WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 30 maja 2013, 17:37
icrew, tak. Szczególnie dokuczało mi chroniczne zmęczenie. Gdy zmniejszałam dawkę było nieco lepiej. I skutki uboczne z czasem zmalały, najgorzej jest na początku, przez pierwsze tygodnie i ważne by się nie poddawać i nie odstawiać leku, tylko cierpliwie brać i czekać na efekty.
CórkaNocy

przez Arkaszka 30 maja 2013, 17:37
Z rannym rozdrażnieniem tuż po przebudzeniu sobie poradzę... nocne pocenie nie jest jeszcze tragedią. Martwi mnie pobudzenie,napięcie,niepokój. Przychodzi kiedy chce i trwa od 15 do 40 minut.(przed braniem wenly własnie coś takiego mialem) stąd przepisano mi Wenle. Mam nadzieję ,że to przejdzie i nie będe musiał wspomagać się benzo.

przez beladin 30 maja 2013, 17:45
elfrid, Za późno :) 150 biorę od wczoraj. Niestety mam jeszcze jedną opcję - dorzucenie mirtazapiny :|
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saska 30 maja 2013, 19:12
Biorę wenlę 13 dzień i jest dobrze :) Został mi lęk przed uduszeniem, ale już mniejszy :D
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez elfrid 30 maja 2013, 21:08
Bezimienna123, masz na prawdę mocny zestaw. jak się na nim czujesz. taki calfornia rakiet full extra z Wellbutrinem. Na co bierzesz tyle leków, w sensie na jakie objawy. Mnie wystarczająco pobudza sama fluo niezawodna pod tym względem, stabilizator ma wyrównać nastrój, lekko stonizować i zdystanować. Bo po co aż trzy antydepy. Nie wystarczyłby jeden w solidnej dawce, góra dwa...

-- 30 maja 2013, 21:13 --

beladin, wow zmieniłeś wyznanie. co się takiego stało, że ochoczo i szybko podnosisz dawkę plus rozważasz dodanie kolejnego leku?
Nie udało się nic wycisnąć z tej sertraliny przez 3 miesiące?
PS Jak dla mnie setra tragiczny lek - nasila lęk przestrzenny, w tym w postaci objawów somatycznych, nie wpływa na nastrój.
SSRI jednak nie dla mnie - z wyjątkiem fluo, ale ona ma dodatkowe pozaserotoninowe działania. I chyba inne aktywizujące leki moklobemd, edronax, wellbutrin, cymbalta, wenlafaksyna. Oczywiście w połączeniu ze stabilizatorem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez CórkaNocy 30 maja 2013, 21:30
elfrid, mirta na spanie bo bez niej nie zasnę normalnie a z nią śpię idealnie. Wenla na Lęki, bo chyba nic nie działało na to tak dobrze,ale za to na deprę nie działa. Well na pobudzenie,aktywizacje,zmniejszenie zmęczenia i pozytywne emocje - dzięki niemu pierwszy raz od miesięcy czuję się żywa i mam siłę do robienia czegoś. Ale wahania nastroju mam, tylko nie chcę do tego dowalać stabilizatora. Wenlę powoli odstawiam, bo zeszłam już ze 187,5 ale już z 75 na niższą ciężko było. Lekarz to w ogole kazał mi brać 112.5 wenli i mam nadzieje,że nie zeźli się,że zmniejszyłam.
Byłam kiedyś na monoterapii, ale w pewnym momencie nic nie działało nawet wyższe dawki CRF nie poprawiały ani trochę nastroju. Teraz jest znośnie, euforii nie mam, na codzień lekka melancholia, czasem mocniejsze doły.
CórkaNocy

przez elfrid 30 maja 2013, 21:36
Bezimienna123, Kurcze sześć lat temu na wenli 150mg miałem to wszystko co ty na tym zestawie: aktywizację, luz, brak leków. A ze snem nigdy nie miałem problemów, bo to mój objaw patologiczny. Ale wenla to był mój pierwszy antydep.
pregabalina, wenlafaksyna

przez coccinella 30 maja 2013, 22:29
Ja już tracę powoli nadzieję :( Piszecie, że wenla pobudza, człowiekowi bardziej sie chce, a u mnie kompletna klapa. Brałam wcześniej 60mg fluo przez ponad 3 miesiace i nie działała zupełnie. Teraz biorę wenlę ponad 3 tygodnie (75 na razie) i nie czuję żadnej różnicy. Jest tak jak po fluo, czyli nic się nie dzieje. Moim problemem jest wieczne zmęczenie, senność, brak chęci i motywacji. Czy nic nie jest w stanie dodać mi trochę siły? (chodzę oczywiście na terapię).
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 31 maja 2013, 12:37
coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.
CórkaNocy

przez icrew 31 maja 2013, 12:40
A wenlafaksyna moze powodowac slabosc miesni, uczucie ich ciezkosci?

przez coccinella 31 maja 2013, 12:44
Bezimienna123 napisał(a):coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.

A jak nazywa się ten lek z dopaminą? Miałaś jakieś skutki uboczne po tym?

-- 31 maja 2013, 13:01 --

coccinella napisał(a):
Bezimienna123 napisał(a):coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.

A jak nazywa się ten lek z dopaminą? Miałaś jakieś skutki uboczne po tym?

Źle się wyraziłam, chyba śpię jeszcze :) Mówisz o weebutrinie prawda?
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 31 maja 2013, 15:33
coccinella, teraz biorę wellbutrin. Ale jest jeszcze np. Fluanxol, coaxil, sulpiryd. Well jak dla mnie działa najsilniej pobudzająco i aktywizująco. Ale może też zwiększać lęki,choć ja daje radę. Jedynie lekko przyspieszoy puls przy wysiłku i nic więcej sie nie dzieje.
CórkaNocy

przez coccinella 31 maja 2013, 15:47
Bezimienna123 napisał(a):coccinella, teraz biorę wellbutrin. Ale jest jeszcze np. Fluanxol, coaxil, sulpiryd. Well jak dla mnie działa najsilniej pobudzająco i aktywizująco. Ale może też zwiększać lęki,choć ja daje radę. Jedynie lekko przyspieszoy puls przy wysiłku i nic więcej sie nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedź. A brałaś wcześniej te 3 poprzednie? Bo ja potrzebuję czegoś mocno pobudzającego, bo nie daję już rady :( Leków nie mam, więc o to się nie obawiam. Trochę obawiam się przytycia, bo podczytuję teraz wątek o Well i czytam, że różnie to bywa.
No ale cena mnie powaliła i teraz wiem, że nie mogę sobie pozwolić na well :(
Nie chce mi się.

przez CórkaNocy 31 maja 2013, 15:59
coccinella, próbowałam tamte leki. Niestety po tamtych trzech tyje sie :/ natomiast po well chyba sie raczej chudnie,przynajmniej ja mam mniejszy apetyt. Ale na początek lepiej chyba zacząć od np.coaxilu albo fluanxolu,bo po co od razu w coś co tak mocno pokopie jak są inne. No i cena. Ja zdecydowałam się na well bo tamte leki nie wystarczały i mimo ceny byłam zdesperowana bo chroniczne zmęczenie trzymało mnie ponad pół roku i ciężko było mi cokolwiek robić.
CórkaNocy

Sortuj wg