WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez SmutnaMo 19 gru 2012, 21:40
Witam
Od tygodnia biorę efevelon 75mg mam wrażenie że zamiast czuć się lepiej to czuje się coraz gorzej łącznie z myślami "S".
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

przez Siding Spring 19 gru 2012, 21:50
Moze tak na byc na poczatku. Jezeli do miesiaca nie przejdzie albo nie daj Boze pogorszy sie to odstaw ale najlepoiej skonsultuj to z lekarzem lub farmaceuta ... nie no oczywiscie z lekarzem..

przez SmutnaMo 19 gru 2012, 21:56
Przez pierwsze 5 dni miałam wrażenie że jest lepiej nawet zaczynałam się śmiać, a od wczoraj totalny dół tak źle to jeszcze chyba nie było. Wizytę u lekarza mam mieć 7 stycznia, jak tak będzie dalej to nie wiem jak jak to wytrzymam:(
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kisu 20 gru 2012, 00:45
beladin napisał(a):kisu, To przez to, że nie wierzysz w inne leki ;)
Możesz napisać z jakiego powodu dostałaś Wenlafaksynę? Co charakteryzuje "wpół nie istniejąca psychicznie" osobę?

koszmarna depresja nie czułam już nic, kompletny brak pozytywnych emocji, nie wiedziałam nawet ze kocham własną matkę i ojca, do tego mordercze ataki paniki, brak snu od miesiąca ponad, natrętne myśli nie dające spokoju. koszmar po prostu piekło.
ale... szczerze mówiąc racja - w inne leki nie wierze.

@cytrynka84
chyba nie bo brałam ZAWSZE Venlectine i nie było problemów :c
Venlectine 37.5mg

przez beladin 20 gru 2012, 12:37
Pssd dotyczy również osób, które zażywają wenlafaksynę. Z tego co widzę bierzesz minimalne dawki.
Citalopram to dobry lek, chwalony przez wiele osób i nie ma żadnego powodu, żeby się go obawiać. Jeśli nie będziesz brała dużych dawek, podobnie jak przy wenlafaksynie, nie odczujesz żadnych skutków ubocznych.
beladin

przez cytrynka84 20 gru 2012, 15:30
Kisu,ok, po prostu tak sobie pomyślałam,ze może to o to chodzi.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 20 gru 2012, 20:29
lubudubu, co Ty ostatnio tak humorem tryskasz, dowcipem nas oszałamiasz? Zmieniłeś leki? :D :D :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 20 gru 2012, 20:35
ja wiem :D ja mam niezle poczucie humoru... jak sie dobrze czuje ze soba to zwykle rozsmieszam ludzi. wlasciwie glownie to robie jak jestem wsrod ludzi. chyba taki sposob na rozladowywanie napiecia.:D . Ale wystarczy ze cos siedzi na psychice albo fizycznie cos dolega i tyle z mojego optymizmu. Lekow nie biore juz przeszlo 20 miesiecy. Mam nadzieje ze kiedys wroci moj dawny, niezdrowy optymizm ale musza minac te moje problemy.

przez elfrid 20 gru 2012, 20:38
To oby tak dalej i zarażaj tym optymizmem. Zwłaszcza nas tutaj na forum :D .... tymczasem idę obezwładnić lodówkę :smile:

przez Siding Spring 20 gru 2012, 20:43
utuczy sie ta mirta;)

przez elfrid 20 gru 2012, 21:06
I to miał być przykład tego optymizmu? :smile: Skandal tak zniechęcać do leków psychotropwych :D Wiem, wiem że utuczy dlatego chciałem xanax, a dostałem listek próbny Mirtoru i Trittico na wizycie. Że też ten Seronil nie ma domieszki aplrazolamu... najlepszy lek pod słońcem :lol: :lol: :lol:
Aaa właśnie, jak tam benzosy u Ciebie? Też od 20 miechów nie bierzesz?

przez Siding Spring 20 gru 2012, 21:31
doraznie tak ale rzadko:)) no tak alprazolam jest zajebisty i to ci musze przyznac. Kiedys w polaczeniu z paroksetyna powodowal u mnie euforie. Ale to bardzo zludne uczucie. Szybko mija i mozna sie przejechac na takiej euforii;p

-- 20 gru 2012, 20:37 --

swoja droga widze ze Tobie humor az wystrzelil na fluoksetynie;)) Ja tez mialem takie humorki na ssri od czasu do czasu. Tylko ze mnie dopadala bardziej taka glupawka ktorej towarzyszyla akatyzja i nieprzyjemna nerwowosc....no ale to po czesci wina mojego zidiowacialego charakteru...:DD

przez beladin 20 gru 2012, 21:40
Przejdzie mu ;P
beladin

przez Siding Spring 20 gru 2012, 21:45
tez mi sie tak wydaje:D. Teraz jest za bardzo roztrzesiony wejsciem na fluo...( czytaj nerwowosc,akatyzja ) potem pewnie bedzie stabilniej ale z wieksza zamulka...w koncu serotonina rozleniwa. Swoja droga to ja osobiscie samej fluoksetyny nie moglbym brac. Ta akatyzja wykonczylaby mnie . Musialbym sie ratowac benzosami. Tak tez robilem z paroksetyna jak mialem wybitnie stresujacy dzien.

Sortuj wg