WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez cytrynka84 25 lut 2013, 17:41
klaudia, jesteś teraz na wenli,czy na Cymbalcie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 26 lut 2013, 00:46
cytrynka84, teraz na cymbalcie bo wenla jednak mnie nie wyciagnela z deprechy. JAkos ciaglam na niej przez kilka lat ale tez nie byla to pelnia zdrowia. Pozniej jak zeszlam to znowu deprecha mnie dopadla dosc mocna. TEraz na cymbalcie jest w miare, mialam ostatnio gorsze dni bo zmniejszylam dawke o polowe, a o dziwo, jak organizm sie przyzwyczail to na polowie dawki mam mniej mysli depresyjnych niz na calej dawce :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cytrynka84 26 lut 2013, 13:36
klaudia, dzieki za info.No widzisz czasem tak jest,ze na mniejszej dawce jest lepiej,ale to dobrze.
Trzymaj sie!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 26 lut 2013, 13:52
Denerwuje mnie bycie na tym CRF. Ta wenla zamiast mnie aktywizować to zamula i odbiera siły. Mimo 2 miesiecy brania nastrój mam nadal zły. Bywa że czuję się gorzej niż przed zażywaniem tego. Do tego libido na poziomie zera i nawet ta rzecz nie poprawi mi nastroju. Lekarz mnie zbył. Podwyższył tylkl dawkę wenli na co źle zareagowałam i kazał przyjść w maju. On nieogarnia że w moim przypadku wraz z większą dawką nie idzie aktywizacja tylko ziewanie i podejście typu:nic mi sie nie chcw,na nic nie mam ochoty.
Czytałam tyle pozytywnych opinii o tym crf a u mnie lipa.Te antydepy powpdują u mnie wieksze stany depresyjne niz bedac bez nich.Nie wiem skąd mam znaleźć nadzieję na poprawe skoro tyle czekam i nie jest lepiej a lekarz nie chce zmienic leków.Nie mam siły na jakąkolwiek aktywność.
CórkaNocy

przez Michuj 26 lut 2013, 13:54
klaudia, jak długo jedziesz na cymbalcie?
Loża szyderców

przez Tańczący z lękami 26 lut 2013, 14:14
Bezimienna123, jeśli próbowałaś innych leków, np SSRI i też czułaś się bardziej depresyjnie ( ja dokładnie tak mam, choć na wenli było trochę lepiej niż na SSRI) to może zapytaj lekarza o stabilizatory nastroju, np. lamotryginę - u mnie świetnie działa na lęki, napięcia i ...depresję! Czasem szuka się swojego leku i kilka lat...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez sensual 26 lut 2013, 14:19
bralem kiedys velafax i jeden z najgorszych skutkow ubocznych to spadek libido - w sumie impotencja :( , czy tez tak mieliscie , czy wszystkie leki z grupy SRII maja taki skutek uboczny ? :( chce znów zacząć brać leki , moze jest jakis z tej grupy lub innej , ale bez takiego ubocznego skutku....
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez marcel 26 lut 2013, 14:38
Bezimienna123, Proponuję zmianę lekarza na takiego który słucha tego co do niego mówisz . Nie kieruję się własnym widzi mi się .U mnie trafił za pierwszym szczałem , ale opowiadałem mu o swioch problemach godzinę.Skrzętnie notował i wydał diagnoze oraz zapisał leki. Ja biorę prawie sześć tygodni i wenyla niszczy depresję. Zostały lęki ale to spróbuję rozwiązać w inny sposób . Libido szkoda , no ale cóż . Coś za coś
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Lord Kapucyn 26 lut 2013, 15:02
sensual napisał(a):bralem kiedys velafax i jeden z najgorszych skutkow ubocznych to spadek libido - w sumie impotencja :( , czy tez tak mieliscie , czy wszystkie leki z grupy SSRI maja taki skutek uboczny ? :( chce znów zacząć brać leki , moze jest jakis z tej grupy lub innej , ale bez takiego ubocznego skutku....

To prawda- wenlafaksyna u mężczyzn może ostro kasować libido i potencję. Spośród SSRI to fluwoksamina(Fevarin) jest obarczona najmniejszym ryzykiem zaburzeń seksualnych i wystąpienia PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction) po leczeniu. Z innych grup to moklobemid(Mobemid,Moklar,Aurorix) albo tianeptyna(Coaxil).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez freda 28 lut 2013, 12:03
do tej pory miałam do czynienia tylko z paro,ale chcę się dowiedzieć,jak wenla działa na lęk uogólniony,bez fobii,ataki paniki raczej minimalne.bo podnoszę paro i jak nie zadziała to muszę mieć alternatywę :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez enfren 28 lut 2013, 14:56
Piąty tydzień na wenlafaksynie za mną, biorę 75mg. Pierwsze 3 tygodnie czułam się koszmarnie, 4-ty tydzień to hipomania, maksymalna motywacja do wszystkiego, brak zmęczenia, non stop pobudzenie i power. Bardzo duży apetyt i mało snu. Od piątego tygodnia wszystko się unormowało. Znowu normalnie śpię, nie budzę się w nocy. Nie jestem już tak dziwnie pobudzona i mniej entuzjastycznie podchodzę do życia. Nastrój jest średni w kierunku na minus, ale nie jakiś straszny dół. Raczej po prostu bez dużych zmian w moim życiu nie mam się za bardzo z czego cieszyć.

Zobaczymy jak będzie dalej, ale myślę że teraz jest to już w miarę stabilne działanie.
W moim przypadku na pewno nie jest to pigułka szczęścia. Bardziej - pigułka odbicia się od totalnego dna. Zastanawiam się czy faktycznie mój nastrój poleciałby na łeb na szyję jakbym przestała to brać. Zaczęłam trochę inaczej myśleć i nabrałam chęci na zrobienie czegoś z moim życiem a także, mam bardziej wy*ane na to, czy coś pójdzie dobrze czy źle.

przez marcel 28 lut 2013, 15:40
Szósty tydzień z wenlafaksyną .Dawka 150 mg. Motywacja , motoryka , super . Nastrój , coraz lepszy czarne mysli znikaja . Leki zostały ( szczególnie spoleczny) ale się lekko zminiejszają a nawet ich brak w drugiej części dnia . Wczesniej mogłem leżeć całymi dniami gapiac się w sufit badz ekran komputera, a obecnie cały czas cos robię Jutro ide na rozmowę na kwalifikującą do psychoterapii grupowej . Przed leczeniem na pewno bym sie nie odważył. Tak ze lek pomaga , na pewno, ale jest tez świadomość ze to nie piguła szczęścia .

przez frustrated 28 lut 2013, 20:44
Dodaj mirtazapiny, wtedy przynajmniej bedziesz mogl narzekac, że chce Ci się ruchac wszystko co się rusza! :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez marcel 28 lut 2013, 21:43
frustrated napisał(a):Dodaj mirtazapiny, wtedy przynajmniej bedziesz mogl narzekac, że chce Ci się ruchac wszystko co się rusza! :mrgreen:

Głodnemu chleb na mysli :mrgreen:

Sortuj wg