WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 27 sty 2013, 19:26
elfrid napisał(a):Bezimienna123, a pod jaką marką bierzesz wenlę? Nie chcę siać fermentu, ale kilka razy przekonałem się, że generyki powodują większe skutki uboczne np. Paxtin kontra Seroxat lub Topiran kontra Topamax. Może spróbuj wejść na lek z oryginalnym Efecitem a potem zamienić na coś tańszego?

biorę Efevelon 75 mg i do tego Prefaxine 37,5 mg, bo nie było w aptece w hurtowni zamiennika innego o mocy 37,5.
I dopiero po włączeniu tego Prefaxine zaczęłam czuć skutki uboczne, o których pisałam. A zaczynając brać ten Efevelon 75 nic nie czułam złego,oprócz spłycenia emocji,ale to chyba było lepsze niż codzienny płacz i to pijane uczucie przy poruszaniu się.
Dziwne,że zamienniki zawierające tą samą substancję mogą różnie działać,pytałam się o to w aptece i dwa razy lekarza i mówili mi,że to nieprawda z tym jest.
CórkaNocy

przez izzie 27 sty 2013, 19:31
elfrid, ja biorę już prawie rok wenlafaksynę, a Depakine baardzo krótko. Lekarka powiedziała, że chce od tego stabilizatora zacząć, jak nie będę go dobrze tolerować, to mam przejść na Amizepin. A stabilizator dostałam na moje mega chwiejności...
O tej Depakinie czytam same negatywne komentarze, aż się boję... :pirate:

przez eN_ 27 sty 2013, 20:08
Evele napisał(a):czy ktoś z Was próbował odstawiać wenlafaksynę? czy rzeczywiście podczas odstawiania leku sa takie ciężkie objawy uboczne?

Próbowałem. Miałem coś jakby "uderzenia osłabienia", które nadchodziły falami, dostałem dziwnego pulsowania w głowie, jakbym miał jakiegoś "tętniaka", itd. Było nieciekawie i na razie lek biorę.
eN_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 27 sty 2013, 23:03
Bezimienna123, Teoretycznie generyki działanie mają te same, ale co do uboków, może być różnie. Więc zanim lek zatrybi może warto wydać więcej kasy na oryginał.

izzie, ja uważam takie połączenia za strzał w dziesiątkę. Antydeprant likwiduje lęki, motywuje do działania, stabilizator zwiększa dystans, pozowoli spojrzeć na siebie i życie z pewnej odległości, złapać wewnętrzną równowagę. Chwale sobie. Pytanie czy akurat Depakina. To jest na prawdę bardzo skuteczny lek, ceniony także w neurlogii, więc zobacz jak będziesz go tolerować. Może się sprawdzić.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aree1987 28 sty 2013, 02:02
elfrid napisał(a):Bezimienna123, Teoretycznie generyki działanie mają te same, ale co do uboków, może być różnie. Więc zanim lek zatrybi może warto wydać więcej kasy na oryginał.

izzie, stabilizator zwiększa dystans, pozowoli spojrzeć na siebie i życie z pewnej odległości, złapać wewnętrzną równowagę..

Bardzo "kolorowy" punkt widzienia, ja brałem depakine, karbamazepinę i lamotryginę i albo byłem mega zmulony, senny, zmęczony albo łykałem jak placebo, ale o żadnym spojrzeniu wgłąb siebie nie było mowy niestety. :(
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez elfrid 28 sty 2013, 08:08
aree1987, biorąc pod uwagę dawkę wenlafaksyny, która bierzesz to faktycznie stabilizatory to leki nie dla Ciebie. Pisałem do osób, które średnio znoszą SSRi/SSRI poprawa nastroju ale wraz ze zbyt dużym napędem, właśnie chwiejnością emocjonalną itp.

przez izzie 28 sty 2013, 11:05
elfrid, no właśnie, więc czekam póki co, bo biorę Depakine b.krótka. Ma też w moim przypaadku podtrzymać działanie Wenlafaksyny, którą sobie baaardzo chwalę, chociaż ostatnio chyba mniej działa(?), nie wiem. Albo zamiana Efevelonu na Axyven gorzej oddziałuje.

przez amelia83 28 sty 2013, 13:00
ja odstawiłąm 3 miesiace temu, przez miesiąc byłąm na 37,5 i potem 0, bez skutków odstawiennych.
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez aree1987 28 sty 2013, 16:17
A czy jest jakiś stabilizator który działa doraźnie coś jak benzo? Nieraz mnie tak nosi mam 1000 myśli na minutę czuję jakieś napięcie, że mnie zaraz rozerwie i wtedy takie zakmniecie mózgu w klatce na chwile byłoby dobre ale nie na dłuższą metę na pewno, czułbym się za bardzo ograniczony. A motywacje na trening na siłowni by pewnie szlak trafił. Wiec powtarzam pytanie są stabilizatory, które działają doraźnie a nie wkrecają sie pół roku jak np lamo i dalej ciezko stwierdzic czy juz dziala czy nie?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez elfrid 28 sty 2013, 20:17
izzie, na mnie wenla działała pięknie przez 3 lata. Najlepszy lek jaki brałem. Ale przestała.... Potem było tylko gorzej. Fakt, że byłem na niej zbyt szczęśliwy, pewny siebie i zadowolony z siebie. A przecież nic nie trwa wiecznie. Dlatego teraz myślę głównie o równowadze, spokój, już nawet nie intensywnej zmianie nastroju. I żaby ta równowaga trwała (równowaga, ale nie zglebowanie)

przez cytrynka84 28 sty 2013, 21:23
elfrid, bierzesz paro,czy juz nie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 29 sty 2013, 00:50
cytrynka84, nie pytaj mnie, już sam nie wiem co biorę. Dzisiaj rano wziąłem. Ale jutro rano, jutro rano nie chcę wziąć. Z tymi antydepresantami niedługo zacznę kręcić się w kółko. Oby Tobie szło lepiej na sertralinie.

przez depas 29 sty 2013, 13:09
elfrid, próbowałeś może wyższych dawek wenlafaksyny, powyżej 150mg?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cytrynka84 29 sty 2013, 14:11
elfrid, ok rozumiem.Po sertralinie nadal niemoge spać,a z samopoczuciem jest w miarę.W cholerę to znowu bezsenność :(
Paro zamula,jak się domyślam?Sorry Elfrid jak nie chcesz to nie musisz odpowiadać.Wspolczuje,też jestem w ciemnej dupie z lekami.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg