WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 11 lip 2013, 21:20
Dżejm, też miałam problem z emocjami i po wenli stał się on ogromny, wręcz tygodniami pustka emocjonalna, owszem nie płakałam, nie wściekałam się na nikogo, ale też nie miałam na nic ochoty, nic mnie nie cieszyło, zero pozytywnych emocji, nawet kiedy powinnam czuć się szczęśliwa. A brałam też mirtę, i to słynne crf odpaliło u mnie tylko na zmniejszenie lęków, dopiero jak zaczęłam brać różne leki na dopaminę (coaxil,fluanxol i wreszcie wellbutrin) emocje wróciły. Teraz na wellbutrinie nastrój mam genialny :) każdego dnia, energii full, jak nie ja sprzed kilku miesięcy, ale cieszę się bardzo mimo że well zwiększa troszkę lęki, ale póki co mam nad tym kontrolę, nie wspomagam się żadnym benzo ani innymi specyfikami, jest dobrze :)
spróbuj może jednak ten fluanxol i jeśli chociażby na początku odpali i poprawi nastrój i emocje to powinieneś iść tą drogą, może nie na neuroleptyki, ale na leki działające na dopaminę, ja wenlę brałam ponad pół roku w różnych dawkach, najwyższa 187,5 i nic nie odpalało, więc wiedziałam że trzeba szukać szczęścia gdzie indziej i wreszcie coś mi pomogło i nie przeżywam męczarni każdego dnia :D
CórkaNocy

przez cala w trawie 12 lip 2013, 15:52
Hej
I wróciłam do starej miłości :) welafaxu:)
bralam go wczesniej 8 lat,ale przestal dzialac,przez rok sertaline-do bani,elicea do bani,po dwóch latach znów wenela 150xl......na lęki.....piszecie o emocjach i ich braku.....ja nigdy przy weneli nie mialam z tym problemu,choc najlepsze na nastroj byla elicea tyle ze poglebila ataki lękow i agorafobie.........Co sądzicie o welefaxynia na lęki?

przez depas 12 lip 2013, 16:05
Jak dla mnie wenla najlepsza na lęki, w tym społeczny. Sprawdziła się i znów sprawdza w tej materii lepiej niż wszystkie ssri do tej pory. Dobry lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 12 lip 2013, 17:31
depas, Od kiedy bierzesz wenlę?
beladin

przez depas 12 lip 2013, 18:04
Wenlę brałem 3 miesiące w dawce 75mg i od dwóch 150mg. Żeby uściślić, wcale nie jest idealnie u mnie, ani jeśli chodzi o nastrrój ani o lęki, ale czuję że jest lepiej niż na ssri i prawdopodobnie najlepiej jak u mnie może być. Jasne, gdybym ładował benzo codziennie byłoby jeszcze lepiej, ale jak wszyscy wiemy, tak się nie da. Więc jeśli chodzi o antydepresanty, wenlafaksyna działa u mnie najlepiej, jest po prostu najskuteczniejsza, choć nie ukrywam że były/są problemy, jak bezsenność/jadłowstręt, ale od wczoraj dorzuciłem 15mg mirtazapiny na wieczór i spałem jak niemowlę, także jestem dobrej myśli, planuję zostać na wenlafaksynie jako głównym leku jak najdłużej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 12 lip 2013, 18:35
cala w trawie, u mnie ze wszystkich branych leków na lęk, zwłaszcza społeczny najlepsza była wenla :) a na ciebie jak wcześniej działała?
CórkaNocy

przez cala w trawie 12 lip 2013, 18:49
Bezimienna123-ze wszystkich jakie brałam najlepsza na lęki była wnela.....natrój też był ok,brałam 8 lat,w ciągu następchy 2 lat elicea i seratalina-ale poprawa była chwilowa,wiec wróciłam do weneli......powinna zaskoczyc mam nadzieje,w końcu wcześniej była prawie doskonała

