WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 29 sty 2013, 14:19
cytrynka84, a jak długo brałaś wenlę i z jakim skutkiem? Mi kilka lat temu pomogła na lęk i teraz zastanawiam się dlaczego właściwie z niej zrezygnowałem, biorę pod uwagę powrót do niej, zaczynając od 150mg. Chciałbym jednak spróbować docelowo dawki wyższe, rzędu 225mg, wtedy ma działać inaczej ten lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Marek1977 29 sty 2013, 14:21
Zaczynam dziś przygodę z wenlafaksyną od dawki 150 mg.
Conscientia est, necesse est

przez Siding Spring 29 sty 2013, 14:31
Nic juz z tego nie rozumiem Marek. Krytyke ostro poslales w kierunku tych lekow i to w nie jednym watku a mimo to decydujesz sie brac. Potem odstawiac...Co jest w tych lekach ze jednak do nich ciagnie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 29 sty 2013, 14:32
Marek1977, powodzenia, ja dobrze wspominam ten lek i być może nawet do niego wrócę niedługo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez amelia83 29 sty 2013, 14:49
ja brałam max 300mg i jakiejś dużej różnicy nie czułam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Marek1977 29 sty 2013, 14:52
lubudubu to że za każdym razem gdy je odstawiam jest źle .stąd powrót i nadzieja że będzie lepiej,wenlafaksyna ma tą zalete i przewage nad wieloma innymi substancjami,zwłaszcza SSRI że oddziałuje na wszyskie trzy główne neurotransmitery a więc działa kompleksowo.
depas dzięki ,uważam że jeśli kiedyś dany lek już na Ciebie dobrze działał to warto do niego wrócić jeśli jest taka konieczność.

przez Siding Spring 29 sty 2013, 14:59
Rozumiem byc moze wpadles w pulapke tego odstawiania/brania. Odstawienie to zawsze byl koszmar dla mnie tak samo jak wchodzenie na lek. Przy odstawieniu czulem sie nawet gorzej anizeli jakbym nic nie bral wiec teraz jestem w stanie zrozumiec. Teraz dlugi czas nie biore i jest stabilnie tak samo jak bylo stabilnie podczas brania. Ale niestety samopoczucie nie jest za dobre.....3 maj sie i oby w koncu cos pozytywnie u Ciebie zaskoczylo....

przez Marek1977 29 sty 2013, 15:01
dzięki

przez chester 29 sty 2013, 15:21
Witam. Czy ktoś schodził z Efectinu z dnia na dzień np. na Zoloft ? Czy nie jest to niebezpieczne? Od 5 lat biorę Efectin er 150 . Niestety przestał działać i chcę zmienić lek. W czwartek mam wizytę u lekarki.
Pozdrawiam.

przez mgielka86 29 sty 2013, 15:29
Ja brałam Efectin ale nie przerzucałam się na inny lek z dnia na dzień. Co do samego schodzenia z leku to był koszmar. Psychiatra kazał mi brać tabletki co drugi dzień, potem co trzeci itd. Tyle tylko, że nie poinformował mnie jak mogę się czuć przy takim odstawianiu. Miesiąc byłam wyłączona z życia. A co to za lek ten Zoloft, bo jeszcze mi sie o uszy nie obił?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez chester 29 sty 2013, 15:40
Zoloft to Sertralina . Jest wątek o nim. Kurcze muszę zejść z tego Efectinu. Właśnie słyszałem że schodzenie z niego jest niefajne. Ale aż tak źle się czułaś mgielka86? Co Ci było?

przez amelia83 29 sty 2013, 15:43
ja schodziłam stopniowo, przez miesiąc na dawce 37,5 byłam i bez bólu i niespodzianek się odbyło
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez mgielka86 29 sty 2013, 16:02
chester to wyglądało tak, że kiedy brałam tabletkę wszystko bylo dobrze, ale kiedy przychodził dzień, kiedy musiałam zrobić przerwę czułam się tak, jakby czołg po mnie przejechał. Dosłownie :? Najgorszy był ból głowy, mdłości, światłowstręt. Czułam się tak jakbym była na kacu, tylko ze 100 razy większym. Nic do mnie nie docierało. Ktoś mógl stać obok mnie i mówić bezpośrednio do mnie a ja nic z tego nie rozumiałam. Kiedy próbowałam skupić swój wzrok na jakimś obiekcie to oczy mi się rozjeżdzały. nie mogłam ich utrzymać na miejscu a jak odpuszczałam to zaczynałam widzieć jak przez mgłę. Mogłam cały dzień leżeć i się w ogóle nie ruszać. Odżywałam dopiero następnego dnia, kiedy wzięłam tabletkę.
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez depas 29 sty 2013, 16:08
chester, z wenlafaksyny bardzo ciężko zejść (porównywalna jest tutaj paroksetyna), ale inaczej jest kiedy płynnie przechodzisz w inny lek. Ja tak zrobiłem z wenlafaksyną na fluoksetynę i nie było źle, chwilami dziwnie się czułem ale nie było to nic intensywnego i minęło po tygodniu. Natomiast kiedy raz zabrakło mi wenli i nie brałem przez ponad tydzień czułem się koszmarnie, jak ćpun na głodzie. Na szczęście nie przechodzi się tego jeśli tylko zmieniasz leki.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg