WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Tańczący z lękami 27 gru 2012, 22:00
elfrid, szkoda cholera, szkoda, bo liczyłem na te stabilizatory, ale może krótko, za duża dawka, cholera wie...
Michuj, zgadzam się całkowicie, że teoria w psychiatrii jest tyle warta co wróżby z fusów. Ja leczę się od 10 lat i nadal nie wiem czego mi brakuje na 100%, bo jak to sprawdzić? W ludzkim mózgu jest zbyt wiele zmiennych, nie mówiąc już o całym organizmie. Jedno, co warto to próbować i kombinować i jak ja to mówię "strzelać" z lekami. A ja wolę strzelać do siebie niż dać się bombardować lekarzom. Może jestem postrzelony, ale nie będę miał w ten sposób pretensji do nikogo :D PS. Twój nowy avatar poprawił mi humor... :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Michuj 27 gru 2012, 22:23
lubudubu, skoro kiedyś wenla przestała działać to pewnie teraz nawet jakby zaskoczyła, to znowu by się to powtórzyło

tak było u mnie :)
Loża szyderców

przez elfrid 27 gru 2012, 22:38
Tańczący z lękami, może za duża dawka na początek faktycznie. A może warto zacząć od czegoś bardziej sprawdzonego w stylu Dupakiny. A Ci na prawdę dają coś te mikrodawki? 12,5mg sertraliny i 7,5mg mirtazapiny?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 27 gru 2012, 22:51
elfrid, tak, bez Mirty masakra, z 15mg za duzo spalem, 25mg serty czasami mialem wieczorne leczki i podminowanie, bez ssri masakra. Od 2 dni jest troche lepiej, kiedy zmniejszylem sertre. Mirte bralem juz naprzemiennie 7,5 i 15mg.
a teraz troche teorii: "Dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50%" wg wikipedii, jesli dodamy synergie drugiego leku dzialajacego na receptory sero, nor i dopam. to moze dzialac, ale na serio licze sie z tym, ze za kilka dni moge miec reke w nocniku, ale "ide na czuja" :lol:

-- 27 gru 2012, 21:52 --

* chodzi o 9mg sertraliny nie wenli czy mirty

przez elfrid 27 gru 2012, 22:55
Niekoniecznie. /cenzura/ wie jak to wszystko działa. Dla mnie dowodem, że dwa leki z tej samej grupy działają zupełnie równie fluo i paro. Na razie dodam do 20mg fluo 10 mg mianseryny. Zobaczymy jak będzie z wagą i sennością. Mam nadzieję, że po niej przejdzie wewnętrzne napięcie i podminowanie. Potem może stopniowo zwiększę albo przejdę na mirtę. Kiedyś brałem 20mg fluo w połączeniu z 60 mg mianseryny ale przytłem 18kg w kwartał (po odstawieniu jeszcze szybciej zrzuciłem). Muszę przejść na jakąś dietę bezwęglowodanową. Ciebie nie ssie po mircie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 27 gru 2012, 22:57
PS. czy nie zastanawialiście sie, dlaczego ludzie schodzacy z wenli generalnie nie maja wiekszych problemow z zejsciem nawet z 300mg do 37,5mg lecz aby zejsc z 37,5mg do 0 przechodza przez pieklo?

-- 27 gru 2012, 22:01 --

elfrid, właśnie nie, może z uwagi na małą dawkę, choć wczoraj ważąc się przytyłem 1 kg na niecałe 3 mce brania. Jestem i tak dość szczupły więc mam komfort, że nawet 5-10kg mi nie zaszkodzi. Ale lerivon i mirta to cudowne leki, bo fajnie wyciszają więc super jako dodatki do ssri/snri

przez beladin 27 gru 2012, 23:22
Osobiście najgorsze skutki odczuwam po całkowitym odstawieniu ..bez względu na to jaki to lek.
beladin

przez Evele 27 gru 2012, 23:25
mam pytanie do dziewczyn:
czy podczas brania wenlafaksyny miałyście problem z miesiączkowaniem?w ostatnim czasie stopniowo zwiększyłam sobie dawkę z 37,5 mg do 75 mg i teraz o ponad tydzień spóźnia mi się okres, czy to możliwe że zmiana dawki mogła tak na mnie wplynąć?bo nie moge się doczytać na ulotce, że może być taki skutek uboczny a nie wiem czy to normalne, bo szczerze mówiąc zaczynam się trochę niepokoić:/

przez Tańczący z lękami 27 gru 2012, 23:27
beladin, dokładnie mam tak samo

-- 27 gru 2012, 22:29 --

Evele, oczywiście nie chodziło mi o okres :lol:

przez depas 27 gru 2012, 23:36
beladin, a jak wygląda obecnie Twoja przygoda z moklobemidem?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kisu 27 gru 2012, 23:53
Tańczący z lękami napisał(a):PS. czy nie zastanawialiście sie, dlaczego ludzie schodzacy z wenli generalnie nie maja wiekszych problemow z zejsciem nawet z 300mg do 37,5mg lecz aby zejsc z 37,5mg do 0 przechodza przez pieklo?

Ja się kompletnie z Tobą zgodzić NIE mogę! Wiele razy schodziłam tylko z 37.5 do 0 i było genialnie, żadnych skutków odstawiennych - samopoczucie poezja. No i wreszcie zaczęłam czuć radość, bardziej :)
Venlectine 37.5mg

przez Tańczący z lękami 28 gru 2012, 00:24
kisu, tylko potwierdziłaś teorię, że największe działanie mają niskie przedziały dawek. Czyli zmiana o 37,5 wywołała samopoczucie poezja i zaczęłaś czuć radość bardziej. Gdybyś zeszła z 300 do 262,5 pewnie nawet byś tego nie poczuła. Choć oczywiście wenla działa jeszcze na noradrenalinę bardziej w większych dawkach, ale ogólna zasada jest taka sama. Czy mamy 2 kromki chleba czy 2 bochenki, w gruncie rzeczy podstawowy głód zaspokoimy w obu przypadkach.

przez johny12 28 gru 2012, 01:23
Po nad tydzień temu zacząłem brać wenlafaksyne 75mg wcześniej brałem setaloft a później miansec ale bez większych rezultatów. Na początku nie było źle odczuwałem nawet pewną euforie po tym leku. Ale ostatnich kilka dni to był koszmar, bardzo silna depresja z myślami samobójczymi cały czas leżałem z rozdzierającym bólem istnienia, wstanie i umycie się rano było kosmicznym wysiłkiem. Dzisiaj nie brałem leku koło południa chyba miałem objawy odstawienne szumy w uszach, rozmywany się obraz, osłabienie. Teraz wieczorem czuje już normalnie bez porównania lepiej niż kilka godzin temu. Nie wiem czy tak na początku działa lek i trzeba poczekać na efekty ? Jak myślicie nadal mam brać lek czy jednak wenlafanksyna nie jest dla mnie ?

przez tahela 28 gru 2012, 01:39
johny12, Tydzień to stanowczo za malo żeby cos powiedziec , poczekaj co najmniej miesiac wtedy moze juz cos konkretniejszego a tak wogóle leki zaskakuja u wiekszosci osób po 6 tygoniach a u niektórych dopiero po dwóch miechach, brałes juz inny lek to powinienes wiedziec o tym.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg