WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 01 lut 2013, 11:10
lubudubu, to ja zaczynam wierzyć w coś takiego jak spektrum CHAD, chyba. Przy fluo może nie do końca bo stymulacja i rozdrażnienie było połączone z fizyczny zmęczeniem. Ale wenla. Wenla to była energia, szczęście, swoboda, totalny luz, xanaxfree, i sypianie po 4-5 h na dobę. Nie mogłem w miejscu usiedzieć. A widziałem znajomych, którzy brali fluo i wenle i byli ozazą spokoju, żadnej gonitwy myśli, spokój, leżenie na kanapie i flegmatycznie czytanie książki.

Michał 1972, Mnie Xanax aktywizował dodany do fluo, kiedy odchodziła drażliwość i została czysta energia. Ale ja już mam dość tych pobudzeń. A co się stało z tym super zestawem? Skoro aktywizuje Cię Xanax, to raczej znaczy, że głównym problemem są lęki, które Cię paraliżują, powodują ucieczkę w bierność itp, a nie depresja atypowa.

depas, taa magiczna terapia. Na pewno pozwala wiele zrozumieć, ale ja wątpię czy potrafi wpłynąć na konkretne dręczące nas objawy. Ja wiem co, skąd u mnie wynika. I co? I gówienko.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 01 lut 2013, 11:28
elfrid, niestety, masz dużo racji jeśli chodzi o terapię, ja również wiem całkiem dobrze co i dlaczego, skąd się wzięło itd., ale póki co terapia nie oferuje mi rozwiązań tych kwestii, jedynie pokazuje mi rzeczy z których większość już wiedziałem. Chociaż nie powiem, doraźnie nieco pomaga i wierzę że może coś kiedyś z tego być.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Michał 1972 01 lut 2013, 12:01
elfrid, dokładnie tak, to właśnie lęki paraliżowały mnie na tyle skutecznie ,że z tego wszystkiego popadałem w depresję.Teraz sobie przypomniałem, że w okresie kiedy xanax mnie aktywizował też brałem fluo (bioxetin). Jeśli chodzi o mój "super zestaw" to z tego szczęścia które mnie spotkało, skomplikowałem sobie życie osobiste. Poczułem się na tyle mocny ,że odstawiłem wszystko z dnia na dzień. Na dzień dzisiejszy jestem stabilny, ale daleko mi do ideału, często czuję niepokój, rzadziej lęk a swoją aktywność oceniłbym tak na 60% tego co było . W poniedziałek idę do mojej pani doktor i albo kontynuacja albo nowy mix.

Jeśli chodzi o terapię , to dałem sobie spokój po dwóch miesiącach, więcej dało mi to forum i kilka książek które przeczytałem, niż wizyty u pani psycholog.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 01 lut 2013, 13:35
Mnie terapia nic nie dala,dokładnie jak Wam,wszystko wiem,co i jak powinnam robić,a w praktyce wszystko do dupy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 01 lut 2013, 15:49
Elfrid, lamo chyba coś tam działa, bo o dziwo daję sobie radę z osobistą tragedią, a bałem się tego od dobrych kilku miesięcy. Mam trochę więcej energii i nie zauważam żadnych uboków w zakresie funkcji poznawczych. Mimo wszystko nadal śpię po 10h z czego nie jestem zadowolony i jeszcze brakuje trochę energii fizycznej. Myślę właściwie tylko o jakiejś zmianie w zakresie SSRI. Może wenla, myślę nad tym, ale nadal się waham. Lekarka chce abym przez miesiąc jeszcze nic nie zmieniał, a mnie coś ciągnie do tej wenli.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 01 lut 2013, 16:26
elfrid, jakie dawki brałeś tej wenli? Mnie lekarz zapewnial o aktywizacji,przypływie sił a tu nic, wieczne wyczerpanie, brak chęci na cokolwiek.
CórkaNocy

przez depas 01 lut 2013, 16:42
Bezimienna123, być może należysz niestety do tych osób które nietypowo reagują na wenlafaksynę i zamiast aktywizacji jest zmęczenie i senność. Zaczekaj jeszcze, pobierz miesiąc i wtedy będziesz wiedziała na pewno jak to jest z Tobą. Mnie już 75mg kiedyś dodało wigoru, kiedy nie brałem jeszcze żadnych innych leków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Michuj 01 lut 2013, 21:41
Oriven znowu dostępny :yeah:
Loża szyderców

przez aree1987 01 lut 2013, 23:01
Ta wenla najwyraźniej dopiero teraz zaczyna schodzić ze mnie. Czuje się jak zużyta prezerwatywa. :x
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez chojrakowa 01 lut 2013, 23:14
Przepraszam, ze się wetnę, ale mam jedno zasadnicze pytanie:

ktoś z Was po wenlafaksynie (interesuje mnie konktretnie effectin, ale nie tylko) PRZYTYŁ?

Pytanie wyglądające na puste wcale takie nie jest, gdyż jak wiecie (lub nie wiecie) cierpię na ed i niestety wszelkie leki powodujące przyrost masy powodowały równocześnie nawrót/zaostrzenie ed, a na rzyganie i wysiłek fizyczny nie bardzo mogę sobie pozwolić ze względów zdrowotnych.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez blue space years 02 lut 2013, 01:25
chojrakowa, po wenli sie raczej chudnie mniejszy apetyt efectin napewno nie powoduje tycia itp to nie mianseryna
Ostatnio edytowano 02 lut 2013, 01:28 przez blue space years, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 02 lut 2013, 01:27
Tak , u mnie tez apetyt bardzo zmalał.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mgielka86 02 lut 2013, 11:49
aree1987 napisz jak się dokładnie czujesz to może powiąże Twoje objawy ze swoimi i będę spokojniejsza, że to jak się czuję to zasługa braku wenli, a nie jakieś inne przypadłości :?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez cytrynka84 02 lut 2013, 13:26
Wenla nie powodowała u mnie tycia,chyba nawet schudłam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg