WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Cassidy 21 lut 2013, 22:16
Witam,

12-sty dzień bez leków i sprawa wygląda tak:

- brak lęków
- drżenia mięśni (głownie w trakcie bezczynności)
- dobry nastrój
- wysypiam się
- czasem wkurzam się na byle co, ale to jest mało szkodliwe :P :yeah:
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

przez Miss Worldwide 22 lut 2013, 01:19
Cassidy, oby tak dalej :) ja po lekach trzymam sie dobrze do okolo roku. Pozniej sprawa sie zawala i wali ze zwiekszona sila.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Evele 22 lut 2013, 10:07
Cassidy- a dlaczego odstawiasz leki?pomogły Ci czy wręcz przeciwnie? ja się zastanawiam czy by nie ostawić, bo nie czuję działania wenlafaksyny albo może spróbować jakiegoś innego leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcel 22 lut 2013, 10:40
Piaty tydzień z wenlafaksyną.Motoryka, chęć życia i działania - znakomita. Zostały leki i troszkę zaniżona samoocena.Z efektów ubocznych to lekka suchośc w gardle i powiekszone zrenice. Potów, biegunek , zawotów głowy brak . Reasumując . Pozytywne myślenie ( coż z tego że chemiczne)i speed do zycia . Czarnowidztwo odpływa. Pozdrawiam
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Evele 22 lut 2013, 11:10
marcel- a jaką dawkę bierzesz że wenlafaksyna tak na Ciebie dobrze wpływa?

przez marcel 22 lut 2013, 12:35
Evele, Pierwszy tydzień 75mg następne 150 mg. I na takiej dawce pewnie pozostanę . A ty jaką dawkę zażywasz ? Może trzeba zwiększyć lub zmienić. Wenlafaksynę dostałem na " pierwszy strzał " i okazało sie to strzałem w dziesiatkę .W naszych specyficznych przypadłościach w mojej ocenie, najważniejszę trafić na dobrego lekarza który nie kieruję sie własnym "widz mi się" ale który słucha co nam dolega.To nie grypa czy ból głowy , recepta i do domu.

przez Evele 22 lut 2013, 13:16
marcel, to super że u Ciebie podziałało za pierwszym podejściem, ja biorę dosyć małą dawkę bo 75 mg czyli połowę tego co Ty, kiedyś brałam 112,5 ale miałam wrażenie, że mnie otępia i zobojętnia a czy przy takiej dawce nie masz takiego problemu? muszę porozmawiać z lekarzem co dalej, wiem, że leki mnie nie wyleczą ale na pewno potrafią trochę ulżyć

przez marcel 23 lut 2013, 00:26
Evele, Też mnie zobojętnia , ale nie otępia. Wiesz co, to zobojętnienie zaliczam na plus ( ale każdy ma inny organizm) . Wszystko mam gdzieś . Nie przejmuję się niczym . Nie jestem ekspertem od leków , ale może spróbujesz czegoś innego jak wenyla nie pomaga. A jak ze spaniem ? Ja biore 30mg minaseryny, bo miałem z tym ogromny problem

przez depas 23 lut 2013, 17:26
Czwarty tydzień na wenlafaksynie i jest beznadziejnie, lęki nie mijają, wciąż źle śpię i nie mogę jeść. Nie wiem na ile to skutek samej wenli, bo biorę w końcu tylko 75mg, a ile współdziałania z nią buspironu i Depakine. Nie wiem jak długo taki stan potrwa ale mam co raz bardziej tego dosyć, lepiej czułem się na sertralinie, choć i wtedy było ku_ewsko daleko od ideału. Czuję że powinienem odstawić buspiron i/lub Depakine a dołożyć coś w stylu mianseryny na ten sen i apetyt, ewentualnie jakiś SSRI w niskiej dawce, paroksetynę na przykład.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 23 lut 2013, 17:38
depas, ale to gorsze samopoczucie to raczej objawy wenli a nie już wcześniej wprowadzonych leków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 23 lut 2013, 17:45
Może i tak, z tym że doktor twierdzi że i Depakine i buspiron wzmagają działanie podstawowego leku przeciwdepresyjnego, więc wychodzi na to że mimo tak małej dawki wenlafaksyna działa na mnie zbyt mocno obecnie. Poza tym mam dość niejasne przeczucie że mianseryna może być odpowiednim lekiem dla mnie, w każdym razie kiedy już przestanie mnie zupełnie glebować i usypiać. Chociaż jej nowocześniejsza wersja czyli mirtazapina nie sprawdziła się, także sam już nie wiem. Wiem tylko że tak jak jest teraz jest bardzo źle i długo tak nie wytrzymam, nie wiem czy jest na co czekać. A może po prostu rację mieli lekarze mówiąc mi że u mnie leki to jedynie dodatek i nie mogę za dużo po nich się spodziewać. Ale ku_wa, żebym chociaż jadł i spał normalnie..! :x
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 23 lut 2013, 17:47
depas, a co z tą paroksetyną? może na twoje lęki pomoże. jak dla mnie lek do kitu - nie porpawia nastroju, nie dodaje energi - ale na lęki jak znalazł.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 23 lut 2013, 18:08
O paro również myślę, zamiast Spamilanu oczywiście, 75mg wenli + 10/20mg paro. Zapytam lekarza co o tym sądzi, ale wiem że za paro 'nie przepada'. No i oczywiście nie zapominam jak zakończył się mój poprzedni romans z paroksetyną, czyli fatalnie (lęk ponad moje siły, brałem miesiąc). Powoli tracę nadzieję na pozbycie się tego pieprzonego strachu z mojego życia, a nawet zmniejszenia go do tolerowalnego poziomu. Brałem nawet pod uwagę w pełni świadome uzależnienia się codzienne, dożywotnie branie benzo, ale doc wybił mi to z głowy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tańczący z lękami 23 lut 2013, 18:17
depas, ja przez 4 mce jechałem na 37,5mg wenli i 10 mg mianseryny i było nieźle przez ten czas, ale potem napięcia się pojawiły więc odstawiłem i to był błąd. Wtedy nie miałem jednak takiego oręża jak lamotrygina. Albo zmniejsz wenlę do 37,5mg albo poczekaj albo wróć do serty. Na pewno bym nie zwiększał wenli.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg