WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
220
66%

Nie
84
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 334

przez elfrid 01 lut 2013, 11:10
lubudubu, to ja zaczynam wierzyć w coś takiego jak spektrum CHAD, chyba. Przy fluo może nie do końca bo stymulacja i rozdrażnienie było połączone z fizyczny zmęczeniem. Ale wenla. Wenla to była energia, szczęście, swoboda, totalny luz, xanaxfree, i sypianie po 4-5 h na dobę. Nie mogłem w miejscu usiedzieć. A widziałem znajomych, którzy brali fluo i wenle i byli ozazą spokoju, żadnej gonitwy myśli, spokój, leżenie na kanapie i flegmatycznie czytanie książki.

Michał 1972, Mnie Xanax aktywizował dodany do fluo, kiedy odchodziła drażliwość i została czysta energia. Ale ja już mam dość tych pobudzeń. A co się stało z tym super zestawem? Skoro aktywizuje Cię Xanax, to raczej znaczy, że głównym problemem są lęki, które Cię paraliżują, powodują ucieczkę w bierność itp, a nie depresja atypowa.

depas, taa magiczna terapia. Na pewno pozwala wiele zrozumieć, ale ja wątpię czy potrafi wpłynąć na konkretne dręczące nas objawy. Ja wiem co, skąd u mnie wynika. I co? I gówienko.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 01 lut 2013, 11:28
elfrid, niestety, masz dużo racji jeśli chodzi o terapię, ja również wiem całkiem dobrze co i dlaczego, skąd się wzięło itd., ale póki co terapia nie oferuje mi rozwiązań tych kwestii, jedynie pokazuje mi rzeczy z których większość już wiedziałem. Chociaż nie powiem, doraźnie nieco pomaga i wierzę że może coś kiedyś z tego być.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Michał 1972 01 lut 2013, 12:01
elfrid, dokładnie tak, to właśnie lęki paraliżowały mnie na tyle skutecznie ,że z tego wszystkiego popadałem w depresję.Teraz sobie przypomniałem, że w okresie kiedy xanax mnie aktywizował też brałem fluo (bioxetin). Jeśli chodzi o mój "super zestaw" to z tego szczęścia które mnie spotkało, skomplikowałem sobie życie osobiste. Poczułem się na tyle mocny ,że odstawiłem wszystko z dnia na dzień. Na dzień dzisiejszy jestem stabilny, ale daleko mi do ideału, często czuję niepokój, rzadziej lęk a swoją aktywność oceniłbym tak na 60% tego co było . W poniedziałek idę do mojej pani doktor i albo kontynuacja albo nowy mix.

Jeśli chodzi o terapię , to dałem sobie spokój po dwóch miesiącach, więcej dało mi to forum i kilka książek które przeczytałem, niż wizyty u pani psycholog.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 01 lut 2013, 13:35
Mnie terapia nic nie dala,dokładnie jak Wam,wszystko wiem,co i jak powinnam robić,a w praktyce wszystko do dupy.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Tańczący z lękami 01 lut 2013, 15:49
Elfrid, lamo chyba coś tam działa, bo o dziwo daję sobie radę z osobistą tragedią, a bałem się tego od dobrych kilku miesięcy. Mam trochę więcej energii i nie zauważam żadnych uboków w zakresie funkcji poznawczych. Mimo wszystko nadal śpię po 10h z czego nie jestem zadowolony i jeszcze brakuje trochę energii fizycznej. Myślę właściwie tylko o jakiejś zmianie w zakresie SSRI. Może wenla, myślę nad tym, ale nadal się waham. Lekarka chce abym przez miesiąc jeszcze nic nie zmieniał, a mnie coś ciągnie do tej wenli.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 01 lut 2013, 16:26
elfrid, jakie dawki brałeś tej wenli? Mnie lekarz zapewnial o aktywizacji,przypływie sił a tu nic, wieczne wyczerpanie, brak chęci na cokolwiek.
CórkaNocy

przez depas 01 lut 2013, 16:42
Bezimienna123, być może należysz niestety do tych osób które nietypowo reagują na wenlafaksynę i zamiast aktywizacji jest zmęczenie i senność. Zaczekaj jeszcze, pobierz miesiąc i wtedy będziesz wiedziała na pewno jak to jest z Tobą. Mnie już 75mg kiedyś dodało wigoru, kiedy nie brałem jeszcze żadnych innych leków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Michuj 01 lut 2013, 21:41
Oriven znowu dostępny :yeah:
Loża szyderców

przez aree1987 01 lut 2013, 23:01
Ta wenla najwyraźniej dopiero teraz zaczyna schodzić ze mnie. Czuje się jak zużyta prezerwatywa. :x
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez chojrakowa 01 lut 2013, 23:14
Przepraszam, ze się wetnę, ale mam jedno zasadnicze pytanie:

ktoś z Was po wenlafaksynie (interesuje mnie konktretnie effectin, ale nie tylko) PRZYTYŁ?

Pytanie wyglądające na puste wcale takie nie jest, gdyż jak wiecie (lub nie wiecie) cierpię na ed i niestety wszelkie leki powodujące przyrost masy powodowały równocześnie nawrót/zaostrzenie ed, a na rzyganie i wysiłek fizyczny nie bardzo mogę sobie pozwolić ze względów zdrowotnych.
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez blue space years 02 lut 2013, 01:25
chojrakowa, po wenli sie raczej chudnie mniejszy apetyt efectin napewno nie powoduje tycia itp to nie mianseryna
Ostatnio edytowano 02 lut 2013, 01:28 przez blue space years, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 02 lut 2013, 01:27
Tak , u mnie tez apetyt bardzo zmalał.
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez mgielka86 02 lut 2013, 11:49
aree1987 napisz jak się dokładnie czujesz to może powiąże Twoje objawy ze swoimi i będę spokojniejsza, że to jak się czuję to zasługa braku wenli, a nie jakieś inne przypadłości :?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez cytrynka84 02 lut 2013, 13:26
Wenla nie powodowała u mnie tycia,chyba nawet schudłam.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Sortuj wg