WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
220
66%

Nie
84
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 334

przez cytrynka84 25 lut 2013, 17:41
klaudia, jesteś teraz na wenli,czy na Cymbalcie?
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Miss Worldwide 26 lut 2013, 00:46
cytrynka84, teraz na cymbalcie bo wenla jednak mnie nie wyciagnela z deprechy. JAkos ciaglam na niej przez kilka lat ale tez nie byla to pelnia zdrowia. Pozniej jak zeszlam to znowu deprecha mnie dopadla dosc mocna. TEraz na cymbalcie jest w miare, mialam ostatnio gorsze dni bo zmniejszylam dawke o polowe, a o dziwo, jak organizm sie przyzwyczail to na polowie dawki mam mniej mysli depresyjnych niz na calej dawce :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cytrynka84 26 lut 2013, 13:36
klaudia, dzieki za info.No widzisz czasem tak jest,ze na mniejszej dawce jest lepiej,ale to dobrze.
Trzymaj sie!
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 26 lut 2013, 13:52
Denerwuje mnie bycie na tym CRF. Ta wenla zamiast mnie aktywizować to zamula i odbiera siły. Mimo 2 miesiecy brania nastrój mam nadal zły. Bywa że czuję się gorzej niż przed zażywaniem tego. Do tego libido na poziomie zera i nawet ta rzecz nie poprawi mi nastroju. Lekarz mnie zbył. Podwyższył tylkl dawkę wenli na co źle zareagowałam i kazał przyjść w maju. On nieogarnia że w moim przypadku wraz z większą dawką nie idzie aktywizacja tylko ziewanie i podejście typu:nic mi sie nie chcw,na nic nie mam ochoty.
Czytałam tyle pozytywnych opinii o tym crf a u mnie lipa.Te antydepy powpdują u mnie wieksze stany depresyjne niz bedac bez nich.Nie wiem skąd mam znaleźć nadzieję na poprawe skoro tyle czekam i nie jest lepiej a lekarz nie chce zmienic leków.Nie mam siły na jakąkolwiek aktywność.
CórkaNocy

przez Michuj 26 lut 2013, 13:54
klaudia, jak długo jedziesz na cymbalcie?
Loża szyderców

przez Tańczący z lękami 26 lut 2013, 14:14
Bezimienna123, jeśli próbowałaś innych leków, np SSRI i też czułaś się bardziej depresyjnie ( ja dokładnie tak mam, choć na wenli było trochę lepiej niż na SSRI) to może zapytaj lekarza o stabilizatory nastroju, np. lamotryginę - u mnie świetnie działa na lęki, napięcia i ...depresję! Czasem szuka się swojego leku i kilka lat...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez sensual 26 lut 2013, 14:19
bralem kiedys velafax i jeden z najgorszych skutkow ubocznych to spadek libido - w sumie impotencja :( , czy tez tak mieliscie , czy wszystkie leki z grupy SRII maja taki skutek uboczny ? :( chce znów zacząć brać leki , moze jest jakis z tej grupy lub innej , ale bez takiego ubocznego skutku....
a co tu pisać....

przez marcel 26 lut 2013, 14:38
Bezimienna123, Proponuję zmianę lekarza na takiego który słucha tego co do niego mówisz . Nie kieruję się własnym widzi mi się .U mnie trafił za pierwszym szczałem , ale opowiadałem mu o swioch problemach godzinę.Skrzętnie notował i wydał diagnoze oraz zapisał leki. Ja biorę prawie sześć tygodni i wenyla niszczy depresję. Zostały lęki ale to spróbuję rozwiązać w inny sposób . Libido szkoda , no ale cóż . Coś za coś
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Lord Kapucyn 26 lut 2013, 15:02
sensual napisał(a):bralem kiedys velafax i jeden z najgorszych skutkow ubocznych to spadek libido - w sumie impotencja :( , czy tez tak mieliscie , czy wszystkie leki z grupy SSRI maja taki skutek uboczny ? :( chce znów zacząć brać leki , moze jest jakis z tej grupy lub innej , ale bez takiego ubocznego skutku....

To prawda- wenlafaksyna u mężczyzn może ostro kasować libido i potencję. Spośród SSRI to fluwoksamina(Fevarin) jest obarczona najmniejszym ryzykiem zaburzeń seksualnych i wystąpienia PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction) po leczeniu. Z innych grup to moklobemid(Mobemid,Moklar,Aurorix) albo tianeptyna(Coaxil).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez freda 28 lut 2013, 12:03
do tej pory miałam do czynienia tylko z paro,ale chcę się dowiedzieć,jak wenla działa na lęk uogólniony,bez fobii,ataki paniki raczej minimalne.bo podnoszę paro i jak nie zadziała to muszę mieć alternatywę :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez enfren 28 lut 2013, 14:56
Piąty tydzień na wenlafaksynie za mną, biorę 75mg. Pierwsze 3 tygodnie czułam się koszmarnie, 4-ty tydzień to hipomania, maksymalna motywacja do wszystkiego, brak zmęczenia, non stop pobudzenie i power. Bardzo duży apetyt i mało snu. Od piątego tygodnia wszystko się unormowało. Znowu normalnie śpię, nie budzę się w nocy. Nie jestem już tak dziwnie pobudzona i mniej entuzjastycznie podchodzę do życia. Nastrój jest średni w kierunku na minus, ale nie jakiś straszny dół. Raczej po prostu bez dużych zmian w moim życiu nie mam się za bardzo z czego cieszyć.

Zobaczymy jak będzie dalej, ale myślę że teraz jest to już w miarę stabilne działanie.
W moim przypadku na pewno nie jest to pigułka szczęścia. Bardziej - pigułka odbicia się od totalnego dna. Zastanawiam się czy faktycznie mój nastrój poleciałby na łeb na szyję jakbym przestała to brać. Zaczęłam trochę inaczej myśleć i nabrałam chęci na zrobienie czegoś z moim życiem a także, mam bardziej wy*ane na to, czy coś pójdzie dobrze czy źle.

przez marcel 28 lut 2013, 15:40
Szósty tydzień z wenlafaksyną .Dawka 150 mg. Motywacja , motoryka , super . Nastrój , coraz lepszy czarne mysli znikaja . Leki zostały ( szczególnie spoleczny) ale się lekko zminiejszają a nawet ich brak w drugiej części dnia . Wczesniej mogłem leżeć całymi dniami gapiac się w sufit badz ekran komputera, a obecnie cały czas cos robię Jutro ide na rozmowę na kwalifikującą do psychoterapii grupowej . Przed leczeniem na pewno bym sie nie odważył. Tak ze lek pomaga , na pewno, ale jest tez świadomość ze to nie piguła szczęścia .

przez frustrated 28 lut 2013, 20:44
Dodaj mirtazapiny, wtedy przynajmniej bedziesz mogl narzekac, że chce Ci się ruchac wszystko co się rusza! :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez marcel 28 lut 2013, 21:43
frustrated napisał(a):Dodaj mirtazapiny, wtedy przynajmniej bedziesz mogl narzekac, że chce Ci się ruchac wszystko co się rusza! :mrgreen:

Głodnemu chleb na mysli :mrgreen:

Sortuj wg