WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Agent Orange 08 maja 2013, 06:34
Ciąg dalszy na 150 mg Venli i 45 mg Mirty. Samopoczucie perfekt, tylko coraz bardziej jak naspidowany jestem, 4 godziny snu mi spokojnie wystarcza.
Będzie lepiej.

przez Siding Spring 08 maja 2013, 07:45
odpowiada Ci taki speed?

przez Agent Orange 08 maja 2013, 09:39
Tak, jak najbardziej. Ogólnie jestem człowiekiem bardzo aktywnym, wszelkie rodzaje zamulenia mnie dobijają. Pozytywne nakręcenie jest dla mnie jak wiatr w żagle.
Będzie lepiej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiktalk 08 maja 2013, 10:16
Agent Orange, a jak libido jak z orgazmem dalej wszystko na tip top?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Agent Orange 08 maja 2013, 10:56
Tak, z libidem wszystko ok. Przy połowie dawki (75mg) było kiepsko, przy 150mg jestem "w tych sprawach" zdecydowanie bardziej sprawny. Może nawet bardziej sprawny niż przed rozpoczęciem leczenia.
Będzie lepiej.

przez beladin 08 maja 2013, 14:17
Agent Orange, Rozumiem, że bez mirtazapiny na speeda nie ma co liczyć?.. czy jak to jest? Kiedy dokładnie poczułeś pozytywne energetyzujące działanie?
beladin

przez CórkaNocy 08 maja 2013, 15:20
U mnie z kolei nawet po 22,5 mg mirty była zamułka. Więc teraz zmniejszam powoli dawkę, ale i tak jest wyjątkowo podle, jeśli chodzi o funkcjonowanie. Spróbuję podwyższyć wenlę do 187,5, drugi raz już. Jeśli nie odczuję poprawy, to zjadę do 112,5 i włączę ten wellbutrin.
CórkaNocy

przez Agent Orange 08 maja 2013, 16:32
beladin napisał(a):Agent Orange, Rozumiem, że bez mirtazapiny na speeda nie ma co liczyć?.. czy jak to jest? Kiedy dokładnie poczułeś pozytywne energetyzujące działanie?

Sama mirzapina zamulała mnie strasznie, nie kontaktowałem. Do tego działanie antydepresyjne znikome. Dołączenie 75 mg wenli lekko mnie kopnęło do życia, ale byłem "drewniany" emocjonalnie i bieda z libido. Dopiero zwiększenie wenli do 150 mg dało mi w połączeniu z 45 mg mirty olbrzymiego kopa. Co najważniejsze, dobry stan przechodzi w bardzo dobry, ew. spada z powrotem do dobrego. Dołów i lęków zero. Pełną parą idę w życiu i w pracy do przodu. Ale to już można traktować jako CRF, a o tym jest osobny wątek. ;)

pozdrawiam AO
Będzie lepiej.

przez tiktalk 08 maja 2013, 17:58
Agent Orange, to muszę powiedzieć bardzo ale to bardzo mnie zainteresowałeś muszę to sprawdzić większą dawkę wenlafaksyny, teraz zacząłem wenle jest 3 tydzień na minimalnej 37,5 mg, wcześniej brałem kilka lat tylko mirtazapine i początki byłym ciężkie z SNRI. Teraz jest lepiej ale libido od początku nieco kuleje.

mam pytanie czy mieliście przy wprowadzaniu wenli podwyższone tętno?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez k1992 08 maja 2013, 18:56
tiktalk, tak, moje w graniach 100. Do tego minimalnie podwyższone ciśnienie, a zwykle mam wzorcowe. Ale w tej kwestii propranolol zdziałał cuda.
k1992

przez beladin 08 maja 2013, 20:15
Agent Orange, Czyli zaczynałeś od mirtazapiny. A jak długo brałeś 75mg wenli?
beladin

przez Agent Orange 09 maja 2013, 05:35
tiktalk, Mój psychiatra powiedział mi, że sensowną, minimalną dawką dla mnie jest 112,5 mg, ale 150 i więcej na pewno nie zaszkodzi. Co organizm i umysł, to inne leczenie. Co pomaga mi, Tobie nie musi, ale to pewnie wiesz. ;)

beladin, Na 75 mg byłem około miesiąca. Na początku działało, ale szybko przestało i wskoczyłem na 150 mg.
Będzie lepiej.

przez bardzo_chory 09 maja 2013, 17:29
aktualnie przez ok 1,5 miesiąca biorę fluoksetynę 20 mg, ale chyba nie działa lub nie umiem tego stwierdzić, nadal źle sie czuję, dodatkowo wspomagam sie propranololem i ketrelem (80 + 25 mg), ale też trudno mi stwierdzić czy działają, mój główny problem to lęki, nerwica natręctw/somatyczne trzęsiawki/ , fobia społ., ,chcę przejść na wenlafaksynę czy można to zrobić od razu z dnia na dzień, bo fluo ma długi okres półtrwania?

przez beladin 09 maja 2013, 22:11
bardzo_chory, Najlepiej będzie kiedy zadasz to pytanie lekarzowi.
beladin

Sortuj wg