WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez CórkaNocy 04 cze 2013, 19:13
LATEK50, spoko :smile: niektórzy są tak zdesperowani, że wyrzucają granuleczki, których jest około 200? w jednej kapsułce, ale do tego bym cierpliwości nie miała.
Wenlę biorę od grudnia. Pomogła mi jedynie na lęki, na nastrój, napęd, motywacje czy pobudzenie w ogóle.
CórkaNocy

przez JERZY62 06 cze 2013, 10:18
Bezimienna123, czy nie próbowałaś dzielić Wellbutrin 150 mg na pół, i może by ta połówka wystarczyła by to znaczy 75 mg? Czy dało by się podzielić go na pół. Oczywiście to dzielenie ze względu na wysoką cenę tego leku.
♪♪♪

przez tiktalk 06 cze 2013, 11:03
LATEK50, niestety nie polecam dzielić ze względu na to że ciezko wytrzymać tego nagłego uderzenia szczegolnie noradrenaliny. Pod linkiem masz sposob budowy tabletki youtube.com/watch?v=qj0iDoKjyGg
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 11:05
LATEK50, nie wiem czy da się go dzielić. Czytałam że nie powinno się, bo wtedy może przestać być postacią XR i zamiast działać calą dobę będzie dużo krócej. Nie ma on podziałki ani nie jest w kapsułce,którą można by otworzyć i pokroić tabletke.
Cena jest jaka jest,ale żeby sobie pomóc przebolałam to.
CórkaNocy

przez JERZY62 06 cze 2013, 11:20
Tak, nie da się dzielić Wellbutrin ze względu na budowę tabletki, będzie inne uwalnianie się leku.

♪♪♪

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 22:03
O ja nie mogę. Lekarz kazał mi jeszcze kilka miesięcy pobyć na dawce 75 mg mimo tego, że biorę Wellbutrin, który ponoć zwiększa stężenie wenli we krwi do 2,5 raza. A już myślałam, że niedługo będę mogła wyrzucić coś z mojego menu, ale nie dał się przekonać.
Nie wiem po co mi wenla w tej chwili, skoro mnie ona nie pobudza, wręcz tłumi no i w tej wyższej dawce, którą mam mieć we krwi - 187.5 mg działa już konkretnie na noradrenalinę i w połączeniu z well miewam delikatne stany lękowe. Tragedii nie ma, ale troszkę funkcjonowanie to utrudnia.
CórkaNocy

przez tiktalk 06 cze 2013, 22:15
Bezimienna123, jakie masz tętno i ciśnienie?

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 22:19
tiktalk, jak się nie denerwuję to bywa, że mam poniżej 100 na 60 parę. Jak mam dobry dzień i nie jestem senna to około 100-110 na 80 parę. Jak się bardzo zdenerwuję to pierwsza wartość potrafi podskoczyć do 130, ale tak miałam tylko dwa razy w życiu. Tętno pomiędzy 70-80 parę. Pewnie stąd często jestem senna.
Jestem niskociśnieniowcem, wenla tylko nieznacznie mi podwyższa ciśnienie, to i lepiej dla mnie, bo przedtem miałam cały czas pierwsze poniżej 100 a tak jest trochę wyżej :D więc tragedii z sercem nie ma
CórkaNocy

przez tiktalk 06 cze 2013, 23:13
Bezimienna123, wow jestem pod wrażeniem ja w mniejszych dawkach nie dałem rady wenli + well a nawet samej wenli :/

przez Saska 08 cze 2013, 11:43
Hej, mam takie małe pytanko :) Czy po braniu wenli przez 3 tygodnie objawy nie powinny już ustąpić ?? Ogólnie jest fajnie, tylko nachodzi mnie ten cholerny lęk przed uduszeniem :(
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez kalikali1 08 cze 2013, 12:39
Saska
Po 4 tyg powinny wszystkie uboki ustąpić,ale na lęki wenla to raczek kiepski pomysł,noradreanalina potrafi nasilić lęki i napęd,również dopamina choć dopamina w mniejszym stopniu.Dalej będe twierdził że wenla to lek stricte bardziej na depresje niz nerwice,chociaż niektórym z nerwicą przypasił.

przez Saska 08 cze 2013, 12:49
kalikali1

Tylko, że uboków jako takich nie miałam ;] mam słabą dawkę. I jest ogólnie fajnie tylko najgorszy jest właśnie ten lęk... To ja nie wiem czemu mi psychiatra wenlę na nerwicę przepisała. Depresji nie mam na pewno...
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez CórkaNocy 08 cze 2013, 13:14
Saska, mi na lęki jedynie wenla pomogła. Ale w dawce 75 mg jeszcze trochę je miałam, dopiero na wyższej przeszły. A Ty jaką bierzesz?
CórkaNocy

przez kalikali1 08 cze 2013, 13:18
Ja bym na twoim miejscu mienił lek na typowo antylękowy i działający głównie serotoninowo,zapłacisz tylko zamułką i sennością w dzień ale coś za coś,motywacje i napęd sama bedziesz musiała se wypracować,chyba brak lęków i dobry nastrój są ważniejsze :D

Z ssri polecam:paroksetyne i esciatlopram.
Paro silniejsze ale 40mg jak sie rozchula to po nerwicy ani śladu,a escitalopram troche słabszy co nie znaczy że gorszy ma mniej skutków ubocznych niz paro i jego plus dodatkowy ze reguluje lepiej sen od paro,natomiast może działac slabiej na lęki.Chociaż dawka 20mg escitalopramu powinna zniwelowac lęki.

Możesz przeczekać na tej wenli,pomęczyć sie,być moze lekarz większy ci dawke albo kaze przeczekac i zadziała :D

Bezimienna:
Aż sie dziwie ze wenla+bupropion pomaga na lęki Tobie :P

Sortuj wg