WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 20 mar 2013, 21:42
Wspominał coś o zespole serotoninowym, ale bez przekonania, mówił że to jednak są niskie dawki i raczej nie ma się czego bać.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 21 mar 2013, 04:29
depas, trzymam za Ciebie kciuki, żeby stan poprawy się utrzymał.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 21 mar 2013, 15:44
elfrid, dzięki, póki co jest naprawdę dobrze i chwilo trwaj. Jasne, nie jest idealnie, ale wiem już że nigdy nie będzie i tyle, trzeba doceniać co się ma, a z tym zawsze miałem problem. Jest lepiej niż było i to się liczy, a już prawie zupełnie straciłem wiarę w antydepresanty.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magix 21 mar 2013, 19:04
Hej, wiem, że pytanie powinienem skierować raczej do psychiatry, ale na ostatniej wizycie o tym zapomniałem, więc mam nadzieję, że może Wy mi coś podpowiecie :)

mianowicie, teraz wsuwam zestaw

wenla 150mg, sulpiryd 200mg, piracetam 2400mg

mam jeszcze spory zapas fluo, którą miałbym ochotę włączyć do powyższego zestawu, żeby poprawić trochę działanie aktywizujące

czy 20mg fluo + 150mg wenla to bezpieczne kombo, czy raczej jest szansa ze wystapi zespol serotoninowy i nie warto się w to bawić? z góry dzięki za odp.

przez depas 21 mar 2013, 23:17
magix, dołączanie fluoksetyny to nie jest najlepszy pomysł, ryzyko wystąpienia zesp. serotoninowego jak najbardziej jest realne. Wprawdzie sam biorę wenlafaksynę i citalopram, czyli nietypowe i ryzykowne połączenie, jednak oba w niskich dawkach, i większość lekarzy by jednak na to nie poszła.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez magix 21 mar 2013, 23:33
dzięki depas za odpowiedź, w takim razie raczej zrezygnuje z dodatkowego fluo :]

przez CórkaNocy 22 mar 2013, 17:25
a jak to jest z działaniem wenly na noradrenalinkę? czytałam, że działa od 150 mg w zwyż, czyli na samo 150 też działa? I czy jeśli aktualnie biorę 112,5 mg to działa tylko na serotoninę czy na nor. też? nie chcę się dodatkowo mulić, zależy mi wyłącznie na aktywizacji, ale trochę tych pastylek biorę i nie chcę się tak faszerować, dlatego zjechałam z jedną tabletką w dół.
CórkaNocy

przez Michuj 22 mar 2013, 17:54
bierz i się nie zastanawiaj nad działeniem. Bo noradrenalina w przypadku innego leku może działać nawet muląco. Czyli brednie o neuroprzekaźnikach można o kant dupy rozbić, więc brać lek i liczyć że zaskoczy ;)
Loża szyderców

przez Tańczący z lękami 22 mar 2013, 17:56
Bezimienna123, moje zdanie jest takie, że lek działa na noradrenalinę nawet od 12,5mg, ale działanie to jest minimalne w stosunku do serotoniny. Im wyższa dawka tym bardziej zmienia się stosunek noradrenaliny do serotoniny na korzyść tej pierwszej. Słowem na 112,5mg lek powinien spokojnie działać na noradrenalinę również.

-- 22 mar 2013, 16:58 --

PS. Poza tym jest tak jak pisze Michuj: lek może zadziałać lub zadziałać inaczej lub wcale nie zadziałać :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Tremor 24 mar 2013, 13:45
Hej,

Odstawilem wenlę na 6 miesięcy, po czym objawy lęku i depresji wróciły z większym nasileniem. Wróciłem do niej 4 tygodnie temu, ale jakoś nie może zaskoczyć... Wcześniej odstawiałem ją 3 razy i potem za każdym razem potrafiła zadzialać szybciej. Czy warto czekać jeszcze dłużej, czy pora zmieniać lek?

Bo jak na razie "jest dobrze, dopóki jest dobrze". W sytuacji kryzysowej pojawia się silny lęk, poczucie beznadziei i pragnienie ukręcenia sobie sznura...

przez freda 24 mar 2013, 17:52
Tremor miałam ten sam problem z paro.biorę z przerwami od 8 lat.teraz mam 3 podejście.zacząl działać po 3 tygodniach,a zawsze działał po 5 dniach.lekarz kazał czekać i zaskoczyło.ile ja się nadenerwowalam.ale wiem,,że kiedyś może nie zaskoczyć.bierz jeszcze trochę,może trzeba jeszcze trochę czasu,najwyżej zmienisz lek,powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Tremor 24 mar 2013, 18:24
freda dzięki, spróbuję jeszcze poczekać. Może zadziała. Doraźnie wspieram się cloranxenem. W najgorszym razie trzeba będzie "zacząć się pakować i nowego szukać miejsca" ;)

Wcześniej próbowałem:
- paro - średnio,
- fluo - brak reakcji,
- sertra - brak reakcji.

Co byście polecili na zaburzenia lękowo-depresyjne w następnej kolejności, gdyby wenla jednak nie wypaliła? Sugestia mojej psychiatry to citalopram. Warto?

przez cybernetic87 25 mar 2013, 17:07
Witam, jako, że to mój pierwszy post - prosiłbym o nie krytykowanie mnie. Z góry dziękuję.

Załatwiłem sobie wenlę u znajomego internisty, nie zasięgałem porady psychiatry (mam ich już dość, jeszcze nigdy nie trafili ok z lekiem)
Obserwacje po 6 tabletce (1/d) Efevalonu 75mg. praktycznie całkowity brak apetytu, wmuszam na siłę - nie wypróżniałem się od 4 dni.
Libido nie tak bardzo zmniejszone, nawet hmmm jakby to powiedzieć "dłużej można" efekt coś jak po alkoholu, można długo ale ciężko dojść.... właściwie to nie można - chociaż akurat jestem takim facetem, że bardziej dbam o kobietę niż siebie - do przeżycia.
Do tego drżenie rąk, do tego stopnia, że każdy kto mnie spotyka mówi, że musiałem coś poprzedniego dnia pić (tak jestem alkoholikiem, depresanty biorę w ramach terapii leczenia uzależnienia alko)

No więc poszedłem znów do internisty jako, że relanium słabo na mnie działa - w kryzysowych sytuacjach 20-30mg słabo działało, ale nigdy się od niego nie uzależniłem.
"wziąłem" więc sobie xanax i hm.... biorę 4x 0,5 dziennie, właściwie głównie na drżenie rąk po wenli, biorę tak od 6 dni, nie piję od 7
i nie chce mi się pić czyli, jako tako moja terapia działa

najgorsze jest to, że jak teraz nie wezmę xanaxu to nie ma mowy żebym usnął, ba gorzej... mam straszne nasilenie lęków, kołatanie serca itp (miałem to przed braniem wenli - objawy odstawienne alko)
boję się, że się od niego uzależnię - choć relanium mnie nigdy nie uzależniło a brałem je w życiu kilkakrotnie w sporych dawkach - może nawet zjadłem z 10 opakowań w życiu - zawsze pomagało mi odstawić alko, xanaxu zaczynam się bać... zbyt dobrze mi po nim.

Proszę nie jedźcie mnie za samoleczenie. Jakieś porady, sugestie - o to proszę.

EDIT: Mój psychiatra za chiny ludowe nie chce mi przepisać żadnej benzo - dlatego byłem zmuszony zrezygnować z jego usług choć teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem. Internista od razu sypnął mi 60 tabl. xanaxu bez niczego...

-- 25 mar 2013, 16:27 --

@Tremor Citalopram moim zdaniem jak najbardziej warto tyle tylko, że mnie strasznie nakręcał - działał na mnie właściwie od pierwszej tabletki i to mocno, miałem wręcz euforię - mogłem pić kilka kaw dziennie i nie kołatało mi serce, za to chodziłem tak nakręcony, nawet jak leżałem - ciągle musiałem ruszać nogami itp - chociaż może to z tego powodu, że piłem TONY kawy przy citalopramie - kawy pić się bałem od x czasu i bardzo za nią tęskniłem - działała na mnie bardzo anksjogennie - citalopram to niwelował. Poza tym u mnie cital = zero uboków, a jakie LIBIDO - WOW :)

przez depas 25 mar 2013, 17:46
cybernetic87, Twój psychiatra miał rację nie chcąc przepisać Ci benzodiazepin, mój również mi ich nie przepisuje ponieważ też jestem alkoholikiem (nie pijącym) i mam skłonność do nadużywania substancji. A Xanax nadaje się do tego idealnie, jak już zresztą zauważyłeś. Byłem od benzo uzależniony dwukrotnie i jest to straszny stan, nie chcę tego więcej przechodzić dlatego nie zamierzam już nigdy brać benzo. Ty również powinieneś przestać je brać bo możesz skończyć z dwoma nałogami zamiast jednego. Są inne leki skuteczne na lęk, choć faktycznie nie w takim stopniu jak benzo. Jeśli chodzi o wenlafaksynę to będziesz musiał się trochę pomęczyć ze skutkami ubocznymi o których pisałeś, ale wszystkie miną z czasem. Sam miałem bardzo ciężko z wenlą aż przez 5 tygodni, ale już wszystko wróciło do normy. Także cierpliwości, kiedy lek zaskoczy poczujesz się lepiej, ręce w końcu przestaną się trząść, tylko odstaw Xanax dla własnego dobra, te męczarnie później nie są warte tego relaksu sztucznego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg