WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez xjoasiax 19 lut 2013, 14:08
dzieki ludziska za odzew :smile:
u mnie z motywacją o niebo lepiej, biorąc pod uwage ze wczesniej moim jedynym marzeniem było leżec i gapic sie w jeden punkt, ja generalnie troche boje sie tych leków na sen bo jestem mamą 3 latki która w nocy czesto sie budzi, a to siku a to pic a to poprostu mama ;) i mam wrazenie ze jak cos takiego bede brałą to juz wogóle w nocy nie wstane :roll:
a co do wiekszej dawki....teoretycznie mogłabym spróbowac ale obiecalam sobie ze bede jescze kiedys miec drugie dziecko a wydaje mi sie ze z mniejszej dawki łatwiej i szybciej bedzie zejsc, stad tak kurczowo jej sie trzymam
Ale wogole jak to jest z ta mianseryna, macie ja zapisaną tylko na poczatek leczenia czy lekarz zaklada ze trzeba ja brac z wenla cały czas?

przez slow motion 19 lut 2013, 14:40
Widzę, że wenla wypadła w ankiecie całkiem ok.
Rozważam współpracę z nią. Po przeanalizowaniu wszystkich leków z mym prywatnym "doktorkiem" wybraliśmy między innymi wenle.
Moklo u mnie się nie przyjął, trittico obniża ciśnienie i od rana czuję się jakbym dostała kamieniem w głowę.
A jak jest u Was z seksem? całkowicie "kastruje" czy są przypadki aktywnych użytkowników?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez chester 19 lut 2013, 15:39
xjoasiax, mianseryna tylko na początku. U mnie dobrze zagrała z Efectinem. Brałem ją chyba 2 tygodnie i spokojnie odstawiłem. Skutkiem ubocznym po niej jest niestety zwiększony apetyt.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 19 lut 2013, 17:50
niech sie odezwie ktos kto bral wenle i juz kilka lat nie bierze albo coanjmniej 2 lata i nie powrocila mu zadna depresja albo napady nerwicy i paniki!!!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez enfren 20 lut 2013, 00:40
klaudia, ktoś, komu całkiem przeszła depresja i nerwice pewnie nie zagląda już na to forum ;)

przez izzie 20 lut 2013, 01:20
slow motion, ja biorę Efevelon 150mg od prawie roku i nie zamienię wenlafaksyny na nic innego, pierwszy lek, który tak dobrze na mnie działa (pomijam miesięczny okres wewn.rozsypania się, na który złożyło się jednoczenie wiele ważnych spraw).
I z seksem jak najbardziej w porządku, przynajmniej u mnie :mrgreen:
I co ważne, przy dawce 150mg- spadek apetytu. Przy mniejszych dawkach czegoś takiego nie zaobserwowałam.

przez Miss Worldwide 20 lut 2013, 02:33
enfren, wcale tak byc nie musi bo nie wszyscy sa egoistami i jak im przejdzie to juz maja innych problemy gdzies. Tazy co z tego wyszli sluza dobra rada.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez marcel 20 lut 2013, 10:41
xjoasiax, Nie rozmawiałem na temat długości przyjmowania minaseryny.U mnie ze snem jest ogromny problem,wiec może to temat na dłuższą znajomość.U mnie leki nie wzbudzają i nie obniżają apetytu.Mam apetyt ogólnie. Jestem szczupły więc kompletnie się tym nie przejmuję. Za dwa tygodnie mam wizytę u lekarza , więc moze do tego czasu się symfaxin dobrze "bujnie"i nie będę potrzebował . Ale powiem tak . Nie śpię jak kamień , lecz sen jest kojący.
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Moore 20 lut 2013, 11:06
14 dzień na wenlafaksynie, pod względem psychicznym od trzech dni czuje się fatalnie, znowu jestem przygnębiony, nie chce mi się żyć, ani niczego robić, wróciły myśli samobójcze, płacz...

przez ellaj 20 lut 2013, 11:16
A ja jestem piaty dzien na velaxinie.
Tez jestem lekko rozbita i nic mi sie nie chce. Na dodatek trzeci dzien boli mnie glowa.
Apeptyt spadl drastycznie. I z tego sie ciesze, bo po parogenie i asentrze przytylam chyba z 15 kilo.

przez slow motion 20 lut 2013, 11:19
izzie, dzięki.
Czyli tak jak myślalam. Każdy organizm inaczej reaguje.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez enfren 20 lut 2013, 22:00
Moore, nie przejmuj się. Ja wenlafaksynę biorę 4 tygodnie, do połowy 3. tygodnia czułam się fatalnie, o czym zresztą pisałam kilka postów wcześniej. Totalny dół, nie byłam w stanie do niczego się zmusić, bliska byłam samobójstwa. Potem nagle mi się odmieniło :shock: obecnie czuję się jakbym miała hipomanię - meeega dobry nastrój, dużo energii, cały czas chcę coś robić, złe myśli nagle zniknęły :mrgreen:

przez Moore 20 lut 2013, 22:14
enfren, dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję, że ten stan szybko minie, bo teraz nie mogę się nawet uczyć, czekam tylko aż się skończy kolejny dzień.. w obecnym stanie najmniejszy problem jest dla mnie przeszkodą nie do przejścia, a właśnie ostatnio kilka rzeczy mi się skomplikowało i to wszystko razem mnie dobija..

przez Miss Worldwide 21 lut 2013, 05:06
nigdy nie wglebialam sie w depresje i lekarstwa ze strony medycznej, ale tak powierzchownie stwierdzam, ze skoro te leki podnosza serotonine itd. to po odstawieniu organizm znowu wraca do swojego braku serotoniny i tych innych skladnikow co maja na to wszystko wplyw. Nie wlaczalabym w to ludzi z depresjami "okolicznosciowymi" czyli tacy co nabawili sie depresji "nagle" po jakis ciezszych przezyciach w pewnym momencie zycia. Ci co maja raczej chroniczna, taka co juz od dziecka sie rozwijala, od mlodych lat gdzies tam tkwily juz podloza neriwicy,tego gowna juz nie da sie wyleczyc na stale. Chociaz w duchu mam cicha nadzieje, ze jednak tak nie jest i sie myle....

Pristiq 100mg

Sortuj wg