WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 21:26
Dżejm, na mnie na sen genialnie działa mirtagen, aż za dobrze śpię, mimo brania ponad 7 miesięcy nadal usypia i śpię kamiennym snem

a na Twoje problemy z emocjami polecam coś na dopaminę typu na początek coaxil, fluanxol a potem wellbutrin
CórkaNocy

przez JERZY62 14 lip 2013, 21:48
Bezimienna123, mi lekarka właśnie przepisała Coaxil... biorę go na razie drugi dzień... zobaczę co to lekarstwo mi przyniesie... na efekt trzeba czekać trzy cztery tygodnie tak jest napisane na ulotce.Mówisz że Coaxil działa na dopaminę?
Dla mnie wenlafaksyna była niewypałem... przy dawce 75mg miałem takie mrowienie drżenie mięśni, zwiększone napięcie mięśni.Nie wiem jak inni mogą zażywać dawki dużo większe.
♪♪♪

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 21:54
LATEK50, heh, ja zażywałam 187,5 mg, bo i tak na każdej dawce z nastrojem było źle. Ale też miałam różne niefajne skutki uboczne na tym leku przy wyższych dawkach.
Odstawiłeś wenlę czy odstawiasz ją jeszcze?

Coaxil podobno delikatnie podnosi poziom dopaminy a bardziej on działa na obniżenie serotoniny, co np. w depresji melancholijnej jest pomocne tak samo jak i obniżenie poziomu kortyzolu, który często przy depresji jest za wysoki i powoduje podobno niszczenie hipokampa (ośrodka odpowiadającego za pamięć) i może powodować niepokój, lęki. Jak dla mnie to fajny lek na takie nietypowe depresje, może nie jest mocny, ale trochę pomóc może i jak zadziała dobrze, to znak że w tą drogę trzeba iść. I ma mało skutków ubocznych
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 14 lip 2013, 22:02
Bezimienna123, czy mialas wcześniej nick Cytrynka 84?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez JERZY62 14 lip 2013, 22:08
Bezimienna123, już odstawiłem wenle i jakoś tak poszło gładko ;)
♪♪♪

przez Dżejmson 14 lip 2013, 22:11
beladin, ja zwykle też nie miałem problemów ze snem, nie licząc citalopramu, słabego jak dla mnie. Ale dziś pierwszy raz od dawna nie wezmę mirtazapiny, więc w razie czego pod ręką mam trazodon.

-- 14 lip 2013, 22:11 --

Bezimienna123, mirtagen to nic innego jak mirtazapina, o której pisałem na poprzedniej stronie :)
Dżejmson

przez Siding Spring 14 lip 2013, 22:14
Rzeczywiscie bezimienna moze byc cytrynka:)

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 22:40
Nie, nie miałam takiego nicku, kojarzę ten nick, bo czytałam jej postów trochę. Wiem, że też miała problem z dopasowaniem skutecznego leku.
A ja wcześniej nie byłam tu na forum.

Dżejm, wiem, że to jest to samo, piszę jedynie co mnie najlepiej pomaga
a hydroksyzynę w wyższych dawkach próbowałeś? na niektórych jakoś tam trochę usypiająco działa.
CórkaNocy

przez Dżejmson 14 lip 2013, 22:43
Bezimienna123, próbowałem, przy początkach przygód z nerwicą już 20mg mnie usypiało, ale teraz i trzy razy tyle by nie pomogło ;) Poza tym, mając ustawione lekami, nie miewam problemów ze snem. A mirtazapinę brałem przeciwdepresyjnie i z nadzieją na poprawę libido, stłumionego przy wenli.
Dżejmson

przez CórkaNocy 14 lip 2013, 22:54
Dżejm, a kwetiapinę nasennie próbowałeś? podobno wielu ludziom pomaga
CórkaNocy

przez beladin 15 lip 2013, 12:26
:D On nie ma problemów ze snem.
beladin

przez cala w trawie 15 lip 2013, 12:34
tydzień mija od rozpoczęcia weneli 150 xl-oczywiście jadłowstręt,światłowstręt,wzmożony lęk-niepokój-choć biore go właśnie na lęki,depresja u mnie nie wystepuje....nie pamietam juz jak sie czulam 9 lat temu jak zaczełam brac wnele,pamietam ze pomogła i oby było tak tym razem,bo sertalina,elicea nie sprawdziły sie i nie mam pijecia czym sie roznia od siebie.....

przez ladywind 15 lip 2013, 12:39
Od ponad tygodnia musiałam wrócić do dawki 225mg bo na 150 nerwica zaczeła po cichu wracać, teraz czekam na poprawe.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez cala w trawie 15 lip 2013, 12:59
Czy ktos mi tak ,na "cłopski rozum"wytłumaczy co to jest to hamowanie wychwytu zwrotnego.....?I czym to skutkuje?

Sortuj wg