WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez rolingstone 16 lip 2007, 12:14
Dziś wziąłem 3 tabletkę efectinu. Na razie jest ok. Zero skutków ubocznych. Lęk się wycofał, ale to też pewnie w jakimś stopniu zasługa xanaxu 0,5 mg.

Pozdrawiam
Nerwicę można pokonać :)

Efektin

przez Grubcia 16 lip 2007, 13:31
Czesc Rolingstone.
Gratuluje braku skutkow ubocznych po efectinie,z kazdym dniem bedzie lepiej!Nie bierz za dlugo xanaxu.
Powodzenia.
Pozdrawiam!
Grubcia

przez Piotrr 16 lip 2007, 14:55
rolingstone napisał(a):Dziś wziąłem 3 tabletkę

rolingstone napisał(a):Lęk się wycofał,

tak szybko? 3 tabletka to rozumiem ze 3 dzień. Ja wzialem dzis 8 tabletkę i nic... W piątek jak kontaktowałem się z moim lekarzem powiedział, że tak ok 2 tygodni trzeba czekać na efekt... Więc czekam. Może Ty miałeś efekt wcześniej bo wspomagasz to innym lekiem. Ja niby też mam do tego pernazinum jeszcze. Boję się tylko, że bedzie to tak jak w przypadku laproxu. Wziąłem cały alprox i zero efektów. Nie zadziałało.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rolingstone 17 lip 2007, 08:32
Piotrr napisał(a):tak szybko? 3 tabletka to rozumiem ze 3 dzień.

tak trzeci (dziś czwarty). jak pisałem - wycofanie się lęku to pewnie zasługa xanaxu 0,5 sr, który biorę co dzień rano. gdy efectin zacznie działać (2 tyg.?), to będę odstawiał xanax. tak kazał mi lekarka.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:35 am ]
Piotrr napisał(a):Nie zadziałało.

Twój efectin musi zadziałać. najwyżej zwiększą Ci dawkę. Poczekaj jeszcze. A jak tam ze snem?

przez Piotrr 17 lip 2007, 09:50
rolingstone napisał(a):A jak tam ze snem?

Przez pierwsze 4 dni jak brałem wieczorem nie to w ogóle nie spałem... W sumie przez 4 noce moze mialem ze 2 godziny snu. Kontaktowałem się z lekarzem i kazał mi przenieść to na rano i teraz jest okej.

rolingstone napisał(a):wycofanie się lęku to pewnie zasługa xanaxu 0,5 sr, który biorę co dzień rano. gdy efectin zacznie działać (2 tyg.?), to będę odstawiał xanax

A skąd będziesz wiedział, że efectin działa... Skoro już Ci się lęki wycofały...

przez Aleksandra_27 17 lip 2007, 11:30
To zasługa Xanaxu, Effectin działa po ok. 2 tygodniach. Czasem na efekty czeka się nawet dwa lub trzy miesiące. U mnie lęki zaczeły ustępować po dawce 225 mg, z efektów ubocznych tylko zawroty głowy ale już mineły. Efekty uboczne występują raczej na początku leczenia Effectinem, potem one zanikają. :)

przez rolingstone 17 lip 2007, 12:25
A skąd będziesz wiedział, że efectin działa... Skoro już Ci się lęki wycofały...

no jak za 2 tyg. odstawię xanax, to lekarka mówi, że już nie powinien lęk wrócić, gdy wróci, tzn. że prawdopodobnie albo efectin nie będzie działał, albo będzie trzeba jeszcze poczekać

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:39 pm ]
7 tabletka efectinu 75. zero objawów ubocznych. a jak tam piotrrr u ciebie?

effectin a upał

przez JustynaS 22 lip 2007, 20:11
Witam wszystkich! Biorę effectin około 2,5 roku. W tamtym roku podczas upałów bardzo źle sie czułam tzn. miałam lęki i stany depresyjne. Myślałam że to nawrót, ale moja psychiatra powiedziała mi że wiele osób zażywających effectin ma takie problemy, bo ten lek jakby nie działa w wysokich temperaturach. Gdy się trochę ochłodziło czułam się lepiej. Teraz znowu jest gorąco i mam lęki, smutki a do tego jakies dziwne drętwienia. Czy ktoś może miał podobnie, albo wiecie coś na ten temat dziękuję i pozdrawiam Justyna

przez suave 23 lip 2007, 08:44
Dziwna sprawa. W tym roku na upał z effectinem się nie zdążyłam załapać, ale mam pracuję w pomieszczeniu gdzie jest 27-33 stopnie i jakoś tego nie odczuwam. Brałam effectin parę lat temu przez 1,5 roku i też sobie nie przypominam takich akcji..
Poza tym - jak lek może nie działać przy wysokich temp? Trochę to dziwne uzasadnienie.

przez Piotrr 23 lip 2007, 10:04
rolingstone napisał(a):7 tabletka efectinu 75. zero objawów ubocznych. a jak tam piotrrr u ciebie?

Hej, troszke mam problemy ostatnio z kompem i nie wchodzilem na foruum.

No ja juz po 13 tabletkach- zero efektów

przez vampirek82 23 lip 2007, 11:19
JustynaS napisał(a):Witam wszystkich! Biorę effectin około 2,5 roku. W tamtym roku podczas upałów bardzo źle sie czułam tzn. miałam lęki i stany depresyjne. Myślałam że to nawrót, ale moja psychiatra powiedziała mi że wiele osób zażywających effectin ma takie problemy, bo ten lek jakby nie działa w wysokich temperaturach. Gdy się trochę ochłodziło czułam się lepiej. Teraz znowu jest gorąco i mam lęki, smutki a do tego jakies dziwne drętwienia. Czy ktoś może miał podobnie, albo wiecie coś na ten temat dziękuję i pozdrawiam Justyna

mam dokladnie tak samo, jak zaczyna robic sie goraco fatalnie sie czuje, leki itp, niewiem czy tak dziala effectin (a raczej nie dziala), wydaje mi sie ze to objawy nerwicy sie wtedy nasilaja a nie lek przestaje dzialac....

ahaaa biore effectin od dwoch lat i za kazdym razem jak jest goraco sytuacja sie powtarza!! uwielbiam zime!!!!!! :lol:
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

przez rolingstone 23 lip 2007, 11:24
cholerka, jak widać efectin nie działa jak cudowny lek :(
piotrr, za wcześnie na efekty. poczekaj. ja biorę 11 dzień i wciąż czekam. poza tym nie odstawiam xanaxu, a i tak od wczoraj czuje niepokój. to znak, że efectin jeszcze nie zaczął działać.

Depresja letnia?

przez JustynaS 23 lip 2007, 11:35
Dzięki serdeczne za odpowiedzi! Mam w takim razie nadzieję że jesienią przejdzie. Najlepsze jest to że zawsze jesienią, tzn. od 10 lat miałam załamania nastroju, a teraz z utęsknieniem na nią czekam :D . Pozdrawiam wszystkich JustynaS

przez vampirek82 23 lip 2007, 12:13
nio to masz tak samo jak ja:) rowniez z utesknieniem czekam az przyjda chlodniejsze dni!!!!! samopoczucie od razu idzie o 10 punktow w gore :)
rowniez trzymaj sie....hmmm zimniutko ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:14 pm ]
i wlasnie tez sie zastanawiam czy istnieje okreslenie depresja letnia.....bo jak tak to ja mam :?

Uwaga! Proponuję przenieść dyskusję na pw, gg (lub inny komunikator). Relacjonowanie każdego dnia podczas brania Efectinu rozwala temat. Uwaga dotyczy kilkunastu ostatnich postów w temacie. Pozdrawiam.
*atrucha
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

Sortuj wg