WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez JERZY62 28 cze 2013, 15:09
Tak jestem na wenli 75mg... samopoczucie na razie nie poszło w górę ale mnie najbardziej dokucza napięcie mięśniowe.Myśle że ono bierze się z emocji.Jetem uzależniony od benzo.Teraz biorę Tranxene.
♪♪♪

przez Mamre 04 lip 2013, 11:20
POMOCY! Jestem teraz w szpitalu na endokrynologii. Miałam się stawić wczoraj o 11, więc tak zrobiłam, ale też miałam wizytę u psychiatry o 11. Musiałam z niej zrezygnować. Jednakże nie mam już Axyvenu, a szpital go nie ma. CO ja mam zrobić?? Bardzo się boję nagłego zejścia z dawki 225mg wenli.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez CórkaNocy 04 lip 2013, 12:11
Mamre, nie możesz powiedzieć tam w szpitalu jakiemuś lekarzowi, że bierzesz taką wysoką dawkę wenli i nie możesz nagle przerwać jej brania? żeby ci jakoś wypisał receptę i ewentualnie ktoś z rodziny skombinował opakowanie? albo poproś kogoś z rodziny czy znajomego, żeby poszedł do tego psychiatry i przedstawił sprawę, to skoro cię leczy długo powinien wypisać opakowanie i wtedy może ktoś ci dostarczyć do szpitala.
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mamre 04 lip 2013, 16:47
No to powiem Ci, że sprawa jest bardziej zabawna. Lekarz mój przyjmuje tylko w środy (to poradnia dla młodzieży). Lekarka w szpitalu rozłożyła ręce, powiedziała, że nie może mi wypisać recepty. No i jestem w szpitalu w Łodzi, a rodzina i znajomi w Warszawie. Mimo wszystko dobitnie powiem lekarce. Co mi grozi prżez takie odstawienie?
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez CórkaNocy 04 lip 2013, 19:19
Mamre, zejść ze świata się nie zejdzie ale objawy odstawienne mogą być dokuczliwe, ale wszystko da się przezyć,poza tym jesteś w szpitalu więc jak coś to lekarzy masz pod ręką. A w domu nie masz jakiejś wenli choćby w małych dawkach?
CórkaNocy

przez enfren 04 lip 2013, 19:40
Czekają cię zawroty głowy, uczucie porażenia prądem i ogólnie bardzo złe samopoczucie. Dziwna ta lekarka. A nie da się poprosić kogoś z psychiatrii? Może zacznij wrzeszczeć na cały korytarz to od razu przeniosą cię na oddział ;) a tak poważnie - miałam kiedyś taką sytuację że nosiłam w torebce receptę i nie wykupywałam jej bo mi się nie chciało aż w końcu dobrnęłam do ostatnich tabletek domowych zapasów wenli. Poszłam do apteki, a tam okazuje się że recepta straciła ważność (w niemczech można wykupić leki 4 tygodnie od wystawienia recepty)... więc nauczka na przyszłość a) zawsze mieć zapas leków b) nie czekać z pójściem po receptę/wykupieniem do ostatniej chwili.

Myślę, że psychiatra przyjmuje też gdzie indziej. Zadzwoń i ona musi wystawić receptę...

przez socjopatia 05 lip 2013, 10:32
Mam zamiennik - Efevelon 75mg, teraz mam inny lek, można takie leki gdzieś oddać?

przez beladin 05 lip 2013, 13:50
Mamre, internista może bez problemu wypisać receptę.

-- 10 lip 2013, 12:31 --

No chyba wenla zaczyna działać, bo z dnia na dzień robię się spokojniejszy. Minęło 2,5 miesiąca odkąd zacząłem brać no to chyba najwyższy czas, żeby coś drgnęło :)
beladin

przez witalis 10 lip 2013, 13:23
Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, jak rowniez jestem nowicjuszem jesli chodzi o leki.

Od ponad 2 miesiecy przyjmuje wenle. Dojechalem do dawki 3 razy dziennie po 150mg i jestem juz na niej dluzszy czas. Dopiero taka dawka niweluje moje dolegliwosci.

Jest jednak jeden problem. Wciaz nie mam napedu. Glownie o czym mysle to fotel, kanapa, lozko.

Rozumiem, ze moze to byc wciaz stan przejsciowy. Zastanawiam sie jednak czy nie zna ktos jakiegos leku, ktory dzialalby proporcjonalnie mocniej na noradrenaline i dopamine w stosunku do serotoniny. Albo moze ktos moglby mi poradzic jakies inhibitory noradrenaliny i dopaminy, ktore dobrze wspolgraja z wenla.

przez Siding Spring 10 lip 2013, 13:27
beladin

Obys nie zrobil sie za spokojny i rozleniwiony bo wiesz jak to jest z tymi lekami:)

Niektorzy lacza wenle z bupropionem...nie wiem moze takie polaczenie da kopa.

przez ladywind 10 lip 2013, 13:37
witalis, spróbuj zaproponować swojemu lekarzowi, by dorzucił Ci do wenli mirtazapine. Takie połączenie działa pobudzająco. Jeśli taka kombinacja nie pomoże, to może wellbutrin.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez beladin 10 lip 2013, 15:33
witalis, Za napęd odpowiadasz ty sam. Jak lek zacznie działać przestaniesz sobie wyrzucać, że nic nie robisz.
Te dawki to lekarz sugeruje czy, co bardziej prawdopodobne, sam sobie dawkujesz? Jak długo bierzesz 450mg/dobę? Przydało by się, żebyś wytrwał na jednej dawce jakiś czas, bo ciągle zwiększając lek nie ma szansy się ustabilizować. Możesz poprosić o mirtazapinę, ale nie radzę jej dorzucać przy takiej mega dawce wenli, bo się chłopie zwyczajnie przekręcisz. Na początek to max 150wenli i 30 mirtazapiny.

lubudubu, Bardziej rozleniwiony? Toż to niemożliwe! ;)

ladywind, Taak. I najlepiej niech od razu dzwoni po pogotowie :D
beladin

przez Ferdynand k 10 lip 2013, 15:39
witalis bupropion ale obniżysz próg drgawkowy
i bezsenność możesz złapać
Naczelny Użyszkodnik

przez ladywind 10 lip 2013, 16:25
beladin, nie doczytałam że kolega man 450mg wenli ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg