WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Michuj 24 sty 2013, 21:20
No jest ok. Generalnie tylko to na mnie działa. Tego teledysku raczej bym nie brał do siebie :twisted:

1,5 miesiąca to jest okres który powinien dać już pewne wyobrażenia i w przypadku nie zadawalających efektów, doktorek powinien zwiększyć dawkę.
Ja się czułem od momentu zaaplikowania 75 już dobrze. Później, nie tyle że 75 nie działa, ale 150 działa lepiej ;)
Loża szyderców

przez eN_ 25 sty 2013, 01:47
Saraid napisał(a):Oriven na teraz nie ma nigdzie ,a czy będzie podobno ma być kiedy?nie wiadomo.

Dzisiaj kupiłem, jest tylko wersja z 98 tabletkami.

-- 25 sty 2013, 01:50 --

ala1983 napisał(a):Schodzenie potrwa dłużej niż myślałam. Zaczęłam od 37,5 co drugi dzień.. nieciekawie :shock: Trzeba się cofnąć i zrobić przynajmniej co trzeci, żeby przy tym móc jeszcze normalnie funkcjonować.

Powtórka jak przy benzo. Ale spokojnie, kwestia dobrania odpowiedniej taktyki.

Też próbowałem odstawić, ale musiałem wrócić do dawki 37,5mg dziennie, bo myślałem że umrę. Koniec końców znowu biorę 150mg i jest nieźle.
eN_

przez ala1983 25 sty 2013, 13:35
37,5mg dziennie,

Do tego jeszcze mi daleko.. na razie mam jeszcze 75 mg. 35,7 mg co drugi dzien ale na przemian z 75. To mialam na mysli.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 25 sty 2013, 15:19
W jaki sposób u Was wenlafaksyna wpływa na sen? Dobrze sie wstaje?

Nasila natrętne myślenie czy uspokaja myśli? ..bo gdzies tu czytałem opinie, że ma się natłok myśli po niej.
beladin

przez Michuj 25 sty 2013, 17:03
W jaki sposób u Was wenlafaksyna wpływa na sen? Dobrze sie wstaje?

rano zamułka jest, ponieważ jej lekkie dzialanie speedujące, już nie działa.
Loża szyderców

przez cytrynka84 25 sty 2013, 17:19
Rano dość ciężko mi się wstawalo .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Evele 26 sty 2013, 23:07
beladin- nie wiem czy to akurat od brania wenlafaksyny czy jest to może objaw depresji ale mi sie dosyć ciężko wstaje,a wenlafaksynę biorę od prawie roku i szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby ona działała na mnie motywująco, u mnie bardziej widać działanie przeciwlękowe, ale to może dlatego, ze biorę tylko 75 mg

przez ala1983 27 sty 2013, 13:04
Heh.. zaskoczyło :P na przemian 37,5 i 75 mg.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez CórkaNocy 27 sty 2013, 17:04
czy to normalne, że gdy zwiększyłam dawkę i jestem na 112,5 mam zawroty głowy cały dzień przy poruszaniu się, takie pijane troche uczucie.
zaczynając ten lek od dawki od 75 mg nie miałam takich objawów. Dodatkowo niby mam trochę więcej energii,ale nastrój mi się pogorszył po tym zwiększeniu i do tego wybudzam się w nocy.Czy to normalne i powinno minąć za kilka dni?Dawkę zwiększyłam od piątku a boję się,że te zawroty głowy przy chodzeniu mi nie miną.
CórkaNocy

przez elfrid 27 sty 2013, 18:02
Bezimienna123, Zawsze po zwiększeniu dawki jest nieprzyjemnie. Wracają uboki, nastrój się chwieje, lęki się nasilają. Warto wspomagać się benzo, albo stale brać z antydeprem stabilizator.
pregabalina, wenlafaksyna

przez CórkaNocy 27 sty 2013, 18:51
elfrid napisał(a):Bezimienna123, Zawsze po zwiększeniu dawki jest nieprzyjemnie. Wracają uboki, nastrój się chwieje, lęki się nasilają. Warto wspomagać się benzo, albo stale brać z antydeprem stabilizator.

Dzięki za odpowiedź, przeczekam jeszcze kilka dni, może przejdzie, z tym,że mam potem znów zwiększyć,do 150 mg i może wtedy coś ruszy pozytywniej.
Benzo nie biorę i z tego co czytam tyle o tym uzależnieniu to wystarczą mi problemy,które mam,nie potrzebuję nowych.
Te uboki są do wytrzymania,trochę uciążliwe,ale jestem twarda i muszę dać radę :smile:
Lekarz mi proponował stabilizator,ale odmówiłam,bo to miała być Depakine Chrono,a naczytałam się o wypadaniu włosów,zapaleniu trzustki,wątroby i nie zachęcało mnie to do brania leku.
CórkaNocy

przez izzie 27 sty 2013, 18:55
Bezimienna123, ja weszłam od razu z 75mg na 150mg i nie miałam żadnych skutków ubocznych, co zauważyłam to zmniejszony apetyt z czego bardzo się cieszę. Ale to chyba normalne takie objawy uboczne, o których piszesz, powinno minąć. Każdy org. reaguje inaczej.
A i borę Depakine Chrono w połączeniu z Wenlafaksyną i Trittico.

przez elfrid 27 sty 2013, 19:10
Bezimienna123, izzie, zwykle stabilizatory przepisuje się tym, którzy gorzej znoszą SSRI, reagują nadmiernym pobudzeniem. Depakina psychiatrzy uwielbiają, ale ma ona skutki uboczne, niestety. Stosunkowo bezpieczny jest Lamitrin, może warto z nim spróbować, Tegretol ma swoje minusy, ale wypadania włosów nie powoduje. Topamax, moim zdaniem tez jest dobry, ale nie jest zarejestrowany do zaburzeń psychicznych, więc nie wszyscy psychiatrzy są skorzy go przepisywać.
A bezno się nie obawiaj. Od stosowania przez miesiąc się nie uzależnisz, a znaczeni zwiększy się komofort życia.
Ja się uzależniłem co najwyżej psychicznie. Lubie je mieć, lubię zażyć, żeby poczuć relaks, komfort, odprężenie. Ale nigdy, nigdy nie polecił bym benzo jako lek podstawowy, do przewlekłego stosowania, bo wtedy faktycznie problemy mogą być większe niż na początku.

-- 27 sty 2013, 19:12 --

Bezimienna123, a pod jaką marką bierzesz wenlę? Nie chcę siać fermentu, ale kilka razy przekonałem się, że generyki powodują większe skutki uboczne np. Paxtin kontra Seroxat lub Topiran kontra Topamax. Może spróbuj wejść na lek z oryginalnym Efecitem a potem zamienić na coś tańszego?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Evele 27 sty 2013, 19:18
czy ktoś z Was próbował odstawiać wenlafaksynę? czy rzeczywiście podczas odstawiania leku sa takie ciężkie objawy uboczne?ja biorę wenlafaksynę ale ona na mnie nieszczególnie działa, może jedynie trochę przeciwlekowo, zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z tymi lekami skoro i tak niewiele mi pomagają

Sortuj wg