawie 2 lata. Poprzednie leki nie działały w ogóle. Wenla chwile działała a potem znów zaczęła się huśtawka. Myślę nawet o tym by kompletnie rzucić leki bo wydają się w ogóle na mnie nie działać.

przez Popiół 17 lip 2013, 00:11
Miss Worldwide napisał(a):Popiół, aaaa bo trzeba powolutku kuleczki odsypywac wtedy nic sie nie odczuwa.

aaa nie chce mi się nigdy tak bawić, odstawiam z dnia nadzień, jakoś da się przetrwać ;)
Pomagam sobie przy tym sulpirydem, dziś rano 150 moklo + w południe 100mg sulpirydu i czułem się bosko, to niesamowite co potrafi zdziałać lekki wyrzut dopaminki....potrafię w tym czasie poczuć jakie przyjemności może dawać życie.
Popiół

przez mifune85 17 lip 2013, 22:50
A czy w ogóle przepisują większe dawki wenli niż 150mg?Na ulotce piszę że można podnosić do 375 mg a nigdy nie spotkałem się z tym by ktoś miał więcej niż 150mg

przez CórkaNocy 17 lip 2013, 23:17
mifune85, ja brałam 187,5 a miałam brać 225 nawet, a dawki większe niż 150 są zlecane i to nie jakoś tam bardzo rzadko.
CórkaNocy

przez _Jack_ 18 lip 2013, 00:53
A mnie lekarz odtruwa i schodzi z dawki 225 mg już 4 miesiące. Przy czym na wenli jestem już rok czasu, bez żadnych efektów.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez mifune85 18 lip 2013, 12:03
_Jack_ napisał(a):A mnie lekarz odtruwa i schodzi z dawki 225 mg już 4 miesiące. Przy czym na wenli jestem już rok czasu, bez żadnych efektów.

Rok na jednym leku bez żadnych efektów?To czemu w tym czasie nie zmieniłeś/-aś leku?

przez ladywind 18 lip 2013, 12:18
mifune85 napisał(a):A czy w ogóle przepisują większe dawki wenli niż 150mg?Na ulotce piszę że można podnosić do 375 mg a nigdy nie spotkałem się z tym by ktoś miał więcej niż 150mg

Ja jestem na dawce 225mg bo mniejsza mi nie pomaga
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg