WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Miss Worldwide 10 mar 2013, 00:29
sa to leki i na depresje i na léki? I nie maja wplywu na libido czy wrecz je pobudzaja?? Nie chcialabym zostac tez nimfomanka na dragach hehe :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 10 mar 2013, 14:11
Wziąłem wczoraj na próbę 10mg citalopramu do branej codziennie wenli i efekty bardzo mnie zakoczyły. Spodziewałem się senności (wziąłem więc wieczorem), tymczasem byłem silnie pobudzony, miałem świetny nastrój i rozpierała mnie ochota żeby coś robić. Nigdy jeszcze żaden SSRI nie podziałał na mnie tak intensywnie od pierwszej tabletki, ciekaw jestem ile było w moim samopoczuciu działania samego citalopramu (wziąłem tylko 10mg w końcu), a ile był to efekt współdziałania z wenlą, po której już mam więcej serotoniny. Przyszło mi na myśl żeby pogadać z lekarzem na temat takiego połączenia, zapytać czy ma to ręce i nogi na dłuższą metę, ale podejrzewam że raczej nie, z uwagi na ewentualność wystąpienia zesp. serotoninowego. Poza tym czytałem trochę postów na temat citalopramu i dość często okazuje się że z czasem ten lek ma działanie silnie sedujące. Inna sprawa że próbowałem kiedyś brać escitalopram, i po nim efekty nie były ani trochę tak spektakularne a nawet po kilku tygodniach musiałem odstawić ze względu ma silne uboki, a te dwa leki są do siebie więcej niż podobne...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Kalebx3 10 mar 2013, 14:27
z uwagi na ewentualność wystąpienia zesp. serotoninowego.

Hej ,
Depas, a jak bys zjechał z wenlą na 37,5 mg i dodał 5 mg Citalopramu? ZS wtedy nie zagrozi ,a dobry efekt może sie utrzymać. Może u Ciebie wlasnie mixy byłyby wskazane. Tak sobie myśle , ale najlepiej zrobisz jak przedyskutujesz całą sprawe z lekarzem.Może właśnie tu trzeba grzebać?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 10 mar 2013, 15:46
Kalebx3, dlaczego nie, jestem zwolennikiem mixów, choć nie w takim stopniu jak kiedyś, gdy brałem jednocześnie 4 różne leki - antydepresant, neuroleptyk, stabilizator i anksjolityk, czyli praktycznie wszystko z arsenału psychotropowego a efekt leczniczy nie utrzymał się zbyt długo. Dlatego zjechałem do jednego leku, ale i tak planowałem dołączyć mianserynę na sen i apetyt. Teraz po doświadczeniu z citalopramem pogadam z doktorem i zobaczymy co powie, które rozwiązanie jest lepsze. Generalnie chciałbym ograniczyć się do dwóch leków, plus ewentualnie do brania doraźnego coś, np. jakiś neuroleptyk (Rispolept albo Chlorprothixen).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 10 mar 2013, 15:51
Depas , apropo tego apetytu i snu po wenli , to jak sobie z tym radzisz ?
Zmuszasz sie do jedzenia? Czy działanie wenli na tyle ustąpiło ,że apetyt znowu powrócił?
A sen?
Czy dalej jest to na tyle uciążliwe ,że bez nianseryny ani rusz?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 10 mar 2013, 16:23
Apetyt bardzo powoli od piątego tygodnia zaczyna wracać, jem co raz więcej. Sen bez zmian, bardzo ciężko jest zasnąć, udaje się dopiero nad ranem i jeśli mogę to śpię do późnego popołudnia, czyli lipa. Po citalopramie było jeszcze ciężej zasnąć, czułem się dosłownie jak po speedzie, pobudka super ciężka, od rana dużo kawy. Liczę na to że sen po mianserynie będzie jak na mirtazapinie, głębszy i bardziej regenerujący, a senność w ciągu dnia też nie potrzyma zbyt długo - w przypadku mirty około dwóch tygodni. Przyszło mi też do głowy że mógłbym zastąpić wenlę citalopramem (20-30mg), pamiętam że jedna osoba pisała że jest na zestawie cital + mianseryna i jest ok, może to jest wyjście, jeden lek rano, jeden na wieczór.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tańczący z lękami 11 mar 2013, 18:44
Witam. Czy ktokolwiek z Was może mi powiedzieć, czy 37,5 mg wenli (a więc połowa min dawki) bardziej czy mniej wychwytuje serotoninę od połówki sertraliny (25mg) lub citalopramu (10mg). Słowem co mi bardziej zwiększy serotoninę, pod warunkiem, że wszystkie leki na mnie działają? Z góry dziękuje za rzeczową odp.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Michuj 11 mar 2013, 18:54
skąd wiesz że to serotoniny ci trzeba?
Loża szyderców

przez Tańczący z lękami 11 mar 2013, 19:07
Michuj, nie wiem, co tam w środku wrze i jakich składników brakuje. Na pewno potrzebuję serotoniny, bo bez SSRI była ze mną masakra, jestem w końcu lękowcem z deprą. A u Ciebie też dominował lęk? PS. Wiesz gdzie można dostać oriven w naszym pięknym mieście?

przez Michuj 11 mar 2013, 19:16
nie mam lęków. kupowałem gdzieś w okolicach Słowiańskiej.
Loża szyderców

przez Popiół 11 mar 2013, 20:21
Tańczący no właśnie przy depresji przebiegającej z lękiem i u ludzi mocno podatnych na stres gdzie jeszcze występują objawy somatyczne sprawa się nieco komplikuje.
U mnie np. paro dobrze działa na lęk i ogólnie pojmując nerwice ale z działaniem przeciwdepresyjnym na razie słabo.
Popiół

przez elfrid 11 mar 2013, 22:16
Popiół napisał(a):Tańczący no właśnie przy depresji przebiegającej z lękiem i u ludzi mocno podatnych na stres gdzie jeszcze występują objawy somatyczne sprawa się nieco komplikuje.
U mnie np. paro dobrze działa na lęk i ogólnie pojmując nerwice ale z działaniem przeciwdepresyjnym na razie słabo.

No właśnie i jakie leczenie byłoby optymalne? Paro zbija leki i zmula, a np fluo motywuje ale nie niweluje stresu. Jakie psychiatrzy mają propozycje? Dołącza Ci Wellbutrin?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 11 mar 2013, 22:39
elfrid, psychiatrzy każą czekać kilka tyg na wenli, a jak będzie źle to wyczyścić się do zera, detoks, haha. Póki co też żadnego świetnego pomysłu nie mam, na zolofcie na 50mg nie wytrzymałem, może miałem brać 3/4, nie wiem. Jestem na połówce wenli i w grę wchodzi zostanie na tej połówce lub całkowity detoks i postawienie jeszcze raz diagnozy w zależności od objawów. A jak u Ciebie?

przez Popiół 11 mar 2013, 23:29
elfid psychiatrów to ja zmieniam jak rękawiczki, w środę idę do nowej babki i będę się konsultował co do tego wellbutrinu, mam nadzieje że kobitka będzie jakaś kumata bo ostatnio jak byłem u psychiatry i powiedziałem mu że na paroksetynie mam straszne problemy z libido i osiągnięciem orgazmu to wywalił oczy i mówi "że takie skutki uboczne przy leczeniu ssri występują bardzo rzadko" :shock: jak wspomniałem o wellbutrinie, czy rzucałem inne propozycje to robił jakieś kwaśne miny i suma sumarum nie dowiedziałem się niczego czego bym nie widział. Za co oni biorą pieniądze?

Boje się jedynie żeby well nie powodował u mnie jakiegoś napięcia niepotrzebnego czy nie potęgował takich somatów jak pocące się dłonie w sytuacjach stresowych, jak nie spróbuje to się nie dowiem.
Popiół

Sortuj wg