WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 10 lip 2013, 17:03
450mg wenli, wow! Wiem że takie dawki stosuje się na zachodzie i podobno ten lek dopiero w takich rejonach uwalnia swoje pokłady, tj. działanie na dopaminę, ale ja nigdy bym się nie odważył brać więcej niż 225mg, za bardzo mnie bierze już 150mg. Jeśli mimo brania takiej dawki wciąż jest gleba, sam nie wiem, kiedyś łączyłem wenlę z bupropionem i bardzo słabo to wspominam, mega rozdrażnienie, bezsenność, lęki wykopane w kosmos. Także nie polecam. Może zatem dołożyć mirtazapinę, co sam planuję zrobić? Tudzież zrezygnować z wenli i wejść w sam bupropion. Hmm, hmmm, hmmm.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 10 lip 2013, 18:11
witalis, polecam wellbutrin, łączyłam go do niedawna nawet z wenlą, ale jeśli taka dawka słabo cię aktywizuje to lepiej raczej nie będzie, bo u mnie było wieczne zmęczenie na tym, dołożyłam wellbutrin i od tej pory mam full energii od rana do wieczora a z wenlą już się pożegnałam, bo i tak niewiele mi dawała

wykończony, ta próg drgawkowy w teorii, 1 osoba na 1000 to ma, ja niczego takiego nie zauważyłam, mimo że podobno powinnam mieć tak po połączeniu well z wenlą, bez przesady

mirta mnie w ogóle nie aktywizowała,jedynie pozwalała zasnąć i nawet biorąc well zasypiam idealnie i zamułę rano dalej mam, ale całościowo z wypróbowanych leków na dopaminę i nor polecam wellbutrin najbardziej, dzięki niemu nie dość że odzyskałam prawdziwą radość życia, to do tego pozbyłam się przewlekłego zmęczenia, które sprawiło, że miałam rok wyjęty z życia, teraz mam tyle energii, że niektórzy aż się mi dziwią skąd ja jej tyle mam :) i doskonały humorek każdego dnia, każdy dzień jakoś planuję sobie i wróciłam do towarzyskiego życia mimo lekkiego zwiększenia lęków
CórkaNocy

przez Ferdynand k 10 lip 2013, 18:16
Bezimienna wiem
miałem mianserynę co obniża drgawkowy
z wellbutrinem więc wiem że to mało prawdopodobne :D
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez witalis 10 lip 2013, 19:35
beladin, pozwol, ze pokrotce opisze jak wszedlem na taka dawke. Zaczalem przyjmowac lek w ilosci 37.5mg. Praktycznie wszystkie moje dolegliwosci od razu zniknely jak reka odjal, rowniez bylem bardzo pozytywnie pobudzony. Nie minelo jednak pare dni jak lek stal sie dla mnie za slaby. Czulem sie gorzej niz zanim zaczalem go przyjmowac. Mialem przy tym straszny ciag, zeby zwiekszyc dawke. Przy kazdym zwiekszaniu historia wczesniej czy pozniej sie powtarzala. Ostatecznie dawke 450mg zasugerowalem lekarzowi ja, a on na nia przystal. Na takiej dawce jestem juz ponad dwa tygodnie. Z jej dzialania jestem ogolnie zadowolony. Niestety zniknal jednak naped, ktorego doswiadczalem przy jej kazdorazowym zwiekszaniu. Rozumiem, ze na uzyskanie pelnego potencjalu leku moglbym jeszcze zaczekac pare tygodni albo i miesiecy. Poki co jednak nic nie wskazuje, zeby naped mial wrocic ... choc tego nie wykluczam. Dlatego w pierwszej kolejnosci chcialbym sprobowac cos dodatkowo. Zmiane leku rozwazam jako ostatecznosc.

Dzieki za sugestie. Przedyskutuje je z lekarzem.

przez beladin 11 lip 2013, 13:39
witalis, To typowe, że po zwiększeniu dawki odczuwasz przez kila dni pozytywne działanie. To działanie jednak nie ma nic wspólnego z faktycznym działaniem leku, które ujawnia się dopiero po pewnym czasie. Jest to tylko delikatne działanie narkotyczne związane z nagłym wzrostem poziomu hormonów. Po kilku dniach zaczynasz czuć się gorzej i to też jest typowy objaw. To, że akurat teraz czujesz się dobrze nie ma nic wspólnego z dawką która bierzesz, a jest wynikiem tego, że minęło ponad 2 miesiące odkąd wziąłeś pierwsza dawkę i lek zaczyna powoli działać. Sugeruję zejść z tej dawki do max 225mg i poczekać dwa tygodnie aż się wszystko ustabilizuje i dopiero ewentualnie zawracać sobie głowę jakimiś dodatkami.
Swoją droga dziwi mnie, że lekarz nie jest świadomy tego w jaki sposób te leki na początku działają i nic Ci na ten temat nie powiedział tylko truje Cię niepotrzebnie.
beladin

przez CórkaNocy 11 lip 2013, 15:45
Ale ja jestem w ogóle w szoku, że lekarz tak kazał wejść na tą dawkę, rozumiem gdybyś wypróbował większość leków i miał niewielkie pole manewru i musiał w jakiś sposób polepszyć funkcjonowanie, ale tak to dziwne, nie wiedziałam, że w ogóle w Polsce wolno stosować taką dawkę
CórkaNocy

przez ladywind 11 lip 2013, 16:25
Pełne działanie wenlafaksyny ujawnia się w zależności od osoby od 1 do 2 miesięcy.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depas 11 lip 2013, 16:43
Lekarz zmienił mi dzisiaj tani Efevelon na podobno lepszą Alventę. Zobaczymy, może bezsenność i jadłowstręt miną. Kiedy brałem oryginalny Efectin nie było takich problemów. Jakby co, dostałem też 15mg mirtazapiny na dobry (w końcu!) sen i ewentualnie zwiększenie apetytu, ale na to ostatnie specjalnie nie liczę, brałem już 30-tkę i apetyt mi się wcale nie zmienił przed 2 miesiące brania. Ale nieważne, chcę tylko w końcu spać...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ladywind 11 lip 2013, 16:47
depas, po mircie śpi się bardzo dobrze i w połączeniu z wenlafaksyną działa przeciwdepresyjnie, po 2 tygodniach brania apetyt również powinien Ci wrócić.

-- 11 lip 2013, 15:53 --

Mam do Ciebie pytanko, choruje na nn i depresje, dotychczas brałam 225mg wenlafaksyny i 15mg mirty. Ponad miesiac temu sukcesywnie zmniejszałam sobie dawke aż doszłam do 150mg. Mirte wyrzuciłam wcześniej. Po 25 czerwca nerwica natręctw zaczeła wracac i teraz już dopadła mnie deprecha. Od przeszło tygodnia zwiekszyłam z powortem na 225mg i narazie nic sie nie poprawia i totalnie nie mam ochoty na nic, w tle się kłebią myśli s. Wcześniej jak leki pomagały byłam szczesliwa podobnie jak Ty i planowałam sobie różne rzeczy.

Jeśli masz jakąś wiedzą to prosze o porade:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siding Spring 11 lip 2013, 17:47
To pewnie musisz poczekac az ponowne wejscie na 225 znowu podziala..co tu duzo wiecej pisac;)

przez Dżejmson 11 lip 2013, 17:55
Biorę aktualnie 150 wenli (wcześniej była paroksetyna, dochodziłem nawet do dawki 50mg) i mam problem ze wzrokiem na tle nerwowym właśnie, poza tym przez długi czas brania wenli nie męczyły mnie lęki, teraz od czasu do czasu powracają. Moja aktualna dawka wenli w porównaniu do maksymalnej dawki paro którą brałem, jest niewielka. Może zwiększenie dawki o 37,5 pomoże zwalczyć te czasami wracające lęki? Pytam, bo w sumie trochę szkoda byłoby mi zmieniać wenlę na inny lek. Lekarz proponuje dołożenie fluanxolu ze względu na brak emocji. Pytanie, czy zwiększenie wenli tych emocji nie stłumi jeszcze bardziej...
Dżejmson

przez Siding Spring 11 lip 2013, 17:57
stlumi jeszcze bardziej . Nie tędy droga.

przez CórkaNocy 11 lip 2013, 18:00
Dżejm, przynajmniej u mnie zwiększenie dawki wenli tłumiło emocje i to mocno, a fluanxol brałam i to dziwny lek, trochę pomógł na nastrój i odzyskałam realne pozytywne emocje, ale po miesiącu gdzieś przestał działać. Do tego tak troszkę ogłupiał, potem zaczęłam się zawieszać a od początku brania miewałam głupawki z byle powodu, ale możesz spróbować
CórkaNocy

przez Dżejmson 11 lip 2013, 18:06
Eh, jadę na crf (wenla+mirta, niby powinno być ok z motywacją czy emocjami...), małe dawki amisulprydu prócz osłabienia natręctw nie działają na mnie w ogóle, więc zostaje spróbować flluanxol. Tylko co z tymi emocjami? Kusi mnie zwiększenie wenli, żeby na lęki trochę mocniej zadziałać, ale we wszystkim co mi dolega (depresja, nerwica, depersonalizacja), najbardziej dobijający jest ten brak emocji...

-- 11 lip 2013, 18:07 --

Pamiętam, że jak schodziłem z paro i dodawałem minimalnie wenlę, to przy małych dawkach obu leków, tak jakby emocje się pojawiały, ale lęki dawały popalić. Może po prostu spróbuję zmniejszyć dawkę do 112,5mg, może zjazdu nie zaliczę... Swoją drogą, typowe objawy dystymii pasują do mnie coraz bardziej...
Dżejmson

Sortuj wg