WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez romuś 01 mar 2013, 00:55
Hej, to znowu ja. Juz 3 tygodnie jade na podwyzszonej dawce Efectinu 150 mg i Neurotopu 450 mg, ale w ciagu ostatnich kilku dni po powrocie z urlopu nie jestem w stanie sie skupic, usiedziec w pracy, dlatego postanowilem zazywac znow 75 mg. Czy myslicie, ze zmniejszenie dawki po stosunkowo krotkim czasie stosowania wyzszej (3 tygodnie 150mg, wczesniej 75mg) moze odbic sie na samopoczuciu dosyc mocno? Dzisiaj jest drugi dzien tej samowolnej zmiany i poki co wszystko wyglada w miare normalnie. Co Wy o tym myslicie?
Dodam, ze nie chcialem isc do psychiatry po raz 3-ci w ciagu jednego miesiaca, stad to moje nie do konca odpowiedzialne zachowanie. Licze na podzielenie sie waszymi doswiadczeniami. Z gory dziekuje.
Słyszę huk... myślę - Żuk.
Patrzę z bliska... a to Nyska!

przez Miss Worldwide 01 mar 2013, 17:08
Michuj, Ponad rok. Ale teraz juz jestem na 1/3 kapsulki.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depas 01 mar 2013, 18:09
Już ponad 4 tygodnie na wenlafaksynie 75mg i nie ma żadnej poprawy, wciąż brak apetytu, bezsenność, ciągły lęk. Niby coś w rodzaju aktywizacji jest, ale w praktyce sprowadza się to do większego napięcia emocjonalnego i poddenerwowania, nie mówiąc o bezsenności. Wywaliłem też z zestawu Depakine, bo zupełnie nic nie daje, nie ma żadnej różnicy czy biorę czy nie.
Jeszcze poczekam, ale już nie długo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 01 mar 2013, 18:15
depas, szkoda, bo ja będę robił przymiarkę do wenli. A na sertralinie spałeś dobrze?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 01 mar 2013, 18:27
Na sertralinie spałem dobrze ale od początku brałem ją z 75mg Trittico. Kiedy po jakichś 3 miesiącach jego działanie osłabło, faktycznie pojawiły się problemy ze spaniem, ale to było nic w porównaniu do tego co jest teraz. Mógłbym wprawdzie znów zacząć brać Trittico, ale mój wrodzony masochizm mnie od tego powstrzymuje... :?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Moore 01 mar 2013, 18:43
Ja jadę już 24 dzień na wenlafaksynie i chyba zaczyna już coś działać, bo czuje się lepiej niż przed rozpoczęciem terapii. Generalnie miałem 2 załamki, jedna trwała 5-6 dni i pojawiła się gdzieś koło 13 dnia i druga wczoraj (1 dniowa - moją równowagę emocjonalną zakłóciła błaha rzecz, ale przeszło mi już). Widzę poprawę w moim myśleniu oraz pomniejszy wzrost pewności siebie, mam więcej energii do działania i chęć do pracy nad sobą, zmiany siebie. Sen się trochę popsuł, bo się budzę w nocy i ciężko mi usnąć.

przez Miss Worldwide 01 mar 2013, 19:33
kiedys mi dali depakine jak bralam seroxat bo mna trzeslo strzeslo strasznie, rece mis sie trzesly, ze nie moglam nawet sie podpisac. Nic mi nie dalo depakine i tez wywalilam, do tego przeczytalam, ze to lek na padaczke :/

Szczerze mowiac to na wenli tez poczatki byly ciezkie, ja opisywalam lekarzowi, ze czulam sie jakbym miala zaraz wybuchnac takie jakies napiecie czulam fizycznie i psychicznie. Przeszlo z czasem wiec chyba trzeba sie pomeczyc. I tak nie ma porownania do tego jak przechodzilam poczatki na seroxacie. A na cymbalcie praktycznie nic.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez elfrid 02 mar 2013, 12:27
depas, szkoda ze wenla sie nie sprawdziła. Ja mialem podobne odczucia z sertralina. Wiekszy naped wewnetrzne jazdy, lek, napiecie i poddenerwowanie. Sertre wprowadza sie chyba gorzej niz fluo
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 02 mar 2013, 13:10
mam pytanie: z czego wynika efekt powolnego uwalniania leku w przypadku wenli: z zastosowania kapsułek, w których znajdują się tabletki czy może efekt ten wynika z substancji w samej tabletce?

przez ellaj 02 mar 2013, 20:59
Tańczący z lękami napisał(a):mam pytanie: z czego wynika efekt powolnego uwalniania leku w przypadku wenli: z zastosowania kapsułek, w których znajdują się tabletki czy może efekt ten wynika z substancji w samej tabletce?

Siostra mi to tlumaczyla, bo chcialam wyrzucac te plastikowa otoczke i lykac sama zawartosc.
Powiedziala, ze to wlasnie o to chodzi, ze jest w tej kapsulce, bo sie uwalnia pomalu, a sama plastikowa kapsulka jest wydalana pozniej z organizmu.
Ale i tak niewiele z tego zrozumialam :oops:

przez Michuj 02 mar 2013, 21:28
źle zrozumiałaś. To tabletki są ''ciężkostrawne'' więc oddają powoli czynną substancję. Kapsułka ma tylko sklecić zawartość do kupy i by się dostała do żołądka.
Loża szyderców

przez ellaj 02 mar 2013, 21:42
Michuj napisał(a):źle zrozumiałaś. To tabletki są ''ciężkostrawne'' więc oddają powoli czynną substancję. Kapsułka ma tylko sklecić zawartość do kupy i by się dostała do żołądka.

No wlasnie cos w tym sensie;)

przez Miss Worldwide 02 mar 2013, 22:22
ja mysle, ze maja sie tylko dostac do zoladka bo wlasnie tam maja sie rozproszyc te granulki. Taka forma leku i nie dadza ludzia lykac na lyzeczki :lol: Uwazam tak dlatego,ze kapsula rozpuszcza sie i rozwala w slinie i to szybko... Ogolnie chyba kapsuly maja rozpuszczac sie w zoladku i tam uwalniac lek a tabletki twarde w jelitach itd. Kapsuly zazywa sie podczas jedzenia a tablety twarde po jedzeniu czy tam przed itd.

Pristiq 100mg

przez Tańczący z lękami 03 mar 2013, 00:59
dzięki za wytłumaczenie, podejrzewałem, że ta kapsułka nie ma znaczenia, czyli można łykać same tabsy/kulki i to też będzie powolne uwalnianie. ok

Sortuj wg