WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Michuj 30 gru 2012, 14:01
I co z tego, że lek działa na noradrenalinę, dopaminę czy na serotoninę? Może działać, może nie działać.
Loża szyderców

przez depas 30 gru 2012, 14:13
mvp95, mogłbyś też spróbować 225mg wenlafaksyny jeśli 300 to za dużo, albo 300 w dwóch dawkach podzielonych. Mam nadzieję że podziała na Ciebie pozytywnie wenla z Wellbutrinem, u mnie się ten zestaw niestety nie sprawdził - zbyt duża nerwowość i lęki. Ale ja często nietypowo reaguje na leki, także nie musi to być wymierne (i oby nie było).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez mvp95 30 gru 2012, 14:14
Michuj, Dzięki, dużo wniosłeś do tematu... To może teraz naprawdę Ci mądrzy się wypowiedzą?

-- 30 gru 2012, 14:17 --

depas no luz, chyba będe musiał sam na sobie się przekonać jak działa... A wenlę właśnie brałem w dwóch dawkach podzielonych i to jeszcze w tych o przedłużonym uwalnianiu.
mvp95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 30 gru 2012, 16:22
mvp95, a co Ci da bełkot pseudonaukowy, który ni jak się do ma rzeczywistości, bo nawet lekarz będzie leczył metodą prób i błędów? :roll:
Ok forumowi psychiatrzy. Odpowiedzcie mi dlaczego wenla działa, natomiast cymbalta i anafranil (także wellbutrin i reboksetyna , będąc przy temacie noadrenaliny) nie działały?
Loża szyderców

przez bergamotka76 30 gru 2012, 16:39
Hej , ja bralam dlugo asentre , dawka nawet 200 dzialala po jakim czasie slabiej ale sie dobrze czulam, przestalam sie jej bac, bo straszliwie boje sie nowych lekow , a probowalam juz wiele :/ ostatanio moja dok. przepisala mi wlasnie wenlfaksyne - zamiennik oriven to koszt 3.75 zl , zaczelam brac i zaczela miec jeszcze wieksze doly i zaburzenia nastroju a dodatku zaczelam puchnac, zwiekszyl mi sie apetyt - po niecalych dwoch tyg , i juz go nie wezme, nie wiem co teraz wezme, na razie ratuje sie benzo - ale u mnie to juz uzaleznienie na maxa- bez tego chyba wyłabym i trzesla sie jak galareta
" Uważaj na ludzi którzy nigdy się nie śmieją - sa niebiezpieczni"

przez Siding Spring 02 sty 2013, 18:02
a co jeszcze brales? Czy ja wiem czy natrectwa myslowe...taki chaos straszny ..duzo mysli...kazda krotka i chaotyczna...wiecznie zamyslony..non stop myslenie i przymus dzialania. Tak to bylo u mnie na ssri i jak bylem krotko na wenli to tez . Zauwazylem ze im silniejszy wychwyt zwrotny tym wieksze natezenie tych mysli. Na paroksetynie to gadalem ze soba w myslach:)

przez depas 02 sty 2013, 18:55
rps, a może bierzesz zbyt wysoką dawkę tej wenlafaksyny i dlatego tak Cię męczy? Zastanawiam się, bo ja zaczynałem od 75mg i było ok, pomogło szybko na lęk bez pogorszenia innych objawów, a na 150mg było już nieco gorzej - lęk się nie zmienił, a ja zrobiłem się bardziej nerwowy i spięty.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 02 sty 2013, 22:04
lubudubu napisał(a):a co jeszcze brales? Czy ja wiem czy natrectwa myslowe...taki chaos straszny ..duzo mysli...kazda krotka i chaotyczna...wiecznie zamyslony..non stop myslenie i przymus dzialania. Tak to bylo u mnie na ssri i jak bylem krotko na wenli to tez . Zauwazylem ze im silniejszy wychwyt zwrotny tym wieksze natezenie tych mysli. Na paroksetynie to gadalem ze soba w myslach:)

Dlatego przy takich skutkach SSRI i innych LPD zamiast zmieniać na inny, podwyższać dawkę, albo dokładać kolejny antydepresant, warto włączyć stabilizator lub neruleptyk. Jedni mają szczęście i u nich SSRI pięknie wyeliminuje dokuczliwe objawy bez uboków a innym niestety spowoduje dodatkowe komplikacje... ale to nie powód żeby się obrażać na leki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 03 sty 2013, 14:31
elfrid, Jaką dawkę brałeś kiedyś tej wenlafaksyny i w jakiej postaci, standardowej czy o przedłużonym uwalnianiu? Po jakim czasie poczułeś wyraźne dobre działanie?
beladin

przez elfrid 03 sty 2013, 19:45
beladin, 8 lat temu dokładnie po raz pierwszy. Poczułem działanie po dwóch tygodniach na dawce 75 mg, ale lekarka i tak podniosła do 150mg, żeby nie zobaczyć czy będzie lepiej. I było. W sumie brałem z trzy lata.
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 03 sty 2013, 20:24
beladin, A jakieś uboczne skutki odczuwałeś podczas kuracji?
beladin

przez Siding Spring 04 sty 2013, 11:53
po co tak mieszac moze sprobouj z sama paro? toc to silny lek i moze calkowicie wyelimuje Tobie lęki. A dopiero potem dokladac. Tak nie bedziesz wiedzial co dziala a co nie..

przez depas 04 sty 2013, 13:20
rps, zgadzam się z lubudubu, może powinieneś spróbować samego paro. To ponoć dobry lek przeciwlękowy i daje radę sam, 40mg to już całkiem konkretna dawka. Ale z zestawów które nakreśliłeś, do mnie osobiście najbardziej przemawia ostatni jeśli już. Wydaje mi się optymalny, a jak widać w moim podpisie, i mnie nie obce są kombinacje lekowe.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 04 sty 2013, 14:30
rps 40mg miażdży lęki! Moim zdaniem 30mg dla większości osób z takimi problemami jest w zupełności wystarczającą dawką. W obu przypadkach trzeba dać jej więcej czasu, żeby mogła Cię na tyle wyciągnąć byś mógł odczuć wyraźną ulgę.
beladin

Sortuj wg