WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez groskova 24 sie 2007, 16:43
zpytaj Goplaneczka, zadzwon, zapytaj. Juz od paru dni widze ze tak sobie z toba. martwimy sie.

czy ktoś bierze Velafax, nadmierne pocenie się-skutek ubocz.

przez przędka 24 sie 2007, 18:49
od jakiegoś czasu bardzo pocę się, to się zaczęło po 2 opakowaniu tego leku, wiem, że są upały, ale to dziwne, nie uważacie; jak sobie z tym radzicie???
trawa usycha więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki

przez kika11 24 sie 2007, 23:32
Mierzylam cisnienie ze dwa razy i mam w normie, ale za to puls przyspieszony :-( Niewiem, moze to efekt tego, ze ciagle sie denerwuje ta moja choroba.Ale przez to, ze te serce szybciej bije wszystkim sie szybko mecze- nawet lekkie sprzatanie w domu powoduje szybsze bicie serca i odrazu jestem zmeczona..No i nie daje zapomniec mi to o mojej chorobie :-(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Piotrr 25 sie 2007, 09:10
Moze byc tez tak, ze już jakis czas siedzisz w domu i kazdy ruch powoduje przyspieszone tetno. Czyli poprostu stracilas kondycje. Ja sam widzialem po sobie. Teraz jezdze troche na roweze, duzo chodze, zrzucilem pare kilo ktore przybylo mi podczas siedzenia w domu. Moze to poprostu brak kondycji...

przez groskova 25 sie 2007, 10:17
A mi sie wczoraj cos dziwnego stalo. Zdenerwowalam sie troche (wyjsciem na impreze), przez dluzszy czas oblewaly mnie poty i bylo mi okropnie niedobrze. boze...nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo. nie w takiej postaci.:((((((((((((((

re: efectin

przez panika_91 25 sie 2007, 13:52
pisze tutaj po raz pierwszy. Mam narwice lękową z napadami ataków paniki :( niedawno zacząłam się leczyć, a choruję już rok. Jestem bezradna, boję się wyjść sama z domu, boje sie też w nim sama zostać, bo obawiam się kolejnego ataku paniki :( najgorsze ze wszytskich moich objawow lęku jest "uczucie nierealności otoczenia" nie wiem wtedy co się ze mną dzieje, niby jestem, ale nie czuje. Strasznie się tego boje :( od wrezsnia ide do nowej szkoły. Nie wiem czy dam sobie rade. Nie mam już siły ;(
Oj, nie martwcie się. Wyzdrowiejemy, do jasnej cholery!

przez Goplaneczka 25 sie 2007, 16:00
panika_91
A bierzesz leki?
Generalnie ten topic służy wymianie wrażen na temat brania leków, problemy omawiamy gdzie indziej.
Ale bardzo serdecznie witam Cię na forum. Co do nowej szkoły- dasz radę.
Goplaneczka

przez weronika 25 sie 2007, 17:36
Goplaneczka jeśli po efectinie generalnie odczułaś poprawe to nie rezygnuj z niego, ja miałam tak samo, na początku znaczne poprawa potem znowu gorzej ale już nie tak żle jak było, ja ci doradzam zwiększenie dawki i twarde obstawanie przy tym jeśli lekarz jest ogólnie antylekowy , 150 mg effectinu uczyniło cuda w mojej chorobie a póżniejsze 225 wyprowadziło mnie z niej całkowicie, ja byłam bardzo chora tak skrajnie wielu wystarcza 150 więc ja Ci radzę żebyś spróbowała jeśli ogólnie twój oorganizm zareagował poprawą, ale terż podobno warto czekać do dwóch miesięcy brania zanim się zwiększy dawkę żeby się stan unormował bo może się okaże że ci to wystarczy co jesz teraz,
panika wejdz na strone o nerwicy lękowej i znajdż tam wątek o depersonalizacji i derealizacji a zobaczysz jak dużo osób odczuwa to odrealnienie co ty ja wiem że to jest chyba najgorsze w nerwicy ale nie wiem czy wiesz że to taki mechanizm obronny twojej psychiki jeśli lęku jest zbyt dużo jest zbyt silny organizm odrealnia się odcina o tego czego doświadczasz żeby się przed tym bronić i sobie z tym poradzic

re: efectin

przez panika_91 25 sie 2007, 19:56
Ja od niedawna biorę efectin. Na początku miałam jadłowstręt, było mi niedobrze, lęk był zwiększony. Teraz wydaje mi się że jest odrobinę lepiej, oczywiście nie mogę powiedzieć że wszystko ustąpiło bo czas jest za krótki, ale odobinę jestem do przodu.
Oj, nie martwcie się. Wyzdrowiejemy, do jasnej cholery!

przez Goplaneczka 26 sie 2007, 12:24
No właśnie-lekom trzeba dać czas, by mogły zacząć działać. Ja z effectinu jestem zadowolona-nie mam z nim żadnych problemów, nie to co po levironie, że ciśnienie miałam tak niskie, że męczyło mnie chodzenie.
Co do przyśpieszonego pulsu- też u siebie zauważam, ale po prostu się tym nie przejmuję.
Natomiast przeraża mnie prawdopodobna reakcja pani doktor na wiadomość o rezygnacji z levironu, w końcu to taki cudowny lek... :/
Goplaneczka

przez kika11 28 sie 2007, 13:56
Witam.
Po dwoch tygodniach brania efectinu zauwazylam, ze wszystko zaczyna mnie draznic i chwilami robie sie nerwowa..Czy ktos mial tak samo?Myslalam,ze branie tego leku na nerwice raczej mnie wyciszy..A do tego mam straszne problemy ze spaniem.Jak juz uda mi sie zasnac i sie obudze w nocy, to ciezko mi jest znowu usnac.. :?

przez Piotrr 28 sie 2007, 14:57
Problemy ze spaniem tez mialem dlatego biore efectin rano a nie wieczorem

przez kika11 30 sie 2007, 14:08
Ja tez biore rano, a mimo tego mam straszne problemy z zasnieciem i ogolnie ze spaniem.Zdarza mi sie w dzien troche odespac, ale to wiaze sie z tym ze jeszcze trudniej mi zasnac wieczorem.Jestem juz padnieta tym brakiem snu :-(

przez rolingstone 31 sie 2007, 13:29
kika11 - dlaczego lekarz nie dał Ci czegoś na sen? nie rozumiem.
Nerwicę można pokonać :)

Sortuj wg