WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez beladin 20 gru 2012, 21:48
A nerwy po fluo są?
beladin

przez elfrid 20 gru 2012, 21:53
lubudubu, rzadko to pojęcie względne i wybitnie subiektywne. Ciekawe jakby tą "rzadkość" ocenił psychiatra ze szkoły antybenzosowej 8)

beladin, może przejdzie, może nie, trzeba korzystać z dziejącej się w teraźniejszości chwili, która za chwile będzie na nami :D Ty lepiej uzupełniaj systematycznie wątek o moklobemidzie, który chodzi mi po głowie. Podobno dobry, podobnie bezpieczny, podobno bezobjawowy - brak tycia, napięcia, akatyzji. Działający aktywizująco i przeciwlękowo. Czy faktycznie pozbawiony wad SSRI, prezentuje ich zalety?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 20 gru 2012, 21:54
wlasnie po citalopramie ( tutaj akurat moze i zly przyklad bo na nim nie bylem ani nerwowy ani spokojny..po prostu trupem przesypialem cale dnie) , paroksetynie, fevarinie nie bylem tak nerwowy jak to mialo miejsce na fluoksetynie. Straszne nerwy. Bez powodu podwkurwienie i jakas tlumiona zlosc plus przymus ruchu...;/

-- 20 gru 2012, 20:56 --

hehe nie no elfrid nie ma tak idealnego leku

a co do rzadkosci to 1 mg na 175 godzin .. to chyba rzadko;p

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 20 gru 2012, 21:58
elfrid Wygłupiam się :) Moim zdaniem działanie na nastrój to podstawa. Jak na razie tylko sertralina zadziałała u mnie w tym zakresie jak trzeba. Czułe się bardzo bardzo dobrze pod tym względem.
beladin

przez elfrid 20 gru 2012, 22:33
lubudubu, ale to podkurwienie i tłumiona złość występowały cały czas - czyt. też po miesiącu brania? Mnie też ludzie wkurwiają na fluo, ale lepsze to od senności lub zmulenia przy paro.

beladin, to czemu wziąłeś rozwód z setraliną? niektórzy wytrawni pacjenci twierdzą, że nic tak dobrze nie leczy jak politerapia czyli drugi lek na uboki pierwszego

przez Siding Spring 21 gru 2012, 09:05
i te zmulenie na paro i wkurw po fluo sa do bani. A najsilniej wystepowalo to w 1 miesiacu. Potem niestety tez tylko troche slabiej...bylem bardziej zmulony(ale nie jak po paro) ....zmulony i wkurwiony. Schemat zawsze ten sam...

no i fakt irytacja ludzmi po ssri to u mnie norma. ;/;/

-- 21 gru 2012, 08:08 --

czyli wychodzi na to ze na fluo tez masz uboki w postacji nerowowosci/napiecia/akatyzjii/latwiejsego irytowania sie ale jednak lek daje Ci wiecej niz zabiera skoro jestes go w stanie brac...;;

przez beladin 21 gru 2012, 11:47
elfridBo miałem zaburzenia rytmu serca, które odczuwałem bardzo intensywnie ..no i spękałem. Nie jestem pewien na 100% czy sertralina była temu winna. Kardiolog powiedział, że jego zdaniem mam zaburzenia gospodarki elektrolitowej a lek nie ma tu nic do rzeczy ..ale ja oczywiście musiałem być mądrzejszy :D
beladin

przez elfrid 21 gru 2012, 20:07
lubudubu, tak mam uboki po fluo dlatego marudziłem psychiatrze. Po paro nie miałem uboków, ale ona nie działa. To już dla mnie czysta matematyka - na fluo pomimo wkurwu i napięcia wywiązuje się z tzw. życia (praca, studia) z czego bez fluo jest mi trudno, więc jakby nie mam wyjścia. Ale cały czas jestem za dołożeniem czegoś do fluo, co złagodzi napięcie, stres.Mirta i mianseryna odpadają z powodu tycia, Depakina, którą przez 8 lat proponowało mi z własnej woli trzech lekarzy, też raczej jest nie do przyjęcia, bo również zwiększa masę ciała. Coraz poważniej myślę o stabilizatorach.

beladin, akurat sertralina jako jedyny SSRI jest zalecana u osób po zawale i z zaburzeniami pracy serca, więc to raczej nie ona. Jak moklo nie wypali, może do niej po prostu wróć - przy okazji sprawdzisz, czy sercowe sprawy się znowu pojawią.

przez beladin 21 gru 2012, 20:22
Dzięki. Ta wiedza wtedy mi się nie przydała :| To było bardzo cielesne odczucie. Nawet nie chcę myśleć o żadnych powrotach. To trwa a ja chcę sie czuć dobrze JUŻ! :) Moklo ma wypalić i kropka. Jak nie to niech daje wenlę ..ona na wszystkich działa.
beladin

przez elfrid 21 gru 2012, 20:35
beladin, a no jak wenli jeszcze nie było, to najwyższa pora :D Szczęściarzu, który jeszcze nie brał wenli. Swoją drogą dziwne, ja wenle dostałem na wejściu jako pierwszy lek, Ty brałeś już cztery wybiórcze z różnych grup i się wenli nie doczekałeś.

przez Tańczący z lękami 21 gru 2012, 22:02
beladin, ja na sertralinie miałem dodatkowe skurcze serca, gł. po bieganiu, pozniej przyszła wenla i dolozylem magnez...i przeszlo. Nie wiem, co bardziej pomoglo- może jedno i drugie...teraz na sercie nie mam dod. skurczy ale biore magnez i troche noradrenaliny mam w mirtazapinie.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 21 gru 2012, 22:15
iiiihaaaaaa!! Wenla jest następna :D

Tanczący Do 100mg nic nie czułem. W zasadzie to po zmianie na 200mg poczułęm te dziwne skutki ..no i zbiegło się to z moją wizyta na stole operacyjnym gdzie dostałem m.in. pseudoefedrynę w kanał :|
beladin

przez cytrynka84 21 gru 2012, 23:10
Powrót do wenli mnie jednak korci,tylko boje się,ze znowu "wkreci" mi się ta obojętność i nie daj Boże przewlekle zmęczenie i zawale studia.Wenla działała super na lęk i depre tylko to przewlekle zmeczenie.Po fluo coraz wieksza bezsenność :( Eh..pojeb... to życie
Może 75 wenli nie działało,by,nasennie ani nie powodowało tej obojętności,takie trochę nijakosci.Sama nie wiem??
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 21 gru 2012, 23:28
Cytrynka , a jakbys tak brala Wenle 75 i seronilu 20 . No wiesz taki mix ,toche tego ,troche tamtego ,ale obydwu nie za wiele.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg