WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 03 mar 2013, 02:31
Tańczący z lękami, mysle,ze nie ma, ale dlaczego nie chesz lykac kapsul? wstret do zelatyny? :lol:

-- N mar 03, 2013 2:36 am --

zanim zaczniesz lykac same kuli poczekaj, bo nierazrozny typ kapsulek ma rozne zadanie do spelnienia. Pogrzebie w necie i dam ci znac.

Poprzednia wypowiedz to moja szybka opinia dlatego, ze rozpuszczaja sie bardzo szybko w slinie ale jak na powaznie chesz lykac same kuli to poczekaj...

-- N mar 03, 2013 2:43 am --

E tam, duzo gmatwaniny w necie. Wez kapsulke do ust i zobacz czy sie rozpuszcza dosyc szubko i uwalnia sie lek. Jesli tak to wal spokojnie sam granulat.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Tańczący z lękami 03 mar 2013, 11:51
klaudia, dzięki. chodzi o to, że chce brać na początek tylko 37,5mg i wywalić sertralinę z mojego zestawu, a mam w kapsułce 2 tabsy, więc kapsułek 2x mniej :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Miss Worldwide 03 mar 2013, 14:47
Ja schodze z cymbalty i tez jest w granulkach identyko jak wenla. Odsypuje z kapsulek kulki albo do smieci albo do pojemnika i pozniej jak mam jakies kapsulki to wtedy z pojemnika sama sobie na oko wsypuje do kapsulki. Teraz uzywam kapuslki po wenli, ktorej nie zuzylam, wysypuje wenle i wsypuje cymbalte hehe. Czasem kupuje same kapsulki w aptece. Jakos nie przyszlo mi do glowy same granulki lykac ale przyznam, ze ze dwa razy polknelam bo nie wykupilam cymbalty i mialam tylko granulki w pojemniku i zadnych kapsulek wiec ze dwa dni lyknelam same granulki. Dzialanie bylo takie same i nie zauwazylam zadnej roznicy. Tyle, ze bez kaspulki juz ciezko mi bylo "dawke" wywazyc na oko :P Skacza te kulki niesamowicie hehhe.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 03 mar 2013, 14:51
Q: Miałabym dotyczące leków o przedłużonym uwalnianiu. Leki o przedłużonym uwalnianiu zazwyczaj mają w nazwie skróty: SR, XL, MR, CR, bądź słowo Retard.
Co dokładnie oznaczają te skróty i czy istnieją zasadnicze różnice między nimi?
Czy istnieją jakieś odstępstwa od reguły, że nie dzieli się tabletek tego typu?

A: Wszystkie wymienione przez Panią skróty są przyrostkami występującymi przy nazwie leków o modyfikowanej szybkości uwalniania substancji leczniczej. Nie znaleźliśmy wśród przeszukanej przez nas literaturze jakiejś metodologii w przyznawaniu danego przyrostka do leku oraz różnic wynikających z użytego przyrostka (pośród tych wymienionych przez Panią). Poniżej zamieszamy ich tłumaczenia angielskie

SR - slow release
XL - extra long
MR - modified release
CR - controled release
Retard -retard

Tabletek ani kapsułek o przedłużonym uwalnianiu nie można dzielić, z wyjątkiem przystosowanych do dzielenia tabletek (kreska podziału np. Dilzem 180 retard ). Dodatkowo należy poinformować pacjenta aby nie popijać preparatów o przedłużonym uwalnianiu gorącymi płynami oraz płynami zawierającymi alkohol, gdyż płyny te mogą wpłynąć na profil uwalniania substancji leczniczej z postaci leku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez sandra 03 mar 2013, 15:45
witajcie dostalam lek od lekarza axyven ale nigdzie nie bylo w aptece wiec dali mi zamiennik oriven 1 dnia wzielam bylam zamulona itp 2 dnia wzielam czyli wczoraj i myslalam ze umre serce walilo bylam otepiala i niewiedzialam co jest grane chodzilam jak zombi leki mi sie nasilily i wogole a wieczorem jak polozylam sie spac to w glowie mialam takie jazdy ze szok kolowalo mi sie i niewiedzialam co sie ze mna dzieje jak bym byla w jKIMA trujwymiRZE dzisiaj juz nie wzielam bo sie boje bardzo bo mam 2 dzieci przeczytalam ulotke i tam sa tak okropne skutki uboczne ze sie boje ze bede miala jakies omamy albo pod wplywem tych lekow cos zrobie ;/;/
wypijmy dziś butelkę za (sukces ?) albo dwie
więc zabierz mnie na drinka, pocieszyć muszę się
i chociaż nie pomoże, a jednak kto to wie
zapomnę o tym stresie, myślałam, że mnie zje

przez marcel 03 mar 2013, 16:43
sandra, Ja zaczynałem od axyvenu.Wydali w aptece zamiast symfaxinu. Było spoko, trochę drżenie rak , nasilone lęki ale to chyba normalne.Skontaktuj się z lekarzem , moze zamiast wenyli coś innego zapiszę
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez freda 03 mar 2013, 18:27
sandra :D możesz zadzwonić do lekarza,ale raczej każe ci to przetrwać.tak zazwyczaj jest przy rozpoczynaniu leczenia,lek wchodzi w organizm,po tygodniu powinno być lepiej,powodzenia
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez ala1983 03 mar 2013, 18:37
Jest dobrze na 37.5 mg. Nie ma takiego zmęczenia jak na 75 i niepamięć następcza też mniejsza. Mam dużo więcej energii.. heh te prochy to więcej niż nieporozumienie :time:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Siding Spring 03 mar 2013, 19:59
Obys podobnie gadala po zejsciu z 37.5 do 0..:)

przez Miss Worldwide 04 mar 2013, 01:03
e tam, rozpuszczaja sie w ustach te kapsulki to i zaraz po dotarciu do zoladka sie rozpuszczaja. Granulki to forma leku, ktory sie uwalnia wolniej a nie kapsulka. Akurat w wenli czy cymbalcie kapsula nie ma zwiazku z uwalnianiem.

-- Pn mar 04, 2013 2:01 am --

Zreszta ja tylko odsypuje albo dziele sobie sobie i do drugiej kapsulki wsypuje. DLaczego niby nie mozna by dzielic kaspulek. Chyba sie tyczy tego, ze kapsulka jako tako na pol nie da rady sie podzieli jak tabletka po sie wysypie zawartosc :) no i po to bo nie jestesmy w stanie wywazyc dobrze dawki co do mg bez odpowiedniej wagi. Tyle na temat "nie mozna dzielic kapsulek"

Pristiq 100mg

przez agulka315 04 mar 2013, 17:37
Już trzeci miesiąc biorę velafax. Czuję się rewelacyjnie. O niebo lepiej niż na anafranilu. Nareszcie!

przez Michuj 04 mar 2013, 17:50
:brawo:

-- 04 mar 2013, 17:51 --

u mnie też była lipa na anafranilu.
Loża szyderców

przez elfrid 04 mar 2013, 21:14
Tańczący z lękami, Czemu chcesz brac 37,5mg? Datego wenlafaksyna jest w kapsulkach o przedluzonym uwalnianiu zeby spokojnie zaczac od 75mg. Po co gwalcic kapsulke ER?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 04 mar 2013, 22:02
elfrid, coraz ostrożniej podchodzę do antydepresantów
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg