WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez dequin80 04 sty 2013, 21:01
Czy do sertraliny mogę włączyć wenlafaksynę?
escitalopram 10+clonazepam 6+tianeptyna 37,5+ gabapentyna 1200+ tiagabina 10

przez cytrynka84 04 sty 2013, 22:22
Wydaje mi się,ze nie ,zbyt ryzykowne.Zwłaszcza,do tak dużej ilości sertry.Najlepiej zapytaj lekarza,ale wątpię,żeby się zgodził.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez ala1983 06 sty 2013, 17:48
No więc tak.... skoro w odstawianiu benzo najlepiej sprawdza się mała redukcja dawki w jak najdłuższym przedziale czasowym, co sądzicie o moim pomyśle dot. wenli? Pomysł ten wymyśliłam z myślą o wieloletnich weteranach, którzy uważają, że bez leków nie dadzą już rady funkcjonować.

Aby spróbować tego pomysłu, dobrze byłoby mieć w miarę poukładane i ustabilizowane życie, no ale cóż.. nie będę czekać w nieskończoność, bo nie wiadomo czy i kiedy to nastąpi.

Dawka którą stosuję od lat to 75 mg. Miałam kilka prób odstawienia ale zwykle wyglądało to tak:
- zejście z pomocą 37,5 mg zajmowało mi 2 miesiące
- przez kolejne 2 miechy resztki substancji utrzymywały się w organiźmie tak, że było jeszcze możliwe w miarę normalne funkcjonowanie
- więc razem wychodziło jakieś 4 miechy do osiągnięcia względnej czystości
- trzeba zaznaczyć, (to wbrew pozorom bardzo ważne) że schodzić zaczynałam zawsze na lato około czerwca
- wychodziło na to, że zupełny brak substancji zaczął być odczuwalny w miesiącu październiku
- a od listopada zaczynałam już zdychać, czyli w miesiącu który ogólnie uważany jest za najgorszy miesiąc biorąc pod uwagę spadek naszej formy. Więc to mi jeszcze dołożyło a nie pomogło.

Moje wnioski:
- zbyt szybka redukcja, biorąc pod uwagę łączny czas w jakim brałam leki, mózg się rozleniwia, potem nie ma się co dziwić, że nie nadąża "zaskoczyć"
- zły wybór miesiąca rozpoczęcia redukcji dawki, w czerwcu powinno się być już czystym, tak aby organizm dostał szansę pomocy jaką w tym wypadku jest letnia pogoda, promienie słoneczne i tym podobne atrakcje dla ciała i umysłu
- więc schodzić powinnam zacząć od końca lutego nie później jednak niż w marcu
- nie korzystałam z psychoterapii

A oto mój plan:
i co ciekawe w tym roku nie będzie całkowitego zejścia
- zaczynam schodzić od początku lutego
- pod koniec marca jestem na dawce 37,5 mg (trochę będzie mnie to kosztować finansowo, ale nie zrażajmy się)
- i na tej dawce pozostajemy przez cały rok (dajmy czas i szansę mózgowi na wypracowanie takiego rytmu, aby sam, bez pomocy chemii nauczył się sobie radzić, podtrzymując go przy tym lekko najniższą dawką)
- w żadnym wypadku nie rezygnuję z terapii, (dobrze byłoby 2 razy w tygodniu, jeśli ktoś ma możliwość. Ja mogę tylko 1 raz)
- myślę, że dobrym pomysłem byłoby włączenie jakichś ziół (nie na własną rękę ale fachowe ziołolecznictwo)
- waham się co do wprowadzenia leków usprawniających krążenie
- nie muszę chyba wspominać o regularnym uprawianiu sportu i dobrym odżywianiu
- jeśli się uda, dopiero w przyszłym roku o tej samej porze schodzimy z reszty.

Ponadto doszłam do wniosku, że nie ma czegoś takiego jak depresja endogenna. Uwarunkowania genetyczne, nieleczone zaburzenia osobowości i sytuacje losowe w jakich się znajdujemy, mogą prowadzić co najwyżej do depresji reaktywnej. Ale to już inny temat..

Zobaczymy czy da się po latach naprawić błędy lekarzy. Trzymajcie kciuki !

Zastanawiam się tylko, czy te 37,5 mg będzie dla organizmu wystarczające..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xjoasiax 06 sty 2013, 21:43
witam
od 5 dni jestem na wenlafaksynie, dokładnie biore faxolet w dawce 37,5, moj psychiatra zalecił mi ta dawke na 10 dni a potem 75
jak narazie musze przyznac ze lek toleruje całkiem niezle, jakis czas temu mialalam przygode z sertralina po kórej ledwo zyłam a niestety nie mogłam sobie pozwolic na takie reakcje bo mam w domu dziecko i musze sporo jezdzic samochodem :( teraz przez pierwsze 2 dni tylko lekkie zmulenie, brak apetytu i małe problemy ze snem pierwszej nocy :smile: mam do was jednak pytanie czy przez pierwszy okres brania mogą nasilac sie lęki? oraz czy pierwszy okres brania moze nasilac objawy somatyczne? bo z tym mam najwiekszy problem :(
i jeszcze takie pytanie, mam w domu opakowanie 28 tabletek w dawce 37,5 , czy jak przejde na 75 moge poprostu zabrac dwie tabletki czy leoiej jest wykupic całą dawke w jedej tabletce?

przez Siding Spring 07 sty 2013, 11:21
ala

czyli po roku chcesz zejsc od razu z 37.5 do zera? Mozesz to odczuc .

przez beladin 07 sty 2013, 12:25
dequin80, Nie.
beladin

przez ala1983 08 sty 2013, 20:50
lubudubu napisał(a):ala

czyli po roku chcesz zejsc od razu z 37.5 do zera? Mozesz to odczuc .

Nie, nic takiego nie napisałam. Schodzenie z 37,5 też zajmie mi przynajmniej kilka miesięcy, ale o tym na razie nie myślę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez xjoasiax 09 sty 2013, 11:43
moze ktos jednak odpowie....czy moge połaczyc dwie tabletki 37,5 czy lepiej jest wykupic całą dawke 75???

przez depas 09 sty 2013, 13:23
xjoasiax, w pierwszych dwóch tygodniach lęki mogą się nieznacznie nasilić, ale w dużo mniejszym stopniu niż niektórych innych leków typu paroksetyna, także powinnaś być ok.
Tak, możesz spokojnie brać 2x37.5, nie ma żadnych przeciwwskazań.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez xjoasiax 09 sty 2013, 14:09
depas dziekuje bardzo za odpowiedz

przez beladin 09 sty 2013, 18:18
xjoasiax, Najlepiej poproś doktora o tabletki 75mg o przedłużonym uwalnianiu (ER,XL,MR) Weźmiesz rano a lek będzie się uwalniał stopniowo przez dłuższy czas :)
beladin

przez cytrynka84 09 sty 2013, 19:44
Faxolet z tego ,co wyczytałam w necie nawet w dawce 37,5 jest ER.Chyba nie ma ten akurat zamiennik tabletek o natychmiastowym uwalnianiu. Jak xjoasiax, weźmie dwie to też będzie OK.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez xjoasiax 09 sty 2013, 21:32
dokładnie cytrynka, faxolet mam teraz er, ma tez druga recepte na dawke 75 er ale tak sie zastanawiałam czy moge zabrac teraz poprostu dwie tabletki, w takim razie chyba spróbuje bo ta nizsza dawke biore juz 10 dzien, jesli tylko starczy mo odwagi, bo narazie moje"podobno"somatyczne objawy sa silniejsze niz zazwyczaj i zaczynam sie wkrecac ze to napewno nie od nerwicy co tylko prowadzi mnie w błedne koło, fak :(

przez cytrynka84 09 sty 2013, 22:25
xjoasiax, bierz po prostu 2 tabl.

Rozumiem Cię też sobie różne rzeczy "wkrecalam".
Nie wiedziałam,czy to nerwica,czy rzeczywisty objaw np.jakiejs choroby.
Na szczęście leki mi na to pomogły i teraz mam te "jazdy" rzadko i trwają krótko,jeśli nawet się pojawia.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg