WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 21 gru 2012, 23:36
cytrynka84, a nie sądzisz, że jesteś wyczerpana przez ciągły lek i przeżywanie wszystkiego. Jakbyś tak spróbowała coś silnie przeciwlękowego może i zmęczenie by przeszło?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 22 gru 2012, 01:04
Kalebx3, mi lekarz kazał brać takie o to Combo fluo 20+edro 2 tabl+wenla 75,,ale się przesraszylam ZS i nie brałam.

-- 22 gru 2012, 13:14 --

Kalebx3, może masz i racje,ale nie wiem,czy będę mogła tak brać takie Combo,czy mi się lęk nie załączy. elfrid, Sama nie wiem nie chce zawalić studiów
:( Zaczynam mieć dość ciągłego wkurw... i zaparć po Edronaxie.Ciagla bezsenność,nawet lerivon juz nie pomaga.Zaczynam brać neuroleptyki na sen,a po nich i tak skupić się nie mogę na nauce :(

-- 22 gru 2012, 13:21 --

Lekarz proponował też taki zestaw Edronax+Wenla 75,ale po tym dretwieja mi nogi,serducho wali,jakbym miała dostać jakiegoś zawału,czy udaru.Nie wiem czy te objawy wynikały z leku,czy faktycznie coś się z serduchem działo :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 22 gru 2012, 14:33
beladin, myślę, że warto jej spróbować :great:

-- 22 gru 2012, 13:36 --

ja te jazdy z pompką miałem już na 50 i 75mg, po zmniejszeniu na 25mg nagle przestało. Może brakowało noradrenaliny?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 22 gru 2012, 16:05
Dodałem dziś do swojego zestawu 150 mg wenli,narazie czuje jakbym łyknął cukierki.
QueenForever

przez Tańczący z lękami 22 gru 2012, 17:11
QueenForever, ja bym zaczął od 37,5mg, ale jestem wrażliwy na zmiany leków. Wenla zadziałała na mnie już po tygodniu, ale pierwsze 4 dni byly chu.owe

przez aree1987 25 gru 2012, 00:49
Wenla u mnie masakrycznie powoli się rozkręca, drugi raz podchodzę do dawki 300mg (ze 150mg)i jakoś po mcu jeszcze nie załączyło się terapeutyczne działanie..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Siding Spring 25 gru 2012, 10:18
queenforever.

Za bardzo kombinujesz lekami. To nigdy nie zda egzaminu.Nigdy sobie nie pomozesz. Obserwuje czasem Twoje wypowiedzi i widze co sie dzieje. Na przestrzeni 3tyg bylo wejscie na mirte..potem esci ktory nie zdazyl sie wkrecic w organizm a teraz wenla. Nie wspominajac jakie to masakryczne polaczenie escitalopram 20 mg+wenla 150 mg..:O

przez QueenForever 25 gru 2012, 11:19
lubudubu bez wątpienia masz racje :?
QueenForever

przez Tańczący z lękami 25 gru 2012, 16:47
z drugiej strony tonący brzytwy się chwyta..., ale kurczę trzeba trochę dłużej nie zmieniać kombinacji leków, chociaż 2-3 tyg, żeby organizm się wyciszył od tych zmian. A jak nie wiesz co wybrać to napisz karteczki z lekami i wyciągnij los. To i tak je.ana loteria..., ale każdy lek trochę powinien pomóc po tych ok 2- 4 tygodniach. Trzymam kciuki, bo znam pokusę zmian leków, myślę o zmianie b. często, ale rozsądek mówi "jeszcze NIE"

przez elfrid 25 gru 2012, 16:52
Tańczący z lękami, skoro już próbowałeś tylu LPD (pytanie czy we właściwej dawce) może generalnie czas na lek innego rodzaju np. stabilizator albo neuroleptyk we właściwej dawce (czyli nie w tej antypsychotycznej tylko mniejszej). Jeśli zgłaszasz problemy nie tyle z umartwianiem się, ale wewnętrznym napięciem, oraz wahania nastroju, reaktywność emocjonalną, to tym bardziej któryś z wyżej wymienionych leków może się sprawdzić. Wiele osób dobrze czuje się na połączeniach. Ja na Twoim miejscu wróciłbym do wenli i jeżeli okazałoby się, że za bardzo napędza, nakręca dołożyłbym stabilizator.

przez Siding Spring 25 gru 2012, 16:57
jak sie bralo z 3 miechy dany lek to mysle ze z miecha trzeba odczekac nim cos sie sprobuje. Niby lekarze pisza ze po odlozeniu gora kilka dni i wszystko jest jak przed braniem ale po sobie i po opiniach innych wiem ze takie pierdolenie nie ma w niczym pokrycia.

Co do zmian lekow to na pewno wynika to ze stany w ktorym sie jest. Mozna juz byc tak zobojetnialym miec taka anhedonie ze czlowiek nie patrzy na to co robi , jak sobie szkodzi taka hustawka zmian ( moze inaczej powiem..nie szkodzi ale nie pomaga) chociaz podswiadomie jednak chce dla siebie jak najlepiej. Tak jestesmy zakodowani..ze mamy przetrwac chocby nie wiadomo co:)

Queen pobierz jakis ssri albo wenlafaksyne odpowiednio przez 6-8 tyg . Moze nawet i te 2 miesiace wtedy bedziesz wiedzial na czym stoisz i czy cos Ci te leki daja. Jestem tez zwolennikiem tego aby brac jeden lek przez jakis czas a dokladac cos po jakims czasie jezeli ten pierwszy zda egzamin.

elfrid to w koncu co ma tanczzacy z lekami robic..brac stabilizatory czy wenle i stabilizatory?:p. A ty juz nie bierzesz fluo?

przez elfrid 25 gru 2012, 17:14
lubudubu, Najlepiej brać LPD bo uboki podobno najmniejszej i dlatego od nich zawsze się zaczyna. Więc jak ze wszystkich branych najlepiej działa wenla niech ją bierze. Ale skoro, w jego opinii, nigdy nie było optymalnie, niech w końcu spróbuje leku spoza LPD. Czyli brać wenlę i stabilizatoR! :D

Ja stawiam wszystko na jedną kartę. Chce zobaczyć czy sam LPP zapobiegnie dokuczliwym dla mnie objawom. Jeśli nie, szybko wrócę do fluo lub innego antydepresanta, ale na razie cieszę się wewnętrznym spokojem i naturalnością, której nie było po LPD. Tak jak chyba sam zauważyłeś, SSRI i in. działają w sposób sztuczny, zabijają empatię, wrażliwość w kontaktach miedzydzyludzkich. Sam pisałeś jak poszedłeś w wigilię z bratem na fajkę i było tak normalnie. Właśnie LPP nie windują sztucznie nastroju, dlatego chce sprawdzić jak działają solo. Mam tylko nadzieję, że uboki topiramatu w zakresie funkcji poznawczych i nastroju przejdą (dość szybko zwiększałem dawkę).

przez Siding Spring 25 gru 2012, 17:33
No to powodzenia. Oby Tobie pomogl ten stabilizator. Moze dasz rade bez ssri i bedziesz mogl zyc naturalnie ale i spokojnie. Zawsze zazdroscilem osobom ktore mogly prowadzic normalny tryb zycia i czerpac z tego radosc. Ja nawet na ssri nigdy taki nie bede co z reszta wynika glownie z mojej zaburzonej osobowosci..

przez elfrid 25 gru 2012, 17:41
lubudubu dzięki. A próbowałeś jakiś stabilizatorów. Powinny pomóc zwłaszcza przy zaburzonej osobowości - zniwelować dokuczliwe objawy typu napięcie czy rozdrażnienie. Jakie zaburzenia osobowości Ci rozpoznali?

Sortuj wg