WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez chester 29 sty 2013, 16:08
mgielka86 to masakra:( Pewnie też mnie to czeka, pewnie będę musiał wziąć zwolnienie. Dzisiaj takie czasy że nie ma kiedy chorować. Dzięki i Pozdro

przez cytrynka84 29 sty 2013, 16:11
Depas brałam wenle kilka razy juz.Super lek na depre i lęk Najlepszy lek jaki bralam.
Ostatnio brałam 2,5 roku dawki 150-225Wszystko super,ale byłam ciągle zmęczona,brakowało mi energii,chęci do działania,taka obojętność,nic mi się nie chciało.Zwłaszcza przy 225.Chyba jestem wyjątkiem,bo większość chyba ten lek pobudza.Mimo wszystko to i tak najlepszy lek na depre i lęk,jaki brałam
Moja depra/nerwica objawia się miedzy innymi przewlekłym zmęczeniem,wiec musiałam niestety odstawić.Na senność nie mogę sobie pozwolić,bo się ucze.

-- 29 sty 2013, 15:14 --

chester, Nie miałam problemów z odstawieniem,1-2 dni gorszego samopoczucia
Także glowa do góry!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez mgielka86 29 sty 2013, 16:15
chester to że ja tak przechodziłam odstawianie leku nie oznacza, ze u ciebie będzie podobnie. Trzeba być dobrej myśli

Depas trafnie to ujałeś - jak ćpun na głodzie :D Chciałam napisać podobnie, ale jakoś brakowało mi weny. Wyjąłes mi to dosłowne z ust :P
Ostatnio edytowano 29 sty 2013, 16:18 przez mgielka86, łącznie edytowano 1 raz
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chester 29 sty 2013, 16:17
Dzięki mgielka86 zobaczymy:) Dam znać co i jak.

-- 29 sty 2013, 15:18 --

cytrynka84 Dzięki wielkie:)

przez mgielka86 29 sty 2013, 16:19
Na pewno będzie dobrze. Daj znać, czy ten nowy lek Ci pomógł, bo też szukam dla siebie czegoś nowego ;)
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Siding Spring 29 sty 2013, 16:25
Nie zebym sie czepial cytrynka84 ale to ze nic Ci sie nie chcialo,brak energii i to ze wenla to najlepszy lęk na depre jaki bralas jest sprzeczne. Leki maja powodowac odwrotny stan i chyba wtedy mozna mowic w kategorii najlepszy lek.

aha no chyba ze porownujesz ten lek do innych ktore dzialaly jeszzcze gorzej to mozna to jakos tlumaczyc...

przez cytrynka84 29 sty 2013, 16:46
Inne leki były jeszcze gorsze,albo w ogóle nie działały,albo miały mega uboczne.Kazdy lek ma swoje plusy i minusy,trzeba zrobić bilans zysków i strat.Lepsze zmęczenie i dystans,niż ciągły płacz i lęk.Wyciagnal mnie ten lek,wtedy,jak byłam w najgorszym stanie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez CórkaNocy 29 sty 2013, 22:17
A czy w połączeniu z mirtagenem jest ryzyko zespołu serotoninowego? Czytałam w ulotce że istnieje takie ryzyko łącząc te leki i zaczynam się bać że może mnie to spotkać i niepotrzebnie zgodziłam się na ten mix.
Nadal odczuwam cały dzień przy poruszaniu się to pijane uczucie, mam podniesioną temperature i nie wiem czy to od jakiejś infekcji, bo gardło mnie boli ale poza tym mam wyzszy puls.
CórkaNocy

przez depas 29 sty 2013, 22:24
Bezimienna123, ryzyko jest, jednak bardzo niewielkie. To połączenie leków jakie stosujesz nazwano "california rocket fuel" i tak w Stanach jak i u nas stosuje się je z powodzeniem. Na temperaturę polecam polopirynę :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 29 sty 2013, 22:37
depas, dziękuję za szybką odpowiedź. Przynajmniej jedno głupie pytanie które pewnie bym zadała lekarzowi,mniej. Czytałam o tym CRF i zadziwia mnie to,że ludzie funkcjonują mimo takich dawek,ale też zastanawiało mnie czy były po tym przypadki tego zespołu skoro to łączenie dwóch takih leków.
Tylko brakuje mi tej energii,motywacji do działania,która miała być po wenli. Póki co 1,5 miesiąca minęło i może mniejsza senność w dzień ale sił i ochoty na nic dalej nie mam.
CórkaNocy

przez mvp95 30 sty 2013, 19:17
Mam takie pytanko, ile czasu mogą się utrzymywać skutki odstawienia tego "leku"? Brałem to jakieś dwa miesiące nie dość że żadnych pozytywnych efektów to jeszcze teraz odstawić tego nie moge... Mam takie zawroty głowy że ledwo chodze, długo to może trwać?
mvp95

przez mgielka86 30 sty 2013, 19:20
Zależy jaki lek bierzesz. Ja przy Alvencie nawet nie poczułam, że odstawiam a przy Efectinie juz nie było tak kolorowo. Schodziłam dobre kilka miesięcy. Miałam podobne objawy do Twoich. Zreszta wkleje Ci swojego posta z podobnego tematu bo nie chce mi się znów pisać o tym samym :mrgreen:

Kiedy brałam tabletkę wszystko bylo dobrze, ale kiedy przychodził dzień, kiedy musiałam zrobić przerwę czułam się tak, jakby czołg po mnie przejechał. Dosłownie. Najgorszy był ból głowy, mdłości, światłowstręt. Czułam się tak jakbym była na kacu, tylko ze 100 razy większym. Nic do mnie nie docierało. Ktoś mógl stać obok mnie i mówić bezpośrednio do mnie a ja nic z tego nie rozumiałam. Kiedy próbowałam skupić swój wzrok na jakimś obiekcie to oczy mi się rozjeżdzały. nie mogłam ich utrzymać na miejscu a jak odpuszczałam to zaczynałam widzieć jak przez mgłę. Mogłam cały dzień leżeć i się w ogóle nie ruszać. Odżywałam dopiero następnego dnia, kiedy wzięłam tabletkę.

przez beladin 30 sty 2013, 20:13
cytrynka84, bilans zysków i strat ..to coś nowego ;)
beladin

przez mvp95 30 sty 2013, 20:35
mgielka86, dzięki ale po przeczytaniu żałuje że zapytałem :mrgreen:
mvp95

Sortuj wg