przez CórkaNocy 12 lip 2013, 19:01
cala w trawie, na mnie działała wenla super na lęki, ale odkąd zaczęłam brać wellbutrin i ona nie pomagała, więc odstawiłam, bo po co brać skoro czy ją biorę czy nie lęki są. zastanawiam się co do tego dołożyć.
niby jest do wytrzymania, ale są takie chwile, gdy chciałabym zaszyć się w domu, czuję że boję się życia, ludzi których znam i zmian w moim życiu.
Terapia mi g. pomaga bo u mnie to stany endogenne, wiem że zanim nie brałam wellbutrinu na wenli nie miałam żadnych lęków, teraz na wellbutrinie wróciły już po tygodniu brania :/ i są mimo że biorę go ponad 2 miesiące, boję się tego, że może być coraz gorzej. Ale wellbutrin to jedyny lek, który zadziałał na mnie tak dobrze na nastrój, więc już nie wiem co wybrać, nie wiem czy będę się z tym gównem męczyła całe życie? czy to tak będzie wyglądało? albo lęki albo depresja, czyli marne życie i tak i tak. Nie wiem czy kiedyś obudzę się i stwierdzę, że jest dobrze i pod jednym i pod drugim względem, tracę nadzieję, mam wrażenie że nic mi w życiu przez te problemy nie wyjdzie, bo tak jest, było znośnie do pewnego momentu. Teraz depresja wyłączyła mnie na rok, zaczęłam z niej wychodzić dzięki wellbutrinowi a tu kicha, bo są lęki, lęk przed wyjściem do ludzi, spotkaniem nawet z chłopakiem, mimo że ufam, ale boję się i ciężko mi to pokonać, a chcę, bardzo chcę, lubię być mimo wszystko wśród ludzi, jestem rozmowna, ale aktualnie zalękniona. I co to za życie.
Przepraszam za ten wywód o niczym i może trochę off-top, ale nie mam komu się wygadać, nie chcę znajomych po raz n-ty tym obarczać na co oni nie mają wpływu, bo wiem że przez paplanie o tym wielu ode mnie uciekło.
CórkaNocy

przez beladin 12 lip 2013, 20:04
depas, A wyraźne działanie w kierunku lęku kiedy mniej więcej poczułeś, po jakim czasie od pierwszej dawki?

No po mirtazapinie na pewno będziesz dobrze spał. Trzymaj się tej dawki przez dwa tygodnie ..przynajmniej ja bym tak zrobił. U mnie po 1,5 tygodnia pojawił się pozytywny wpływ na nastrój i lęki, więc może i u Ciebie w pierwszych tygodniach pojawią się pozytywy i już zwiększać nie będzie trzeba. Tak piszę, bo po wejściu na 30mg miałem momenty zwątpienia - ostre jazdy na granicy paniki i inne dziwne psychofazy. Później było ok, ale sądząc po objawach nie wydaje mi się, żeby to były 'zdrowe' dawki
beladin

przez ala1983 12 lip 2013, 21:18
Wypieprzaj z mojego życia, prochu jeden :twisted: jeszcze kilka tygodni i będzie święto po latach :105: ..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Miss Worldwide 12 lip 2013, 22:45
I tak i tak nie wyleczy. Nikogo nie wyleczyla i nie wyleczy. Lepiej zmieniajcie na inny lek.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Siding Spring 13 lip 2013, 13:13
Bezimienna123

To jak to w koncu jestes. Raz piszesz ze masz te lęki pod kontrola raz ze nie masz...Jak to jest?

Na pewno zachecasz do sprobowania wellbutrinu...bo czucia ,emocjii, checi do zycia pragne jak niczego innego.

przez CórkaNocy 13 lip 2013, 13:25
lubudubu, bo to różnie z tym bywa. W zasadzie póki co lęki mam jeszcze pod kontrolą, bo bywało z tym dużo gorzej, ale dokuczają mi, z tego powodu mimo dobrego nastroju mam czasem ochotę znowu się schować w domu i wegetować, ale nie mogę, bo lubię być między ludźmi, chęć do życia mam naprawdę wielką teraz, ale pozostaje strach, który ma ochotę mnie hamować, mimo że chciałabym normalnie towarzysko żyć ciężko mi, ale całkowicie nie poddaję się, jeszcze nie.
CórkaNocy

przez Siding Spring 13 lip 2013, 13:47
3 maj sie:) i nie poddawaj. A jezeli akurat przy wyjsciu do ludzi atakuje lęk to przygas go jakims benzo i do przodu. Szkoda odkladac wellbutrin skoro tchnal troche wiatru w żagle.:)

Niedllugo i ja bede go bral..zobaczymy co z tego wyjdzie;). Lęk pewnie przycisnie ale moze jakos go okielznam:>

Sortuj wg