WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Tańczący z lękami 31 sty 2013, 16:27
depas, i jak początek na wenli, do wytrzymania? Mnie wenla kusi od dawna, ale jeszcze troszkę pomęczę sertralinę. Potrzebuje teraz odrobinę stabilizacji i spokoju.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez xjoasiax 31 sty 2013, 17:13
dzieki wszystkmi za odpowiedz :smile:

ja po wenli spie bardzo dobrze, nawet lepiej niz przed jej braniem, do tego stopnia ze czasem oczy zamykaja mi sie juz przed 21 i jak tylko moge pedze do łózka bo nie wyrabiam nie mówiac juz o poczytaniu ksiazki :roll: , na poczatku brania wieczorami byłam bardziej aktywna ale to mineło po kilku dniach

przez depas 31 sty 2013, 17:19
Evele, to zdarza się przy wenlafaksynie, niekiedy niestety dość długi czas, ale w końcu powinno minąć. U mnie przy 75mg przeszło po ok. 3 tygodniach.

-- 31 sty 2013, 17:25 --

Tańczący z lękami, w porządku całkiem, mimo że dziś dopiero wziąłem pierwszą dawkę mam wrażenie że jest jakoś inaczej, choć nie potrafię powiedzieć czy lepiej czy gorzej. Mój doc niechętnie zmienił mi sertralinę na wenlę, jego zdaniem 5 miesięcy to za mało żeby w pełni poczuć jej działanie i powinienem brać ją dłużej. Ale dał się w końcu namówić bo wenla to jeden z z jego ulubionych leków i pomógł mi w przeszłości. Zaznaczył tylko że od teraz nie będziemy zmieniali leków tak często jak do tej pory. Spoko, zobaczymy :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izzie 31 sty 2013, 17:25
Evele, ja miałam problemy ze spaniem przy wenli, ale przed jej braniem również występowały, tylko że w mniejszym stopniu. Lekarka dołączyła Trittico na noc- pomogło.

przez mgielka86 01 lut 2013, 09:26
Evele ja kiedys miałam tak, że noc w noc budziłam się o tej samej porze i nie mogłam zasnąć. Przeważnie była to godzina 2 albo 3 w nocy. Wierciłam się, rzucałam po łóżku i nic. Nieraz było i tak, ze nie spałam do rana :roll:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez elfrid 01 lut 2013, 10:00
depas, to ile zdaniem twojego magika powinno się czekać aby poczuć działanie leku, skoro 5 mcy to za mało. Przecież życie płynie, życie ucieka... przez palce. 5 lat? Wtedy życia by nie starczyło. O tyle rozumiem moją szamankę, że ja rzuciłem paro po 4 tygodniach, jej zdaniem za szybko i tu faktycznie mogę się z nią zgodzić. Swoją drogą moja lekarka też najbardziej lubi wenle :D
Ja chyba jestem dziwny, bo na wenli pamiętam duży przypływ energii i mniejszą potrzebę snu, ale jednocześnie całkowity brak lęków (zero benzo). Brałem ją łącznie przez 3 lata, dopóki odmówiła współpracy.
PS Zawsze mnie to zastanawia w tych wszystkich specyfikach, jak leki które dla mnie są wybitnie aktywizujące tj. wenla i fluo, u niektórych mogą powodować senność, potrzebę drzemki za dnia. :?: :!: :?: :!: :?: :!:

-- 01 lut 2013, 10:03 --

Tańczący z lękami, jak tam twoja lamotrygina. Jestem bardzo ciekawy, bo sam chce ją spróbować gdy do następnej wizyty nie miną problemy z funkcjami poznawczymi po topi.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marek1977 01 lut 2013, 10:12
Czwarty dzień na wenli 150 mg,mam problemy ze snem w nocy za to w dzień dopada mnie senność.Nie biore poza nią nic innego.
Conscientia est, necesse est

przez mgielka86 01 lut 2013, 10:16
Marek1977 początki są najgorsze. Później będzie tylko lepiej :smile:
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Siding Spring 01 lut 2013, 10:22
Z ta sennoscia to pomimo tego ze bralem i fluo i krotko wenle to i tak odczuwalem sennosc w ciagu dnia i robilem sobie drzemki. Im dluzej brane tym wieksza potrzebu snu. Zalew serotoniny robi swoje. Czesto bylo tez tak ze psychicznie bylem stymulowany a fizycznie organizm dawal znaki ze trzeba przespac,polezec sobie. Pobudzenie/sennosc w jednym.

przez elfrid 01 lut 2013, 10:25
Marek1977, To raczej typowe uboki. Powinny przejść w ciągu tygodnia, najgorszym razie do miesiąca. Nie masz czegoś nasennego?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Michał 1972 01 lut 2013, 10:29
elfrid, to co powiesz na to ,że dla mnie najbardziej aktywizujący jest xanax ? :shock: sam nie wiem jak to wytłumaczyć :bezradny: W najgorszym okresie swojego życia , kiedy naprawdę byłem człowiekiem warzywkiem , dostałem od swojej nowej pani doktor na rano citalopram 20mg , chloroprothiksen 15mg i memotropil 200mg a na wieczór wenle 75mg , to co się ze mną stało przerosło moje najśmielsze oczekiwania !! Z typa nie wychodzącego z łóżka całymi tygodniami stałem się człowiekiem energicznym, zorganizowanym, wesołym i mega aktywnym, nie było dla mnie rzeczy nie do zrobienia. Tak jak Eddie Morra z "Jestem Bogiem" za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki ( w/w mix) zamieniłem się w mentalnego cyborga, wirtuoza umysłu i kopalnię pomysłów w jednym ( to cytat z recenzji filmu :mrgreen: ). Wstawałem o 5 rano, jogging, po drodze zakupy w piekarni, 12 godzin w pracy , i chęci do życia przez resztę dnia, jak sądzę to w głównej mierze zasługa wenli ale do końca nie wiem sam co było tego przyczyną.

Na dzień dzisiejszy aktywizuję się modafinilem , tylko coś mi się wydaje ,że to co mi zostało (zamówiłem sample pack) to zwykłe miętówki , przynajmniej tak smakują i zdrowym trybem życia.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez depas 01 lut 2013, 10:34
elfrid, to nie tak że jego zdaniem 5 miesięcy to za mało żeby lek zadziałał w ogóle, ale stwierdził że po tym czasie sertra może jeszcze dać poprawę. Generalnie jest zwolennikiem dłuższego brania leków i ewentualnie zmian dawki. A poza tym wydaje mi się, że jego zdaniem zbyt wiele oczekuję od leków i powinienem zostać przy jednym jak najdłużej dla stabilności, a skupić się może bardziej na terapii i pracy nad sobą, cokolwiek to znaczy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Siding Spring 01 lut 2013, 10:36
piszesz xanax a opis ma sie do czego innego. To co Cie w koncu w te maszyne do roboty zmienilo?:P

przez Michał 1972 01 lut 2013, 10:45
lubudubu, o xanax-sie to było ad vocem odnośnie dziwnych przypadków co kogo aktywizuje, reszta postu dotyczy wenli.
W tej chwili wenli już nie biorę i jak mam dzień kiedy nic mi sie nie chce i siedzę gapiąc się w TV nie mogąc się do niczego zmobilizować biorę 0,5mg x-x i jest dobrze.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Sortuj wg