WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez qrulewna 13 paź 2012, 20:22
dokładnie tez 2 edro.ale u 20 seronilu po połtorej msc przestała działac-zero koncentracji.biore tez triticco 100 przed snem.ale przy velafaksie tri nie działało nic a nic.koszmarne noce i ciezkie dni.budziłam sie z oczami podkrązonymi na pół twarzy i pełnym brakiem siły."biało sina drżąca kobiecina"
ide w to paro.nie mam wyjscia .marzy mi sie kolejny maluch!!!musze do pionu zeby miec siły "na dwoje dzieci,mąz w ciągłej delegacji,teściowa sparalizowana i 3 piętra starego domu".:))
usciski cytrynka.

przez cytrynka84 13 paź 2012, 21:28
Kiedyś brałam 40 fluo+Edronax .Trzymaj się dasz rade,wspolczuje sytuacji,ale w końcu znajdziesz lek ,dzieki ,któremu wyjdziesz na prosta (oby to była paro) i będziesz miała drugie dzieciątko,życzę Tobie powodzenia w leczeniu i w życiu,duzo sił w pokonywaniu trudności,poradzisz sobie.
Na koncentracje bardziej edro pomaga niż seronil .
Wenla miala same zalety i jedna dość uciążliwa wadę,po dłuższym braniu (brałam wenle ok. 2 lat)powodowała o dziwo jakieś ciągle zmeczenie,duże problemy z koncentracja Na nastrój i lęki wenla to najlepszy antydepresant,mimo tego nadmiernego uspokojenia.

-- 13 paź 2012, 20:30 --

qrulewna, powodzenia z paroxetyna .

-- 13 paź 2012, 20:41 --

Na sen dobra jest mianseryna(Miansec,Lerivon),ale większość po niej tyje,wiec raczej niestety odpada,rozumiem Cię,bo sama mam zaburzenia odżywiania i nie chce brac mianseryny.Kiedys ja brałam i sporo utylam :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agonista 14 paź 2012, 00:09
I mianseryna utrudnia lub uniemożliwia zajście w ciążę poprzez wzrost prolaktyny zwłaszcza w dużych dawkach.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez qrulewna 15 paź 2012, 08:13
brałam miansec przez jakis czas i było ok.potem przestał działac.teraz sie mam to samo przez triticco.znowu męczarnia nocą.po 10 razy sie budzę wszystko mi dretwieje budze dziecko po nocy.zostawiam tez ttriticco. pieprze. jestem tak wymęczona tak dawno nie byłam. zeby choc na chwile odpocząc wroce do miansecu."na chwile" pomoze moze.ja musze usnac porządnie choc ja jedne poł nocy.ja juz nawet nie mam sił brac tych tablet wszystkich a zawsze sie cieszyłam ze "pocpac mozna i to bez przypału".;)

przez cytrynka84 15 paź 2012, 08:50
Masz racje wróć,do miansecu ,zacznij od 10 mg max do 30mg,w niskich dawkach najlepiej działa nasennie Musisz się wyspać,Bo ilez można wytrzymać,ciągle się wybudzajac,nie spiac,wiem coś o tym.Masz dziecko,obowiązki,z tego co piszesz ,wszystko na Twojej głowie,weź miansec,porządnie się wyśpisz.
Tritico jest raczej slabe,jednym ,pomaga innym nie,większości chyba jednak mało co ten lek pomaga(sama go nie brałam,ale wiem,ze się po nim nie tyje i to jest duży plus,ale chyba jedyny plus.
Trzymaj się :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez qrulewna 15 paź 2012, 13:00
tak czytam i widzę ze walę błędy za błędami i ...mam zero ograniczen dla literowek. ja-pani" szparka dziennikarka".przearazające.
dzięki all za dobre słowa.
dzięki cytrynka:)

-- 15 paź 2012, 13:09 --

ja bym rąbneła to tritico dzis w pizzz.;)i od razu wzieła miansecu troche.czy tak mozna?

-- 15 paź 2012, 13:10 --

biorę 100 tri od juz chyba 3msc.

przez agonista 15 paź 2012, 16:41
No tu akurat można tylko po co zmniejsz do 50 czy 25 i weż 10 mianseryny jak juz musisz . W malych dawkach interakcje jak nawet by zachodziły to i tak nie mają znaczenia .
obserwowany

przez qrulewna 15 paź 2012, 18:29
dzięki agonista.tak zrobie:)

-- 16 paź 2012, 11:15 --

SPAŁAM:)) spałam dzis cała noc z 3 przerwami tylko-ululanie małej:)i ani jednego koszmaru!ani jednego!!!

przez faeton 16 paź 2012, 20:17
qrulewna samo Trittico jest słabe, ale w połączeniu z innym lekiem, który działa na serotonine, noradrenaline potęguje jego działanie, Trittico też ma działanie sedatywne, więc przeważnie bierze się je na noc. Mianseryna (Lerivon) przynajmniej mnie bardzo tuczyła, napady kompulsywne po niej miałem. Na sen jest jeszcze Chlorprothixen, na niektórych działa na innych nie, niektórych ogłupia a innych nie, warto spróbować, dodatkowo wycisza. Też mam podobny problem z tym spaniem, budzę się w nocy, rano jestem padnięty, ale lepsze to niż nie mieć siły na nic, ale tak to jest po tych stymulantach na noradrenalinę, raz zapomniałem wziąć Chlorprothixenu i nie mogłem zasnąć, aż sobie przypomniałem.

przez aree1987 17 paź 2012, 15:30
Brał ktoś combo wenla+prozak ? Czy ja przecieram szlaki miksów wszelakich? :twisted:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez faeton 17 paź 2012, 17:22
Ja brałem kiedyś, można łączyć, lekarz przypisał, plus Trittico do tego. Niestety lepiej działają na mnie leki oddziałujące na noradrenalinę.

przez Guzik 17 paź 2012, 18:26
Po tym jak lekarz przedstawił mi plan, że będę brała wenlę (225mg) + fluanxol(1mg) + abilify(?) to wierzę w każde miksy

przez qrulewna 17 paź 2012, 19:12
faeton sękju za info.
mnie nawet jedna noc przespana ratuje tyłek na długo.ja nie moge walnąc sie,wziąc zwolnienie itp jak zdycham.ja mam mała corka ktora zawsze wstaje o 7 rano.i nie mam komu jej "sprzedac" kiedy nie wyrabiam.a dziecko jak to dziecko-szaleje:)niby chodzi do przedszkola ale ..1 tydzien w ciagu msc.ciągle chora.dziecko refluksowe uczuleniowe itp.szał ciał:)ona tez bywa ze nie spi po nocach.razem sobie nie spimy chaliera jasna;0
i jak przespie te poł nocy to...jestem szczęsliwa.mam pałera na 3 doby:)

Chlorprothixen mówisz?

przez faeton 17 paź 2012, 19:25
Możesz spróbować ten Chlorprothixen, tylko zastosuj na weekend, bo on działa silnie na początku (15mg). Lerivon też możesz wypróbować, ale on na mnie przestał działać, na początku po Lerivonie cały tydzień chodziłem skołowany. Poza tym, Lerivon to lek przeciwdepresyjny działa na serotonine i noradrenaline, a Chlorprothixen jest neuroleptykiem silnie uspokajającym. Słyszałaś pewnie o chydroksyzynie, może warto zacząć od tego, bo ma raczej łagodne działanie.

Sortuj wg