WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Nimthiniel 10 maja 2013, 07:51
Hej wszystkim,

Powiem krotko - probuje (przepraszam za brak polskich liter, pisze z komorki) odstawic wenlafaksyne - przez 2 lata bralam Venlectine XR 75g, pozniej co drugi dzien, od tygodnia jestem na 37.5 XR tez co drugi dzien. Niestety poczytalam, ze branie nawet takiej tabletki co drugi dzien tylko rozwala Ci uklad nerwowy (bo masz hustawke) i ze lekarze tak zalecaja, bo tak radza producenci. Po dwoch latach wybieram sie do innego psychiatry i bede w tym czasie grzecznie zazywac tabletkie codziennie, nie co drugi dzien. Czy ktos moglby powiedziec mi w ktorych tabletkach sa te male kuleczki? Z nimi sie najlatwiej rzuca, odsypujac, a w tych moich sa po prostu biale tabletki (1, 2 lub 3, w zaleznosci od mocy leku)

przez CórkaNocy 10 maja 2013, 12:14
Nimthiniel, oriven jest spoko bo w mocy 75 mg jest ÿ kuleczek czyli każda po 12,5 mg. Ja tak odstawiałam wysypując co tydzień o jedną kuleczke wiecej.
A duża ilość granulek chyba ok.200 jest w efevelonie wiec tego nie polecam

-- 10 maja 2013, 15:04 --

sorry miało być: w orivenie jest 6 kuleczek
CórkaNocy

przez beladin 11 maja 2013, 10:53
Ktoś z Was miał zaburzenia funkcji poznawczych tj. problemy koncentracją, pamięcią, zwiechy na początku terapii wenlafaksyną? Te problemy mijają jak lek zacznie działać jak należy?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 11 maja 2013, 11:22
beladin, ja mam,nie mijają te problemy a biorę od grudnia wenlę i już sama nie wiem czy to wina deprechy czy tej wenli :/, jest koszmarnie pod tym względem.
CórkaNocy

przez k1992 11 maja 2013, 11:36
Ja miałem to także na paroksetynie, ale po dłuższym jej stosowaniu, ok pół roku, było nieco lepiej. Przed wizytą u psychiatry chorowałem już 4 miesiące i te problemy z koncentracją były ogromne. beladin, jak długo bierzesz wenlafaksynę?
Więcej na temat problemów z pamięcią itd. znajdziesz w tym temacie: problemy-z-pami-ci-i-koncentracj-t19647.html
Generalnie ilu ludzi, tyle opinii. Ja w trakcie depresji na etapie bez zażywania leków zwieszałem się strasznie, na co nawet uwagę zwracali mi inni ludzie. Najlepiej będzie, jeśli porozmawiasz o tym ze swoim psychiatrą.
k1992

przez Siding Spring 11 maja 2013, 13:03
Zwiechy bez lekow a zwiechy na lekach inaczej sie u mnie objawialy..Na lekach byly dluzsze i wylaczalem sie na kilka dlugich sekund..No i dla otoczenia z pewnoscia na lekach wygladalem niezaciekawie;..

przez xanonymous 11 maja 2013, 15:02
Czy zauważyliście po wenlafaksynie zmiany apetytu, tzn. utrate głodu całkowitą. Ja mialem z tym problem ale wieczorami czesto czulem glod co 2,3 godziny i jadlem ze smakiem. A teraz w ogole nie czuje glodu i mam wrazenie ze wenlafaksyna mi pogorszyla problem z jedzeniem.

Też jestem jakiś senny, jakbym sie nie mogl do konca obudzic. Biore co prawda mala dawke bo 37mg. Zasugerowalem psychitrze by moze zwiekszyc dawke bo jakos nie czuje by mi pomagala to powiedzial ze na wiekszej dawce przestane w ogole jesc :/ To po co ja biore ten lek? ehhh

Kiedys bralem wenle przez 2 tyg. ale bylem w innym stanie psychofizycznym i zadnej sennosci nie bylo.

przez stracony 11 maja 2013, 19:30
Ja nie czuję głodu a jedzenie mi nie smakuje i jem na siłę. Jedynie dobrze wchodzą mi słodycze a jak zaczynam nie mogę skończyć ( choć też nie smakują jak kiedyś)
Senność mnie dobija, szczególnie ta zaraz po zażyciu rano tabletek a wieczorem bez innych tabletek nie mogę zasnąć. Tak w ogóle to znów schodzę z lekarstw. Lekarka nie była za szczęśliwa z tego no ale też nie miała jakiś argumentów aby mi tego zabronić. Tak więc po miesiącu brania 150mg schodzę znów na 75mg i prawdopodobnie przestanę brać wenlę po 3 miesiącach brania. Psychicznie czuję się dobrze a brakuje mi strasznie napędu. No i skutki uboczne mnie dołują - pogorszenie wzroku, większy szum w uszach, bezsenność, drżenie całego ciała a głównie rąk i głowy, utrata smaku, słabość i intensywne pocenie się, problemy z seksualnością, wymuszona abstynencja napoi alkoholowych ;) oraz cały czas nie pogodziłem się z tym, że muszę zażywać takie lekarstwa.
Liczę na to, że po odstawieniu przetrwam jako tako do jesieni i zapewne będę musiał znów wrócić na prochy. Wg mnie dystymii nie da się wyleczyć.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez xanonymous 11 maja 2013, 22:09
stracony napisał(a): Ja nie czuję głodu a jedzenie mi nie smakuje i jem na siłę. ....

U mnie podobnie. A jak było u ciebie z apetytem przed braniem tego leku? Może tą senność rano masz po tabletkach ktore bierzesz na sen? Co zażywasz na sen?
Ostatnio edytowano 11 maja 2013, 22:18 przez xanonymous, łącznie edytowano 1 raz

przez stracony 11 maja 2013, 22:16
Apetyt miałem umiarkowany a jedzenie miało swój smak
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez Nimthiniel 12 maja 2013, 02:50
Czy ktos jeszcze wie cos ktora wenlafaksyna wychodzi w postaci kapsulek z kulkami w srodku?:)

przez ala1983 12 maja 2013, 17:09
Nimthiniel, Efectin, ale jest drogi, poza tym chyba Alventa, ale co do tego to nie jestem pewna.

-- 12 maja 2013, 16:13 --

Ja już jestem na połówce 37,5 mg. Fakt, lepiej co trochę odsypywać a nie brać co drugi dzień. Jednak kuleczka kuleczce nie równa. Najlepiej to mieć wagę, ale ja i tak wolę na oko :pirate:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez beladin 13 maja 2013, 16:00
Dobrze, że zaczynam a nie odstawiam :D Chyba by mi się nie chciało liczyć kuleczek. Wolałbym 3 dni w łóżku poleżeć.

Co do mich problemów związanych z procesami poznawczymi, o których pisałem wcześniej to jeszcze coś tam czuję ale jest dużo lepiej.
Jeśli chodzi o nastrój i lęki to w piątek czułem się zajebiście cały dzień. Szkoda, że ten efekt się nie utrzymał, ale 3 tygodnie to chyba za krótko, żeby mówić o pełnym działaniu.
beladin

przez ala1983 13 maja 2013, 21:31
Dobra, koniec żartów :time: Właśnie zamówiłam wagę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg