WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez beladin 10 sty 2013, 17:17
xjoasiax, 2x37.5mg czy 1x75mg da ten sam efekt. Zjedz to co masz a potem kup w jednej dawce.
beladin

przez xjoasiax 11 sty 2013, 10:39
dzisiaj pierwszy dzien na dawce 75, rano obudziłam sie z silnymi zawrotami głowy i licze na to ze wieksza dawka troche mnie podniesie z tego stanu bo 37,5 tylko mnie rozwaliło fizycznie jak i emocjonalnie :?

przez beladin 11 sty 2013, 12:28
xjoasiaxNa początku większość osób odczuwa pewnego rodzaju rozbicie psychiczno-fizyczna. Pozytywne efekty terapii odczuwa się po dłuższym stosowaniu leku.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xjoasiax 16 sty 2013, 22:10
po wejsciu na dawke 75 wszelkie objawy uboczne ustapiły :shock: myslalam ze to chwilowe ale juz kilka dni biore i nic sie nie powtórzyło, nawet problem z zasypainiem zniknal, jesli chodzi o lęki to musze powiedziec ze mam jak narazie momenty w ciagu dnia kiedy czuje sie lepiej ale ciesze sie ze wogole takie momenty sie pojawiają i licze na to ze bedzie ich z czasem coraz wiecej, niestety dolegliwosci somatyczne jeszcze mi dokuczają a nawet mam wrazenie ze chwilami sie nasilają.....no nic czekam dalej

a tak wogóle jest tu jeszcze ktos, kto zaczya przygode z wenla?

przez jaskolka83 17 sty 2013, 12:02
sluchajcie taka sprawe mam, biore venle 75 i tegretol cr 200 po jednej tabletce dziennie. biore to juz jakies 3 miechy, ale ostatnio po kazdej nocy jestem mega zmeczona, otoz co noc mam taaakie sny ( lekarz mnie uprzedzal) ze po przebudzeniu czuje sie jakbym byla zmuszona do ogladania 8 godzinnego seansu filmowego ( zwykle ma to zwiazek z ksiazka jaka czytam przed snem, aktualnie jest to seria powiesci kathy reichs, na podstawie ktorych powstal serial "kości", wiec nic lekkiego). zwykle budzilam sie ok 8 - 9, ale ostatnio po przebudzeniu jestem zbyt zmeczona i dalej ide w kime, masakra jakas...
czy jest jakis sposob na to? moze jakis lek na noc ( co mi tam i tak sie faszeruje)?

przez Evele 17 sty 2013, 16:24
czy ktoś z Was odczuwa jakąś różnicę w działaniu leku między dawką 75 mg a 37,5 mg? ja jakiś czas temu zwiększyłam dawkę do 75 mg i kompletnie nie czuję różnicy, mam na myśli lepsze działanie leku, powiedziałabym nawet, że czuję się gorzej niż na mniejszej dawce...czy ktoś też tak miał?

przez Lord Kapucyn 17 sty 2013, 16:24
Między 37,5, a 75mg brak różnicy, między 75, a 150mg duża różnica.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Evele 17 sty 2013, 16:28
a no właśnie takie też mam odczucia, lekarka twierdziła że jak biorę 37,5 mg to tak jakbym nic nie brała ale przy 75 mg też nic nie czuję, doszły mi za to problemy ze spaniem, do 150 mg nigdy nie doszłam, największa dawka jaką miałam to 112,5

przez xjoasiax 18 sty 2013, 14:01
kurka....mineło 2 tyg na wenli i narazie jakos srednio :roll: objawy somatyczne sa i do tego od dwóch dni chodze ciagle spiaca, wczoraj padłam juz przed 21 a tak sie na poczatku cieszyłam ze mi sie spac nie chciało bo mogłam w koncu ksiazke wieczorami poczytac :smile: jedyne co to chyba lęki mi sie zmniejszyły ale zaczya we mnie kiełkowac myśl ze te moje obajwy to jednak mają podstawy chorobowe bo, kurde nie chce tych mysli :evil:

przez beladin 18 sty 2013, 16:41
xjoasiax, Takie myśli są typowe dla nerwicy lekowej. Bierz spokojnie ..za jakiś czas lęk zmniejszy się znacznie i poczujesz wyraźną ulgę. Senność powinna przejść po dłuższym stosowaniu.
beladin

przez xjoasiax 18 sty 2013, 20:26
tak bardzo chcialabym juz od tego odpoczac :roll: ale jak to zrobic jak tu ciagle cos, np dzis zaczeły mnie mrowic stopy :shock: do tego stopnia ze jak chodziłam to czułam jakby mnie piekły :shock: jednym z obajwów mojej nerwicy były dretwiejace w nocy ręce ale to? :shock: a moze to jakis skutek uboczny leku??? tylko nikt tutaj o czyms takim nie wspominał, wiem ze wam tu nudze ale jakos tak mam gorsze dni
beladin dzieki :smile:

przez ala1983 18 sty 2013, 21:12
Dark Passenger napisał(a):Między 37,5, a 75mg brak różnicy...

Bardzo na to liczę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Michuj 19 sty 2013, 09:46
Pierwszy raz mam zastrzeżenie do zamiennika. Venlabax wolno się wchłania. Rano po zarzyciu jeszcze chodzę 2 godziny przymulony, natomiast Oriven wchłaniał się błyskawicznie (jak na przedłużone uwalnianie) i gdzieś po 20 minutach już czułem działanie.
Loża szyderców

przez izzie 19 sty 2013, 11:27
Dostałam jakiś zamiennik- Axyven i jestem ciekawa czy będzie też dobrze działał. Opakowanie mnie nie przekonuje. Teraz cały czas biorę Efevelon.
Brał ktoś Axyven ?

Sortuj wg