WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez enfren 16 kwi 2013, 11:44
Biorę wenlę 75mg od prawie 3 miesięcy. Jest to mój drugi lek. Depresja zniknęła. Jestem pewna, że to zasługa leku. W moim życiu nie zaszły żadne poważne zmiany, które mogłyby spowodować poprawę mojego nastroju. Wszystko jest po staremu, ale moje nastawienie kompletnie się zmieniło. Odkryłam, że prawdopodobnie moja depresja trwała dobre kilka lat, bo czuję się tak jak kiedyś, kiedy nie miałam tych wszystkich zmartwień i byłam pełną życiowego entuzjazmu osobą. Przez kilka lat codziennie godzinami zadręczałam się myślami o tym, jak bardzo mnie moje życie rozczarowało i jak mało mam perspektyw na przyszłość. Odkąd wenlafaksyna zadziałała nagle te myśli zniknęły... nie zamartwiam się niczym... jest jak jest i jest ok. Mój nastrój jest dobry. Nagle zaczęłam mieć wiele pomysłów na to, co jestem w stanie zmienić. Mniej od siebie wymagam i jestem bardziej zadowolona z tego, co mam.

Nie mam żadnych skutków ubocznych. Mam zdecydowanie więcej energii niż wcześniej. Wcześniej dręczyła mnie bezustanna senność i uczucie zimna. Teraz jest ok. Doszło do tego, że mimo że uwielbiam to prawie przestałam pić kawę, bo jej nie potrzebuję. Śpię, jem normalnie. Libido może minimalnie niższe, ale ciężko stwierdzić bo nie mam faceta (więc w sumie na plus). Niestety nadal często boli mnie głowa, ale być może ma to inne przyczyny. Psychiatra polecił mi brać tabsy jeszcze z 3 miesiące i potem będziemy odstawiać. Ja bym tam chętnie brała dalej :P

przez depas 16 kwi 2013, 11:59
enfren, gratulacje, aż miło poczytać że komuś czasem leki potrafią tak dobrze zadziałać i naprawdę pomóc. Mam nadzieję że będziesz tak dobrze czuć się cały czas, pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez enfren 17 kwi 2013, 11:08
depas dziękuję :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez socjopatia 18 kwi 2013, 12:58
mama wykupiła mi tańszy odpowiednik,zawsze brałam 150mg,a teraz okazało się,że ten który brałam przez ostatni miesiąc miał 37,5mg,bo jest to zamiennik. faktycznie jakoś gorzej się czułam przez ostatni czas. więc od paru dni byłam na dawce 150mg i poczułam się okropnie-jeszcze większy lęk,drgawki,chęć ucieczki,zamazane widzenie,bezsenność,przesadzona reakcja na dźwięki. dziś wzięłam 37,5mg i jest dobrze! dziwne mi się to wydaje...

przez vioolator 19 kwi 2013, 20:35
Witam,

Prosiłbym o informację czy Wenlafaksynę można przyjmować jednocześnie z Sulpirydem?

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Z góry dzięki

przez k1992 19 kwi 2013, 20:39
Możesz bez problemu łączyć oba leki.
k1992

przez one-half 23 kwi 2013, 13:00
czy zaburzenia libido/erekcji na wnl to czesty przypadek?

przez k1992 24 kwi 2013, 00:44
Co sądzicie o dołączeniu do wenli trazodonu (trittico)? Na wenli śpi mi się gorzej niż na paro, no i libido niższe.
k1992

przez depas 24 kwi 2013, 15:02
k1992, moim zdaniem to całkiem dobry pomysł, kiedyś łączyłem Trittico z sertraliną i spałem bardzo dobrze, dodatkowy plus to zwiększone libido - do tego stopnia że zdarzało mi się obudzić "w pełnej gotowości" z samego rana, jak za wczesnomłodzieńczych lat :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Agent Orange 26 kwi 2013, 20:49
Psychiatra zwiększył mi wenle do 150 mg. Do tego mirta 45 mg. Co ciekawe, jeśli chodzi o wenlafaksyne, to najlepiej działa na mnie polski generyk Prefaxine, średnio Venlabax, a najsłabiej "oryginalny" Efectin.

Po zwiększeniu dawki wenli samopoczucie drgnęło na plus.
Będzie lepiej.

przez Olga2345 27 kwi 2013, 17:09
Witajcie
Mam na imię Olga i jestem studentką psychiatrii.
Moim zadaniem jest napisanie pracy z przeprowadzonych opinii na temat leku o nazwie Efexor XL (venlafaxine)
Jeśli bylibyście tak mili i pomogli mi ''ociupinkę'' zagłębić się w ten temat byłabym Wam niezmiernie wdzięczna,
chodzi mi o to aby opisać tak pokrótce jak czuliście się biorąc różne dawki tego leku,
kiedy nastąpiła jakaś poprawa czy już po dawce 37mg czy raczej po dawce 150mg ,czy i jakie mieliście skutki uboczne,jeśli były to jak długo utrzymywały sie bądź nadal utrzymują się,czy mieszane np.z lekami przeciwbólowymi skutki Efexoru zmniejszały się bądź występowały jakieś dziwne reakcje,czy ktoś kto miał problemy ze snem po zażyciu leków ma jeszcze większe problemy (wiadomo,ze Efexor) powoduje nadpobudliwość ale może na kogoś działa bardziej nasennie (różni ludzie i różne reakcje)
EfexorXL - 37,5mg
EfexorXL - 75 mg
EfexorXL - 150 mg

Kochani z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc i oczywiście życzę ze szczerego serca szybkiego powrotu do zdrowia :)

przez tiktalk 27 kwi 2013, 19:02
czemu akurat efexor jakie ma znaczenie konkretny lek a nie substancja ? śmierdzi podstępem
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Olga2345 27 kwi 2013, 19:26
ale przepraszam,nie rozumie ,co tu może śmierdzieć jakim podstępem,wytłumacz mi proszę ???
Mam takie zadanie do wykonania i nie rozumie zdziwienia,to jak dla mnie dziwne jest to co piszesz ''śmierdzi podstępem''
nie rozumie czy zwsze musi znaleźć sie ktoś kto wiecznie cos neguje,szuka podstępów (tylko dziwi mnie jakich???

przez Agent Orange 27 kwi 2013, 20:16
Może najpierw popracuj nad językiem, a potem bierz się za leki? EOT
Będzie lepiej.

Sortuj wg