WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Siding Spring 14 lip 2013, 13:13
A ja z kolei beladin na ssri moglbym zaczac zabijac a na stymulantach takich jak wellbutrin czy metylo jestem o niebo spokojniejszy chociaz tez nieco bardziej temperamentny niz zwykle;>. Na ssri strasznie tlumilem zlosc i nie dawalem rady dac jej upustu bo na tych lekach po prostu nie mialem kontaktu ze swoimi emocjami.

przez Miss Worldwide 14 lip 2013, 14:05
SNRI to najnowsze a i tak do dupy.
Nie wiem jaka roznica jest miedzy SRRI, ze blokuje a SNRI, ze wychwytuje itd. Ktos moze jakos jasniej?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez beladin 14 lip 2013, 15:22
Miss Worldwide, Jak sama nazwa wskazuje SSRI-Selective serotonin reuptake inhibitor, SNRI-Serotonin–norepinephrine reuptake inhibitor ..oba leki mechanizm działania mają ten sam. Różnica polega na tym, że SSRI wpływają wyłącznie na poziom serotoniny, a SNRI poza serotoniną zwiekszają również stężenie noradrenaliny w mózgu.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 14 lip 2013, 15:30
Wenlafaksynę ciężko się odstawia ,wzór chemiczny wenli niewiele się różni od tramadolu-C16H25NO2-tramadol
C17H27NO2-wenlafaksyna
Conscientia est, necesse est

przez Miss Worldwide 14 lip 2013, 16:27
Marek1977, e nie tak ciezko. Odstawialam 2 razy :) po dlugim zazywaniu
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 14 lip 2013, 16:45
Jedną rzeczą jest odstawianie wenlafaksyny stopniowo i powoli zmniejszając dawkę, a zupełnie inną nagłe, całkowite zaprzestanie brania leku po długim stosowaniu. Kiedyś niedopilnowałem ciągłości recepty, i po 2 latach brania z dnia na dzień przestałem brać. To co się ze mną działo, mogę przyrównać tylko do ciężkiego uzależnienia od benzodiazepin, które też zresztą zaliczyłem. Absolutny koszmar, ilość objawów można by liczyć w dziesiątkach, tak fizycznych jak i psychicznych. Po tym doświadczeniu już nigdy nie pozwolę sobie na opuszczenie choćby jednej dawki wenli, bo nawet jeden dzień niebrania wystarczy żeby poczuć się naprawdę fatalnie. Z tego co się orientuję, objawy zaprzestania stosowania wenli są zbliżone właśnie do opiatów, tyle że trwają dłużej. Podobnie jak z benzo, kiedy po wykończeniu Xanaxu cierpiałem 3 tygodnie bez żadnej poprawy, dopóki nie przepisano mi czegoś na złagodzenie tych objawów.
Natomiast zupełnie inaczej jest kiedy przechodzi się z długotrwałego stosowania wenli na inny lek, typu ssri. Kiedy zmieniałem po 2 latach 150mg wenli na fluoksetynę, objawy owszem pojawiły się, ale trwały krótko i w porywach było to 10% tego co działo się ze mną kiedy wenla się wyczerpała z dnia na dzień.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez slow motion 14 lip 2013, 19:08
Biorę 2 tyg. czekam aż mi zaskoczy. Nie chcę już zmieniać leków. Co do efektów ubocznych to brak(może poza zmniejszonym apetytem), wręcz podniosło mi się libido co mnie cieszy :twisted:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Michuj 14 lip 2013, 19:09
Biorę to ciąglę. Podejrzewam, że to jedyna rzecz która trzyma mnie przy życiu. Mija już półtora roku. Ciągle na dawce 150. I nie ciągnie mnie do żadnych zmian leków i dawek.
Loża szyderców

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:03
Ludzie, pomóżcie. Biorę wenle z mirtą na depresję i nerwicę. Na depresje działa, a nerwicowe kwestie jak były tak nadal są. Brałem citalopram, paroksetynę (dawała radę, ale spałem po niej cały dzień i znieczulica totalna), teraz wenla. Nie wiem czy jest sens zmiany wenli na kolejny już SSRI. Pytanie - zwiększyć dawkę wenli kosztem znieczulicy, czy zmienić lek? Tylko pytanie, na jaki...
Dżejmson

przez beladin 14 lip 2013, 20:05
Dżejm, Co to znaczy "nerwicowe kwestie"? Jak długo bierzesz wenle i w jakiej dawce?
beladin

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:17
150 biorę, jakieś 3,5 miesiąca chyba już będzie. Nerwicowe czyli niepokój, drżenie, duszności, lęki, bywają i natrętne myśli. Wspieram się czasami proporanololem.
Dżejmson

przez beladin 14 lip 2013, 20:27
Dżejm, A bez mirtazapiny nie było efektu? Może spróbuj odstawić mirtę i zobacz jak się aktualnie czujesz na samej wenli. Po jakimś czasie jeśli nie będziesz zadowolony możesz podnieść do 225. Moim zdaniem szkoda zmieniać po takim czasie nie testując maksymalnej dawki.
Miks mirta + wenla wydaje mi się dobrym posunięciem wyłącznie w poważnej depresji, kiedy trzeba totalne zwłoki przywrócić do życia, a tak to pewnie tylko sobie człowiek miesza ostro we łbie.
beladin

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:38
beladin, wydaje mi się, że na samej wenli byłem jakby spokojniejszy. Spróbuję zrobić jak mi radzisz, w razie problemów ze snem mam trazodon, na mnie już 25mg trittico działa mega nasennie. Dzięki za radę.
Dżejmson

przez beladin 14 lip 2013, 21:17
Dżejm, Na sen to lepiej kup sobie jakąś melatoninę zamiast Trazodonu. Przecież to też lek wpływający na gospodarkę hormonalną a po co masz huśtać te wszystkie hormony..

Kurcze, ja nigdy nie miałem problemów ze snem po żadnym z leków.
beladin

Sortuj wg