WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez marcel 15 lut 2013, 23:34
chester, Też miałeś takie olbrzymie zrenice ? Jak długo się leczysz ?Jaką dawkę . Mnie narazie super nakręca do działania . Kocham chodzic do pracy a przed leczeniem jej nie cierpiałem .
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez ellaj 16 lut 2013, 15:29
Witam Wszystkich.
Bralam asentre, pozniej parogen, nastepnie znowu asentre i dzisiaj jestem pierwszy dzien na velaxinie er 75mg.
Asentra byla dobra dla mnie, ale po jakims czasie przestala dzialac. Parogen tez spoko, ale z perspektywy czasu widze, ze doprowadzil mnie do nie robienia zupelnie nic. Z aktywnego trybu zycia zrobilam sie kanapowcem. W koncowym stadium wywolywal u mnie strasznie silne napady gniewu i zlosci.
Wrocilam do asentry, ale i ona teraz na mnie juz znowu nie dziala. I nie zmienila nic w moim nastawieniu. Nic mi sie nie chcialo, siedzialam tylko w Internecie, zero sportu i checi do czegokolwiek. Na dodatek, na nerwy tez przestala juz dzialac. Wszystko wyprowadzalo mnie z rownowagi. Najglupsze sytuacje powodowaly, ze darlam sie, jak oszalala.
Poszlam do lekarki i przepisala mi teraz velaxin. Dwa dni po pol tabletki, a pozniej po calej.
Na razie czekam na efekty. Dostalam rowniez cos doraznego, zanim lek sie rozkreci.
Pozdr.

przez Cassidy 16 lut 2013, 16:42
Więc nie biorę leków od tygodnia i przyznaję - jest mi coraz lepiej :)
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 16 lut 2013, 23:33
Szesnasty dzień na wenlafaksynie i wciąż, mimo niedużej dawki czuję się jak na speedzie, fatalny sen, zero apetytu, ogólna nerwowość i napięcie. Nie tak pamiętam pierwszy raz z wenlą, nie w takim stopniu w każdym razie... No i najważniejsze, lęki nie ustępują ani trochę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez siostrawiatru 16 lut 2013, 23:45
depas, poczekaj jeszczę. Wenla to dobry lek.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez depas 16 lut 2013, 23:59
siostrawiatru, jasne że dobry, już raz mi pomógł parę lat temu. Teraz jednak jest inaczej póki co, ale podejrzewam że to z uwagi na buspiron który wzmaga działanie wenli i pewnie odpowiada za to napięcie. Prawdopodobnie powinienem zmniejszyć dawkę albo zastąpić go czymś innym, ale jeszcze zaczekam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez siostrawiatru 17 lut 2013, 00:14
depas, a dużo wenli bierzesz? Ja jak za drugim razem deprechę leczyłam brałam 150mg i nic , a kilka lat wcześniej 75 mg wyciągnęło mnie z totalnego dna.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez depas 17 lut 2013, 00:18
Teraz biorę tylko 75mg. Kilka lat temu też brałem 150mg ale nie działało tak intensywnie, jednak zdecydowanie pomagało na lęk, teraz jeszcze tego efektu nie ma, są za to uciążliwe skutki uboczne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez siostrawiatru 17 lut 2013, 00:23
depas, a długo bierzesz?

przez depas 17 lut 2013, 00:42
Dopiero 16ty dzień, ale problemy są od samego początku. Ale nic, trzeba to chyba przeczekać, następną wizytę mam za miesiąc i jeśli nic się nie zmieni coś trzeba będzie kombinować.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez siostrawiatru 17 lut 2013, 00:45
depas, u mnie wenla zaczęła działać po 4 tygodniach. Ale warto b yło czekać. Bądź cierpliwy.

przez depas 17 lut 2013, 00:51
:smile: u mnie działa od samego początku można powiedzieć, tylko że to nie jest jeszcze "to" działanie na które czekam. Ale co tam, będę cierpliwy, choć to akurat nie moja najmocniejsza strona. Pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez freda 17 lut 2013, 14:08
depas ja co prawda biorę seroxat,ale po raz 3.i ten trzeci raz od początku był inny niż dwa poprzednie.długo się wkręcał i dopiero po 2 miesiącach jest ok.a początki były okropne,jeśli chodzi o skutki uboczne.myślałam,że nic z tego nie będzie,ale zadziałał
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez mherubin 17 lut 2013, 15:43
Witam,
Mam 23 lata od 18 roku życia cierpię na depresję z zaburzeniami nerwicowymi. Na początku brałem fluoxetyne, potem escital następnie parogen i ostatnio triticco w dawce 150 mg. Zmiana każdego leku powodowała ustąpienie objawów na okres 2 tygodnie, ostatnio czuje się coraz gorzej i gorzej, mam silne lęki wydaje mi się że wszyscy o mnie mówią , patrzą na mnie, mam myśli że zaraz umrę że kogoś bliskiego stracę, że wszystkiemu jestem sam winien że jestem jakiś ,,upośledzony" przez tą chorobę i że depresja jest formą eliminacji takich słabych osobników jak ja. Nie mam ochoty wstać z łóżka myć zębów i tak dalej ... w środe mam wizytę u lekarza ostatnio mówił żę jak triticco z parogenem nie pomoże to przepisze mi wenlafaksyna -bo je się ze biorę coraz silniejsze leki a te pomagają tylko na krótki okres....Czy to dobry lek...?
Ostatnio edytowano 17 lut 2013, 15:44 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z odpowiednim wątkiem

Sortuj wg