WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez elfrid 27 gru 2012, 19:31
cytrynka84, też już jestem w czarnej farmakologicznej dupie. Tylko ta dupa to ślepy zaułek bez żadnych innych możliwości. Mam chyba wrażenie, że farmakologicznie nic lepszego niż fluoksetyna mnie nie spotka, na której się przynajmniej nie jestem śpiący.
Skoro na fluo z edronaxem masz takie cyrki lepiej odstaw i spróbuj z wenlą od zera.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Michuj 27 gru 2012, 19:32
też byłem w takiej dupie. Aż boję się myśleć, że kiedyś wenla przestanie działać, po praktycznie nie mam żadnej alternatywy. Wszystko przerobione ;/
Loża szyderców

przez Siding Spring 27 gru 2012, 19:36
no a tak wychwalales ssri ze nakrecaja do zycia, powoduja skupienie na zyciu... ja tam nigdy czegos takiego nie mialem. Jedyne na co dobrze dzialaly to redukcja lęku do minimum..tego napadowego i tego ugolnionego minusy to zmniejszenie witalnosci i sil zyciowych jak i sennosc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 27 gru 2012, 19:37
no a tak wychwalales ssri ze nakrecaja do zycia

jak widać, na krótko :P
Loża szyderców

przez Siding Spring 27 gru 2012, 19:41
mnie to ciekawi skad Twoja az tak dobra reakcja na wenlafaksyne:P jakis nikt inny az takich pozytywow nie odczuwa;). Moze w sumie to i niepotrzebne Tobie leki bo i tak bys sie czul dobrze?

/cenzura/ (przepraszam za wyrazenie) ale mi sie koncentracja poprawila jak nie biore ssrajow juz 1.5 roku. Zaczynaja mi sie coraz bardziej rozjasniac w glowie i dobor slow jakby wiekszy..:D. Jednak paroksetyna daje strasznie po funkcjach poznawczych ...

przez cytrynka84 27 gru 2012, 19:44
elfrid, teraz jedziesz na samym Topiramacie tak?
Zanim ta wenla się "wkreci" to mnie chyba zamkna w psychiatryku... :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 27 gru 2012, 19:46
lubudubu, nikt na to nie odpowie. Dlatego bawią mnie wywody forumowych ''psychiatrów'' o działaniu na konkretne neuroprzekaźniki i konkretne receptory. Bo później praktyka to weryfikuje.
Loża szyderców

przez elfrid 27 gru 2012, 19:50
lubudubu, to nie jest dobre miejsce do łapania za słówka, zwłaszcza kiedy do końca nie łapie się problemu autora. Fluo nie straciła, przynajmniej u mnie, swoich właściwości aktywizujących. Ale to strasznie sztuczne uczucie połączone z niemożnością odprężenia i zrelaksowania. Chciałbym mieć taką naturalną energię bez sztucznego (na)pędu w środku. Bez fluo natomiast pojawia się senność i zmęczenie, które uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Paroksetyna się nie sprawdziła - chociaż może za krótko ją brałem. Dołożenie topiramatu tak mnie zglebowało, że wyszedłem wcześniej z pracy (nie wiem czy jest sens próbować innego stabilizatora). To mam na myśli pisząc DUPA. Nie wiem co dalej robić. Pewnie będę ciągnął fluo bo co innego pozostało? Nie mam już siły na dalsze eksperymenty, robienie sobie wody z mózgu i stratę życia. Chodzi mi jeszcze po głowie sertralnia, ewentualnie powrót do paroksetyny na dłużej niż miesiąc (ale to możliwe dopiero w lecie). W końcu najbardziej rozsądne obniżenie dawki fluo do 10mg-15mg lub dołożenie do niej mirtazapiny.

PS Tak, wiem, powinienem się cieszyć, i cieszę się, że fluo działa, że nie budzę się z uczuciem totalnego zmęczenia bez sił na nic, że nie zawalam spraw, ale chcę się wyluzować i zrelaksować.

przez Siding Spring 27 gru 2012, 19:51
cytrynka musisz odpoczac od lekow chyba na jakis czas gdzies z miesiac ..niech mozg powroci do jako takiej wzglednej rownowagi i wtedy bedziesz wiedziala na czym stoisz. Nie wymagaj teraz od siebie zbyt wiele...bo naprawde mozna sfiksowac. Skoro czujesz sie jak czujesz to fluo i edronax Tobie nie sluza..moze i nawet szkodza. Odloz poczekaj ...i jak cos uderzaj z wenlafaksyna..( skoro kiedys Tobie pomogla). Kurna ja pamietam co ja kiedys odwalalem. Pobralem z tydzien paroksetyne..odkladalem przy czym mialem cala mase skutkow ubocznych...potem wchodzilem na fluoksetyne zeby zaraz za moment cos dolozyc do tego wszystkiego i caly czas czytalem forum i opinie innych o lekach. Naprawde mi odwalalo...ale to wlasnie byl wynik tego kurewskiego lęku i gonitwy mysli. To ktos z boku , ktos kompetenty musi ocenic Twoj stan bo sama juz sie w tym pogubilas. Dobrze ze teraz mozna polezec i w spokoju poczytac cos..

