WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 29 gru 2012, 01:15
Entliczek, pętliczek, czerwony stoliczek bęc, ooo... sertralina :D Psychiatria to na prawdę niesamowita dziedzina medycyny. Kiedyś to jeszcze miałem jakieś nastawienie do leków. Teraz to już mi wszystko jedno. Pozostaje testować alfabetycznie. W najgorszym razie wrócę do fluo i sztucznego napięcia. Tylko żeby to miało ręce trzeba ten miesiąc wytrzymać, a nie co dwa tygodnie skakać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 29 gru 2012, 01:31
W najgorszym razie wrócę do fluo i sztucznego napięcia.

Nie wiadomo Elfrid czy następnym razem i za jakiś okres czasu owe fluo tak samo u Ciebie zaskoczy. Te leki często są( według mnie) nieprzewidywalne...
Żeby lek dodawał energii ale nie powodował wewnętrznego napięcia?

Tramal , amphe. etc , ale nie radzę , wywrotka gwarantowana po dłuższym czasie. Nie może być chyba za pięknie z tymi SSRI ,bo by się ludzie za bardzo w nich zadłużali i brali jak narkotyki . Zawsze musi być jakiś babol...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 29 gru 2012, 01:33
Kalebx3 napisał(a): Nie wiadomo Elfrid czy następnym razem i za jakiś okres czasu owe fluo tak samo u Ciebie zaskoczy. Te leki często są( według mnie) nieprzewidywalne...

A co się będę martwił na zapas. Zawsze jest jeszcze aktywizujący Wellbutrin na którym też nie można usiedzieć na dupie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 29 gru 2012, 01:42
Podoba Ci się ten stan sztucznego pobudzenia po wellbutrinie? W rzeczy samej to chyba mniej leczy niż SSRI. Dla mnie takie fazy odpadają. Stokroć lepiej kopała swego czasu Imipramina ,ale co to za przyjemność skakać w fotelu ( jak pod prądem,pod /w napięciu)zamiast siedzieć w spokoju i równowadze.

przez depas 29 gru 2012, 01:59
Nie wiem, ja od Wellbutrinu oczekiwałem podobnych do amfetaminy doznań i oczywiście bardzo się zawiodłem. Dla mnie to wyglądało tak: wszystkie negatywne efekty amfetaminy plus parę pojedyńczych pozytywnych, ot cała historia. Nie za długo na bupropionie pobyłem, nie wiem do czego ma służyć ten lek i na co właściwie pomagać. Na lęki to on na pewno nie pomaga, a chcieć się po nim faktycznie chce. Zgrzytać zębami i robić dziwne miny.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 29 gru 2012, 12:33
Kalebx3, w ogóle mi się nie podobał. Podobnie nie podoba mi się sztuczne działanie fluoksetyny. Chyba czas wziąć rozwód z psychotropami, dać odpocząć synapsą i zobaczyć jaki, i czy w ogóle, pojawi się problem: senność czy lęki.

przez Siding Spring 29 gru 2012, 13:00
otoz to..:.

przez Kalebx3 29 gru 2012, 13:45
Chyba czas wziąć rozwód z psychotropami,

Elfrid , dasz radę?
No dobra , a na jak długo ? Bo jeśli krócej niz na miesiąc to dla mnie to żaden rozwód.
A jak podczas tego rozwodu pojawią się mega-total lęki lub jeszcze jakie co nienajlepsze, wtedy nie pękniesz ? Co?
Może dotrze w końcu to do Ciebie ( jak do mnie dotarło) ,że rozwodów to Ty możesz sobie brać ile chcesz, tyle tylko ,ze ta Druga Panna Psychotropowa może Ci ich nie dać... i wtedy ( MOŻE?) dopuścisz do siebie nienajweselszą Prawdę ,że tkwisz w tym Związku pomimo chęci i niechęci swoich,,,
Potem będzie już tylko czekanie na nowy lek , nowy wypas , farnmaceutyczny CUD na siedmiu nogach i przede wszystkim Nadzieja ,że może to już Tu i Teraz...

Ostatnio tak zachwalałeś Topiramat ,,,i co? czyżby kolejny raz dupa blada?
ja w każdym bądż razie nie próbowałem tego leku , a po Twojej reklamie( za którą i tak jestem Ci wdzięczny) muszę mieć ten specyfik. ..Widzisz już tak to chyba działa- Ty mi dzisiaj , ja jutro Tobie,tamten tamtemu itd. Dobrze ,że mamy to Forum ,jedyne i co najlepsze ,że się nie nudzimy i nie wyczerpujemy się w swych pomysłach ;) :lol:
Nara.

przez Tańczący z lękami 29 gru 2012, 14:24
ach te toksyczne związki... :bezradny: w matrixie źle, bez matrixa fatalnie :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 29 gru 2012, 14:55
Kalebx3, Pewnie, że nie dam rady. Napisałem tak z przekory dla lubudubu, żeby zobaczyć jego radosną reakcję. 8) 8) 8) 8) Taka jak się spodziewałem. :D Już dawno zaakceptowałem ten fakt, że jest to związek do grobowej dechy. I nie mam bynajmniej kompleksu, że będę brał leki do końca życia. W końcu po listopadowej zdradzie fluo z niedziałającą parą, wszystko wróciło, więc nie łudzę się, że mogłoby być inaczej
A tak poważnie Kalebx3, to nie chcę żonglować lekami i wierzyć, że gdzieś jest substancja psychotropowa CUD i na nią czekać, czekać, czekać i próbować, próbować, próbować, bo jeszcze tego i tego nie próbowałem (jak weekendowa degustacja jogurtów w supermarkecie) - jak to tobi depas (nie krytykuje, skoro sprawia mu to frajdę, ale depas pewnie nie jest w stanie nawet powiedzieć co mu nie pasuje w sertralnie, on po prostu chce spróbować czegoś nowego). Biorę fluo bo pomaga na senność i zmęczenie przez które jest mi trudno normalnie wykonywać obowiązki (taka przyziemna sprawa). Ja już nie piszę o nastroju czy radości z życia - to taki łopatologiczny objaw - permanentne zmęczenie. Dodaje do tego topiramat nie dla frajdy, ale żeby stłumił sztuczne pobudzenie, nakręcenie po fluo. Niestety tłumi też wszystko inne - zwłaszcza funkcje intelektualne pod każdą postacią. Mam teraz długi weekend zobaczymy, czy do środy uboki przejdą. Celowo nie piszę w podpisie co biorę, bo czekam, aż to się wyklaruje. Jak topi nie wypali może spróbuje karbamazepiny. Samej fluo nie mogę brać. Jak karbamazepina nie wypali, będę musiał odstawić fluo. Tpoiramat na pewno zachamuje pobudzenie, wewnętrznie wyciszy, "przykuje do łóżka" w pozytywnym sensie. Ale uwzględniając nieprzyjemne uboki, nie mogę go na razie nikomu polecać. Jak sobie wyrobię zdanie o topi, napiszę coś ostatecznie w jego wątku. A na co miałby ci pomóc topiramat? Jakie leki bierzesz obecnie?

Tańczący z lękami, te okruszki które bierzesz nazywasz związkiem? :mrgreen: chyba boisz się w ten związek zaangażować na dobre :twisted:

przez Kalebx3 29 gru 2012, 15:13
Ja Cię rozumiem Elfrid.
Topiramat ?Własnie pobudzenie,a konkretniej ADHD i tego typu zbyt szybkie jazdy...konkretnie na zwolnienie , naprawę i regenerację "hamulców " .
Biorę pełen zestaw i praw-do- -poodo-bnie słuzy mi on.
Paro+ metylo+ baclofen+L-tyrozyna.

przez elfrid 29 gru 2012, 15:22
A metylo nie pomaga na te jazdy czy zaczęły one występować dopiero na nim?

-- 29 gru 2012, 15:26 --

PS W ogóle próbowałeś już innych LPP na swoje dolegliwości?

przez Kalebx3 29 gru 2012, 15:27
Jazdy na metylo? No co ty .
Metylo to "ołów w dupie " w najlepszym wydaniu. Dopiero po metylo naprawdę mi sie poprawiło. Kiedys to była masakra, teraz jest o wiele lepiej , a już na pewno znośnie. Polecam!

-- 29 gru 2012, 14:28 --

A co to jest LPP?
wyrażaj się jaśniej.

przez elfrid 29 gru 2012, 15:31
Sorki lek przeciwpadaczkowy, w sensie stabilizatory Depakina, Tegretol, Lamitrin albo inne jak np. Topamax, gabapentyna, pregabalina itp

Sortuj wg