WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 23 lut 2013, 18:35
Tańczący z lękami, trochę jestem zdezorientowany bo brałem już wenlę kilka lat temu i pomogła mi na lęk (brałem rok 75 i rok 150mg), a w każdym razie napewno go nie pogorszyła. Teraz jest znacznie gorzej i upatrywałbym tu działania buspironu, lub z jakichś innych powodów mój organizm reaguje teraz inaczej. Zaproponuję lekarzowi mianserynę (zeby wrócił sen i apetyt) zamiast buspironu, jeśli to nie da rezultatu może faktycznie lepiej będzie wrócić do sertraliny, na której było nienajgorzej. Biorę też to całe Depakine które moim zdaniem nie robi absolutnie nic i jego również będę chciał odstawić z mojego psycho menu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 23 lut 2013, 18:42
depas, mianseryna naprawdę powinna pomóc na sen, jak również zmniejszyć lęki- na mnie działała na jedno i drugie, kto wie czy nie lepiej od mirty.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 23 lut 2013, 18:47
Też mam taką nadzieję. Kiedyś jeszcze w liceum przpisano mi mianserynę jednak nie byłem w stanie jej brać dłużej niż 2 dni - senność granicząca z utratą przytomności. Teraz jednak, jak zapewnia mnie mój lekarz, byłoby inaczej, neurony w mózgu nie jedno już przerobiły, różne substancje zrobiły z czasem swoje i obecnie mianseryna nie robiła by już ze mnie zombie. Także może warto sprawdzić, zwłaszcza że mam (może nieracjonalne) przeczucie że ten lek to może być to, w dodatku z wenlafaksyną to byłoby takie california rocket fuel dla biednych :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcel 23 lut 2013, 19:25
depas, Biorę 30 mg minaseryny w postaci leku Miansec.Działania przeciwlękowego nie zauważyłem, za to usypiacz super( właśnie w tym celu został przepisany). Po przeanalizowaniu forum, wenyla chyba słabo przeciwlękowo działa , raczej na motorykę jest lepsza.U mnie tez to lęki trzymają się mocno . Ale krótko biorę .40 dni.
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez depas 23 lut 2013, 19:37
marcel, a w jakiej dawce bierzesz wenlafaksynę? Nie pomogła Ci na lęk wcale? Bo mi kiedyś tak, na lęk społeczny w każdym razie, ale też nie była to jakaś ogromna poprawa.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Miss Worldwide 24 lut 2013, 02:52
U mnie wenla zadzialala super na léki (bardzo silne!!! z hiperwentylacja i innymi bzdetami wlacznie) natomiast na depresje jedynie troche ja tlumila. Na wenli ani razu nie mialam napadu czy ataku léku a bralam kilka lat bez przerwy.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez marcel 24 lut 2013, 10:10
depas, 150 mg , nie , nie działa jak na razie.Dlaczego przestałeś zażywać jak pomagało? klaudia, Nie pamiętasz po jakim czasie zlikwidowała lęki? Mi włąsnie deprecha przeszła , a lęki zostały.
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez elfrid 24 lut 2013, 14:19
depas, ja z wenli byłem wybitnie zadowolony 150mg, zero benzo, zero dodatków. Może faktycznie odstaw ten spamilan.
Za to sam pokładam duże nadzieje w sertralinie, że w jakiś sposób będzie podobna do wenli, że zaktywizuje, ale nie pobudzi stresowo jak wenla. Oby
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 24 lut 2013, 17:13
marcel, po tych relatywnie niezłych dwóch latach na wenli, wydawało się że mój lęk jest jako tako pod kontrolą i nieco inne rzeczy wydawały się sprawiać mi większe kłopoty, dlatego lekarz zdecydował spróbować czegoś innego. Być może niepotrzebnie, ale sam chciałem coś zmienić. Pamiętam też że trochę męczyły mnie skutki uboczne przy 150mg, drżenia mięśni, zgrzytanie zębami w nocy itp. Kiedy zacząłem brać wenlę byłem 'czysty', nie brałem żadnych antydepresantów przez parę lat i po jakichś dwóch tygodniach zauważyłem poprawę jeśli idzie o lęk społeczny. Sam byłem zakoczony skutecznością tego leku, teraz jest zupełnie inaczej, ale i ja nie jestem taki sam, przez te lata przerobiłem mnóstwo leków oraz nielegalnych substancji, a wiadomo co to robi z mózgiem pacjenta...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Miss Worldwide 24 lut 2013, 23:23
depas, tak na marginesie, ladnie naparzasz na forum hehhe, rejestracja w 2012 i juz tyle postow, ja od 2006 roku a ledwo co cie przebijam i pewnie tylko na pare dni hehhe :uklon:

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez depas 24 lut 2013, 23:57
Tak, takie są efekty jak się ma za dużo wolnego czasu i skłonności lekomańskie :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 25 lut 2013, 07:04
depas, znajdź sobie jaką pracę, żebyś na 8h wychodził z domu. Wtedy też sprawdzisz jak leki działają w zewnętrznym otoczeniu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 25 lut 2013, 16:59
elfrid, święte słowa.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Miss Worldwide 25 lut 2013, 17:35
to prawda, ja jak jestem w pracy to nie mysle o bzdetach i jakie zycie jest zje.... wracam do domu i jestem zadowolona, ze moge na kompie posiedziec, czy jakis film obejrzec. A jak tylko mam wolne to juz z wyra mi sie nie chce nawet wychodzic no bo po co jak i tak nic nie ma sensu, aby przetrwac i przespac aby nie myslec i aby dzien sie skonczyl i wtedy bez wyrzutow sumienia moge spac albo chociaz lezec w wyrze z kompem. Akurat teraz jestem w pracy i mam taka prace, ze praktycznie nic nie robie ale jednak nie mysle o sensie i bezsensie zycia. :P

Na depreche na pewno zajecie jakies pomaga.
Na léki nie. Léki mnie lapaly obojetnie gdzie. No teraz nie lapia bo na lekach nie lapia mnie nigdy. Ale deprecha jakos u mnie sie tylko lekko zalecza a nie znika.

Pristiq 100mg

Sortuj wg