rps jak po 8 tyg czujesz zamule to na 99% juz tak pozosotanie i chyba raczej bedzie sie tylko poglebiac zarowno z czasem jak z i z wieksza dawka. Tak mial np elfrid

elfrid

no znam te sztuczne nakrecenie. Ale nie ma leku ktory spowoduje u Ciebie naturalna motywacje/energie i checi do dzialania. Musialbys przemodelowac sobie osobowosc . Moze i jest cos w mozgu co odpowiada wlasnie za te nasze procesy myslowe/nastawienie do zycia. Ale nigdy nie bedzie to naturalne po serotoninowych dopalaczach. Moze jak to mowia forumowi eksperci to wlasnie ta dopamina w okreslonych obszarze mozgu. ( Nie ma co teoretyzowac). To wroc do fluo. A moze te sennosc to jescze zejscie z fluo...niby krotko brales ale ma dlugi okres poltrwania. No a po stabizatorach chyba wlasnie mozna oczekiwac bardziej zmulenia/uspokojenia/wyciszenia anizeli aktywizacjii. Skoro brales paro/fluo/ wenle to wlasciwie reszta moze dzialac podobnie. Moze wroc do wenlafaksyny skoro tak dobrze sie na nie czulesz. Po takim czasie od odstawki powinna znow dzialac.

Co do lapania za slowka to sam dobrze wiesz ze tak sie robic nie powinno:)
Ostatnio edytowano 27 gru 2012, 20:02 przez Siding Spring, łącznie edytowano 1 raz

przez elfrid 27 gru 2012, 19:55
cytrynka84, jade na fluo. A z topiramatem daje sobie spokój, za bardzo glebował, obniżał nastrój. Co dziwne, dopiero po kilku dniach od włączenia, na początku wydawało się, że będzie ok.
Wenla zadziała. Pamiętam jak ją kiedyś brałem, po tygodniu była wyraźna poprawa w zakresie napędu, potem było z górki, także uszy do góry. Zawsze potem możesz dołożyć mirte - podobno nawzajem te leki potencjalizą swoje antydepresyjne działanie.

Michuj, może ci "forumowi psychiatrzy" potrzebują namiastkę logicznego wyjaśnienia, w tym gąszczu psychiatrycznych zaklęć typu "wydaje się", "przypuszcza się", "uważa się", w które zaopatrzone są ulotki SSRI

-- 27 gru 2012, 19:58 --

lubudubu, cytrynka84, odstęp między fluo a wenlą powinien wynosić tydzień. Nie trzeba robić miesięcznej przerwy. Także jak się źle czujesz nie musisz tyle czekać.

przez Michuj 27 gru 2012, 20:05
elfrid, czytałem multum swego czasu na ten temat. Teoria jest mi dobrze znana, natomiast na nic się zdała.
Loża szyderców

przez elfrid 27 gru 2012, 20:32
lubudubu napisał(a): A moze te sennosc to jescze zejscie z fluo...niby krotko brales ale ma dlugi okres poltrwania.)

Ale jak senność przez zejście z fluo? Zejście z fluo miałem przez 1,5 msca kiedy brałem paro. Teraz cały czas biorę fluo. Ostatnich trzech dni na samym topiramacie nie liczę, bo fluo ma długi okres półtrwania.

przez Siding Spring 27 gru 2012, 20:35
myslalem ze odlozyles fluo i zaczeles sam topi brac

przez elfrid 27 gru 2012, 20:38
lubudubu, skoro kiedyś wenla przestała działać to pewnie teraz nawet jakby zaskoczyła, to znowu by się to powtórzyło. Jeśli już myśleć o całkowitym odstawieniu fluo to bardziej na rzecz sertraliny. Póki co chyba zmniejszę dawkę do 10 lub 15 mg albo dołączę niewielkie dawki mianseryny/mirtazapiny/trazodonu.
Pewnie więcej już z psychotropów nie wyciągnę i muszę pogodzić się ze sztucznym nakręceniem. W końcu nastrój ok, lęków też raczej brak. Na ostateczną ocenę poczekam aż miną 2 miesiące od ponownego wejścia na fluo. A z tym miniADHD muszę nauczyć się żyć.

-- 27 gru 2012, 20:42 --

lubudubu, odłożyłem - ale łącznie to było 3 albo 4 dni. Dzisiaj po raz pierwszy byłem w pracy na topiramacie i ledwo dałem radę. Za bardzo otępia intelektualnie. W pewnych momentach miałem problemy z wysłowieniem się.

Sortuj wg